My Ride B - 61 -K Y S[Castigator Campionat- "Best car" pe forumul LOGAN CLUB]

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • se apropie :d
    Attached Files
    My Ride ! B - 29 - TmT

    Comment


    • ba chiar depaseste.

      Comment


      • Ne inseala putin talonul mic al anvelopei,dar cred ca este cu putin mai joasa decat una stock. Cosmin ne poate spune cel mai bine.
        My Ride ! B - 29 - TmT

        Comment


        • Se apropie Razvan te inseala talonul de la cauciuc!

          Comment


          • Nu am masurat-o exact insa tind sa cred ca e mai joasa putin decat una stock, ceea ce e mai mult decat ok.
            sigpic

            Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

            Comment


            • Cu H&R minus o spira pe fata, minus 2 spire pe spate, anvelope de iarna 185/65/15, jante Speedline Corse cu 7" latime si distantieri de 20mm pe fiecare roata imi atinge in carenaje la viraj maxim. Atinge la modul ca doar se aude un pic, nu gaureste carenajele. Pe spate e alta dandana la mine, ca am discuri si stau rotile mult mai in afara, dar tot nu atinge in nimic.

              Raspunsul era pt Geo



              Hai "geante", HAI!
              _
              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

              sigpic

              Comment


              • Thejock3re pe spate nu mai coboara ? pt ca ar mai trebui putin... daca nu iti imprumut proiectul meu pt camber ca e simplu ;) iar pe fata il recomand pe cel facut de mateoo ca e eftin , eficient si low cost
                @-geo- : la mine cu weitech -1 spira toate 4 si -1 'gogoasa' de la taploanele de la amortizoare cu rotile stok nu freaca nimic in schimb cu cele de vara pe 16; cu 205/55 a frecat putin in carenajele fata mai exact a polizat putin surubul de prindere de sus de la bara pana au fost inlocuite cu negrese
                my ride - still under construction

                Comment


                • acuma sa inteleg ca masina nu e low destul?? ) masina coboara f bine atat fata cat si spate. Pe spate chiar am un tampon ptr a nu-mi lovi buza jantelor cand eram cu ea jos, ptr ca suspensia imi permite sa lase masina de spate si mai jos.
                  Anvelopele stock iti fura nitel privirea insa...uitati-va la distanta pragului pana la pamant ( pragul este la linie cu cel al masinii...)
                  Ps. Camberul il folosesc in alt scop , nu ptr a lasa masina mai mult..
                  ps2. Cam asa se vede vizual trecerea de la 2011 la 2012 ...
                  Attached Files
                  Last edited by Thejock3r; 27 January 2013, 13:49.
                  sigpic

                  Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                  Comment


                  • cred ca cea mai explicativa poza
                    ms dsign de raspuns...si altii au zis la fel, da nu erau convinsi daca chiar freaca sau li se pare
                    @preda_arycy: cu weitec -2 spire fata spate nu atingea nici la mine, da ma interesa sa stiu daca pun suspensia mai devreme sau sa pun odata cu rotile de vara, ca asta stoc ma termina cand e uscat pe jos cand tre sa te feresti de toti nebunii )
                    jockere, eu cand am vazut masina live in 2011, sincer am fost un pic dezamagit, dar anul trecut chiar mi-a placut la expo..as fura niste elemente care nu implica fibra
                    sigpic

                    Comment


                    • Aha , acum am vazut ; eu nu m-am uitat la prag , pe mine m-a derutat diferenta intre bara fata si spate
                      p.s. ai verificat geometria dupa ce ai montat pernele ? sunt curios ce cote are inchiderea (ce inchidere are toe in-ul ) pe spate cu ea lasata , fata de una stok
                      my ride - still under construction

                      Comment


                      • Au inceput usor- usor sa-mi vina piesele de puzzle Astazi - anvelopele aduse din Germania. In Romania nu se gaseste momentan o dimensiune rara si anume 195.40.17.
                        Attached Files
                        sigpic

                        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                        Comment


                        • Marfa , sa le cracanezi la maxim !
                          my ride - still under construction

                          Comment


                          • sa le tocesti sanatos, insa mare grija (sti ce zic)
                            sigpic

                            Comment


                            • asteptam si restul puzzle-ului

                              Comment


                              • Originally posted by Thejock3r View Post
                                Au inceput usor- usor sa-mi vina piesele de puzzle Astazi - anvelopele aduse din Germania. In Romania nu se gaseste momentan o dimensiune rara si anume 195.40.17.
                                poate nu la pretul la care le-ai luat tu dar exista : http://www.anvelonet.ro/cautaredupad...nvelopadevara/

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google