Viitoru Meu Logan...

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Frumoasa masinuta, sa ai parte de ea
    Daca aveti moderatori scapati de ai si daca nu aveti sa nu va luati

    Comment


    • #47
      Multumesc pt. Urari si este logic ca o sa vin si eu la intalniri
      Masina o asteapta o schimbare mai prescis o remapare ECU de la TCM turbo (sper ca nu fac reclama :P ) si o sa ajung la 104 cp si 251 NM , tata asa mi-a promis si daca a promis na trebuie sa se tina de cuv a zis ca pe la jumatea lui iulie sau cam asa o sa o duca la "upgrade" si poate pe un dyno

      Comment


      • #48
        Aia da o sa ai ceva caluti,la fel si NM
        Bafta in continuare!
        sigpic

        Comment


        • #49
          Mersi si cred ca o sa fie dusa mai rpd la remapare adica sapt viitoare...
          Stiti si voi un dyno prin Bucuresti,mi-a zis felix de cel din targ, in alta parte mai stie cineva si chiar sa fi fost cu masina sa imi zica si mie daca sunt seriosi sau nu??

          Comment


          • #50
            Nu iti recomand sa modifici nimic la motor deoarece o sati creasca consumul si chiar poate sa ti strici masina de toot mai bine o lasi asa
            Trebea sa iei un 1.6 16v dac vrei sa ai 105cp si nm pt ca ala e reglat calumea
            o sa ti cresca consumu peste 10l/100km M-am documentat bine
            multi dintre prietenii mei au facut asa si a trebuit sa-si ia masini noi. Stiu ce vb
            aku ei au masini de 5000e
            ai grija

            Comment


            • #51
              Originally posted by kr1z7zy View Post
              Nu iti recomand sa modifici nimic la motor deoarece o sati creasca consumul si chiar poate sa ti strici masina de toot mai bine o lasi asa
              Trebea sa iei un 1.6 16v dac vrei sa ai 105cp si nm pt ca ala e reglat calumea
              o sa ti cresca consumu peste 10l/100km M-am documentat bine
              multi dintre prietenii mei au facut asa si a trebuit sa-si ia masini noi. Stiu ce vb
              aku ei au masini de 5000e
              ai grija
              Ms de sfat si ca mai atentionat,dar cred ca nu o sa pateasca nmk pt. Ca motorul este garantat de la Dacia 300.000 Km si nu o sa se strice asa rpd, in plus are si o cutie mai buna deci nu o sa cedeze de la Nm cat despre consum cei la care fac remaparea spun ca o sa creasca cu 0.1 L\100 sau cam asa ceva oricum imi da garantie pe 5 ani sa vedem ce iese.
              P.S : Cred ca e primu logan 85 de cai remapat

              Comment


              • #52
                Frumos frumos frumos foc
                sigpic

                Comment


                • #53
                  Nu asculta ma de astia, eu am chip facut la masina, si multi din care au sunt foarte multumiti. Am becuri albastre la plafoniera, la numar in spate (daca vrei gasesti pe orice site pe net, sau la Transprotector la magazin); o sa ai mai exact 105 cai si 260NM ;) spor la modificari, desi eu as fi ales 1.6 16V mai ieftin si mai bun decat dieselar-ul ;) o sa ti se buleasca injectoarele din cauza motorinei proaste din Romania...
                  mai sunt logane de 1.5 85 de cai remapate, si fug de rup pamantu, iar motorul e garantat 500.000 km nu 300.000

                  Comment


                  • #54
                    Kata# ms frumos
                    HHO_PRIMO# nu stiam de 500.000 km da e mai bine asa oricum masina o sa fie dusa la remapat, sa vedem ce iese cat despre 1.6 16v: e daca vrei sa mergi tare si asta are cutia ceva mai buna dupa cum am inteles(nu vreau sa supar pe nimeni:p ) asa ca o sa reziste masina

                    Comment


                    • #55
                      Frumos Logan ....Sa-l Stapanesti Sanatos!!

                      Comment


                      • #56
                        Desi thread-ul e mort demult, de unde mama zmeilor ati scos voi ca e motorul garantat 500 000 km?
                        Nu-mi vine in cap decat o replica dinr-un film :" Pune-ti ma mana pe munca, ca ajungeti sa inventati idei".

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google