B 860 hmv

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bine tu HMV-ule, a iesit bine treba la iluminat. La bara fata asa ramane, ma refer la modificari cu fibra sau mai ai ceva in gand?? Cat despre treaba cu Panglica rupta de la air bag, am mai vazut masini "tiganite" sa nu le mai apara martorul pe bord, dar cu niste rezistente si alte treburi, dar la banda neagra de izolat never ) !!!
    sigpic
    The MVP

    Comment


    • Foarte tare,nu am observat cand ai facut poza )).Ma bucur ca esti multumit.

      nicu_rcn - sa iti raspund eu.Da i-am sters vopseaua de la consola de clima.
      Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
      sigpic

      Comment


      • ce frumos ar merge cu niste cauciucuri de 195/50/15, pacat ca am doar unul
        Attached Files

        Comment


        • Ce mult imi plac mie gumele astea.. am avut si eu pe spate.. Continental Eco Contact ! tot de 195 dar pe 65.
          Attached Files

          Comment


          • HMV-ule uite ceva ce te interesa pe tine parca : Spirala Air Bag !!!
            sigpic
            The MVP

            Comment


            • hehe..are PM deja de la mine!Oricum merci si din partea mea!
              Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
              sigpic

              Comment


              • mersi baieti ca aveti grija de mine si de masinuta mea :P

                Comment


                • pai am zis si eu sa ajut cum pot, nu de asta suntem colegi nu?
                  sigpic
                  The MVP

                  Comment


                  • Luminile din bord si de la consola imi plac la nebunie, sunt foarte ok.Accelasi stil am si eu, urmeaza sa mi le modific si la aeroterma.Pe viitor iti doresc sanatate si succes la modificari
                    Tinc fest !!

                    Comment


                    • azi am schimbat si eu spira airbag la masina, pentru cine e interesat despre operatiile prin care se parcurge schimbare acestuia incerc sa dau cateva detalii si poze

                      prima data se da borna la baterie jos( pentru siguranta) , apoi se demonteaza cochilia de pe volan, se demonteaza airbagul, se scoate volanul( la mine a mers foarte usor, la altii s-ar putea sa mearga mai greu), se desface sistemul ce tine manetele de semnalizare /stergatoare( are un singur surub), apoi se monteaza manetele pe noul sistem , dupa care urmeaza procedeul invers la ce am scris pana acuma

                      mai este o chestie interesanta legata de martorul de airbag, daca va uitati la pozele cu ceasuri ve-ti observa ca odata sta aprins si odata sta stins, oricum trebuie sa ii sterg eroarea ca altfel nu va functiona airbagul
                      Attached Files

                      Comment


                      • vezi ca mai ai o eroare in bord

                        Comment


                        • arogantule,aia nu e eroare)))))

                          logane.ne e dor de tine...))))
                          sigpic
                          "BRABUS" STYLE

                          Comment


                          • Becul ala e defect de fabricatie nu e altceva.

                            Cat te-a costat dracia aia ?
                            sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                            Comment


                            • el mi fratelor barabus lou` ... am uitat tu la gepele nu ai asa ceva in bord )

                              Comment


                              • Am incercat sa sterg eroarea aia da imi da cu virgula ) , pe spira am dat 40 de lei cu tot cu transport si multumesc inca odata userului chelull pentru ajutor

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google