B 860 hmv

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dupa ce o termin o sa o intretin , momentan o fac varianta de top , pe data de 15 ma apuc de finisari , vedem ce iese

    Comment


    • hai sa cresti mare ... spor la facut febra la maini!
      sigpic

      Comment


      • exista aparate facute special pentru asa ceva ;))

        Comment


        • Tot la mana iese cel mai bine finisaju.Masina de slefuit e buna pentru primele maini de chit.
          Eu asa consider..
          AG 16 Y M A

          Comment


          • da dar primele mainiva fi chit de fibra care e a naibi de tare, ce urmeaza dupa e floare la ureche

            Comment


            • Originally posted by hmv86 View Post
              azi am mai mesterit si eu putin la masina si cu ocazia asta am terminat pragurile pe dedesupt ( mersi fulgulet pentru ajutor ) , am pregatit putin viitoarea bara de schimb pentru la iarna.........am mai facut rost de o jucarioara azi care imi va si foarte utila si plus o poza cu un mare vitezoman
              pana la urma ne spui ce e asta? din cate imi dau seama e un panou de sigurante, dar pentru ce?
              sigpic

              Comment


              • de ex.il pot folosi sa pun siguranta la deschidere pe fiecare usa in parte,sau la orice altceva am montat ulterior pe masina

                Comment


                • deci...panou de sigurante suplimentar,cam asa vine, nu?
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by nicu_rcn View Post
                    deci...panou de sigurante suplimentar,cam asa vine, nu?
                    da , se pare ca o sa refac instalatia la geamurile electrice si o sa pun si deschiderea la usi pe acelasi panou de sigurante + ca am de schimbat un buton de la o usa ca vad ca sa bulit ) , da am o problema mai mare acum , trebuie sa repar partea din spate unde e ruginita ca imi intra apa in masina

                    Comment


                    • Vezi ca se fac provizii azi la garaj ... treci pe acolo? Nu de alta da sa-i zic sa le ascunda
                      sigpic

                      Comment


                      • din pacate azi sunt de servici , probabil ajung vineri pe acolo dupa ce termin cu Bucharest Wheels Arena

                        Comment


                        • mai adaugam si noi una alta pe aici dar de data asta e o boacana. involuntara, alaltaseara am parcat ca omul in parcarea unui mall si am trecut cu bara spate peste teava care limiteaza spatiul de parcare,totul a fost ok pana am plecat. de la servici , la venit am fost 2 persoane in masina iar la plecare 3 , banuiesc ca va dati seama ce a urmat nu ? mi sa agatat coltul din dreapta spate de teava aia si cand am plecat (norocul meu ca nu ma grabeam) mi-a smuls bara din prinderea de pe dreapta si mi sa crapat fibra pe lungimea intregii bari, norocul meu este ca se.repara usor si repede , bine ca ma lovesc de.toate problemele astea inainte de a vopsi masina ,stiu de ce sa ma feresc pe viitor
                          Last edited by hmv86; 12 June 2012, 15:41.

                          Comment


                          • Daca ai facut-o asa nu prea mai este indicat sa fie masina de mers la munca (mai ales cu multe persoane in masina)...mai ales cu parcarile din Bucale...
                            My Ride - Prestige 1.6 16v

                            Comment


                            • in seara respectiva nu am vazut dar mi-a crapat si stopul de pe dreapta :|, asta nu e problema mare ca oricum trebuiau schimbate
                              Attached Files
                              Last edited by hmv86; 12 June 2012, 20:11.

                              Comment


                              • am mai facut rost de cate o jucarie doua........, masina este "work in progres" cu finisarile
                                Attached Files
                                Last edited by hmv86; 14 June 2012, 23:00.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google