B 860 hmv

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Orice se poate, eu ti-am zis cu o frana de mana gen mercedes c220cdi(2001), pe tragger sub bord, dar tragger-ul ala mai mult ca sigur poti sa-l pui si in alta parte!
    sigpic

    Comment


    • Eu cred ca poti pastra sistemul original al franei de mana intre scaune (adica sa nu modifici cablurile )doar sa mai adaugi un cablu care sa traga de el asa cum trage maneta. Cablul il poti duce in fata pe langa schimbator, apoi il poti curba pe sub bord pana in locul cu pricina, adica langa maneta care deschide capota. Nu stiu daca sistemul de la Mercedes poate fi demontat.
      real power..... diesel power by

      Comment


      • cel de mercedes se poate demonta, inca nu am cautat unul sa vad exact cum se desface dar stiu ca se poate, doar a fost pus cumva acolo ;) , problema e ca pe langa pedala aia mai trebuie sa aiba o maneta care sa ii dea drumu inapoi dar eu tin minte cand am vazut asa ceva acum cativa ani ca apasai odata pe pedala si se blocau rotile si cand apasai a doua oara pe pedala se debloca .........o sa ma interesez ca urmeaza modificarile la interior

        Comment


        • daca tot e clean macar sa fie clean de tot ) , si o mica poza cu consola ce va veni montata( inca nu stiu cand )
          Attached Files

          Comment


          • ce smecher ar arata cotiera aia, si sa faci continuare, adica inclinata portiunea din bord ( gri ) ....cam prin cat 2020 e gata ?
            " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

            Comment


            • faci lucruri traznite...
              sigpic http://www.loganclub.ro/forum/sm_01_uli-t17461p16.html

              Comment


              • deci...de cand te-ai apucat de bara fata a inceput sa imi placa masina de mor...acum ce sa mai zic...sa te ajute Domnu sa pui consola fara prea multe probleme si sa termini masinuta cat mai repede...daca zic ca arata bestial e prea putin...abia astept sa o vad gata...sunt sigur ca va fi poate cel mai frumos logan din tara(exterior si interior), dupa parerea mea! Bafta in continuare!
                DACIA...Daca Ai Cap Iese Altfel..
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Tudor View Post
                  ce smecher ar arata cotiera aia, si sa faci continuare, adica inclinata portiunea din bord ( gri ) ....cam prin cat 2020 e gata ?
                  nu ar arata arata , e planificata sa fie pusa sus , am incercat sa vad cum vine pe masina pentru ca am prins momentul acum ca dezmembrez masina , si apropo vezi ca sambata viitoare intra la vopsit

                  Originally posted by dodolorand View Post
                  faci lucruri traznite...
                  pai traznit sunt si eu ) , vezi ca odata cu pozitionarea consolei mi-a mai venit o idee pentru interior si cred ca pusa in practica ar fi ceva ce nu mai are nimeni ( momentan e secret ) )

                  Originally posted by goofiy View Post
                  deci...de cand te-ai apucat de bara fata a inceput sa imi placa masina de mor...acum ce sa mai zic...sa te ajute Domnu sa pui consola fara prea multe probleme si sa termini masinuta cat mai repede...daca zic ca arata bestial e prea putin...abia astept sa o vad gata...sunt sigur ca va fi poate cel mai frumos logan din tara(exterior si interior), dupa parerea mea! Bafta in continuare!
                  singura problema cu consola e frana de mana, dupa ce fac rost de piesele de care am nevoie pentru frana ma apuc de montaj, dar inainte de asta am altele pe cap

                  Comment


                  • atunci succes maxim si stai pe capul lor sa iasa treaba calumea, pacat sa iasa ceva aiurea dupa atata munca ...
                    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                    Comment


                    • sunt sigur ca o sa iasa foarte frumos, te.ai gandit la frana de mana ca la megane ? si cumva ascunsa in cotiera?
                      sigpic

                      Comment


                      • o sa incerc ceva gen mercedes

                        deci........pe persoana fizica ........azi sa cumparat vopseaua care este )

                        Originally posted by Tudor View Post
                        atunci succes maxim si stai pe capul lor sa iasa treaba calumea, pacat sa iasa ceva aiurea dupa atata munca ...
                        pai majoritatea timpului o sa stau pe capu meu ) 80% din masina o pregatesc eu, finisajele vor fi facute de ei ca au mai multa experienta ca mine
                        Last edited by hmv86; 22 July 2012, 13:36. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Frumoss...poti sa ne.o arati si noua??

                          Comment


                          • Abia astept sa o vad terminata , urmaresc acest topic de cand l-ai deschis si mi se pare ca o sa iasa o masina belea !

                            Comment


                            • Originally posted by Matthias17 View Post
                              Frumoss...poti sa ne.o arati si noua??
                              vopseaua sau masina ?

                              Originally posted by MihaiVN View Post
                              Abia astept sa o vad terminata , urmaresc acest topic de cand l-ai deschis si mi se pare ca o sa iasa o masina belea !
                              si eu abia astept sa o vopsesc ca sa ies cu ea pe strazi si sa ma plimb ca in ultima perioada nu au mai ramas bani si de benzina )

                              Comment


                              • Vopseauaa..

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google