B 83 DSL The New Guy!!!

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • DSL Te rog,lasate de experimente dastea,cu directie,frane,suspensie,nu e de joaca...,pai daca tai 3 cm din amortizor,va trebui sa le montezi comprimate(cu o presa) si ce vei obtine??o barca mai joasa??in care daca pui 3 persoane taraie pe jos??
    Exista pe piata suspensii pentru toate buzunarele si gusturile(mai moi Weitec,Eibach,mai tari HR,KW etc.) nu te juca cu suspensia.
    Last edited by GOLAN91; 3 March 2011, 02:05.
    sigpic

    Comment


    • are dreptate golanu....sandule iati arcuri tata ca merge bine ..
      sigpic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      Comment


      • Tu florine, cati km ai cu suspensia in felul acesta? Oricum pina in 50000. In ce stare sunt amortizoarele tale ?
        sigpic
        http://www.loganclub.ro/forum/b_83_d...uy-t30810.html

        Comment


        • aici, se poate observa si duza de C4
          Attached Files
          sigpic
          http://www.loganclub.ro/forum/b_83_d...uy-t30810.html

          Comment


          • Frumos nenea DSL, tare sunt curios cum arunca stropitorile alea, sa mi le arati si mie.
            In rest toate bune si spor la ce ti-ai propus :> ai niste idei minunate

            Comment


            • Arunca binisor, insa face prea mare perdeaua, si efectiv te orbesc.
              Mie unul nu-mi prea plac.

              Comment


              • Originally posted by Cezar View Post
                Arunca binisor, insa face prea mare perdeaua, si efectiv te orbesc.
                Mie unul nu-mi prea plac.
                cezar, vad ca le-ai incercat deja, daca nu esti multumit de ele atunci pentru logan ce ai recomanda?, pentru ca si eu vreau neaparat sa le schimb pe cele de origine. M-ar ajuta un sfat de la tine. Multumesc

                Comment


                • Le am pe masina, ca doar asa a venit din fabrica.
                  Nu stiu cum arunca pe logan, si nu stiu daca se pot calibra in vreun fel.
                  Insa pe CItroen e un dezastru. Cand dau drumul la sprituitoare nu mai vad nimic.
                  Daca ati gasi de Mercedes ar fi parfum.
                  Fac un anumit tip de perdea ce nu orbeste.
                  Iar ca pret nu cred ca ar fi prea mult, mai ales daca se cumpara din dezmembrari.

                  Comment


                  • mersi de raspuns, o sa m-a interesez daca se pot pune pe capota de logan fara modificari aduse capotei . (dar sigur la dezmembrari o sa caut)
                    Daca nu merg adaptate cele de mercedes o sa montez de C4, o sa vorbesc cu dsl sa imi faca rost de unele deoarece cu ale mele(cele de logan) nu mai am ce face, bat in toate directiile ca mi-a umblat cineva la ele si nu am sigur cum sa le calibrez eu exact cum au fost ele .

                    Comment


                    • Pe cele de Logan le calibrezi cu un ac.
                      Cele de C4 sunt ieftine si le poti lua repede de tot. 50 de lei parca-i setul.
                      Incearca sa gasesti duze de Mercedes dupa 2005.
                      Succes.

                      Comment


                      • si cu ea curata unde sunt pozele ?
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Cezar View Post
                          Le am pe masina, ca doar asa a venit din fabrica.
                          Nu stiu cum arunca pe logan, si nu stiu daca se pot calibra in vreun fel.
                          Insa pe CItroen e un dezastru. Cand dau drumul la sprituitoare nu mai vad nimic.
                          Daca ati gasi de Mercedes ar fi parfum.
                          Fac un anumit tip de perdea ce nu orbeste.
                          Iar ca pret nu cred ca ar fi prea mult, mai ales daca se cumpara din dezmembrari.
                          Pe mine la logan nu ma orbesc, deoarece pompita nu este atat de puternica ca cea de la c4. Iar, de reglat, nu se regleaza.

                          Originally posted by Rey91 View Post
                          si cu ea curata unde sunt pozele ?
                          Sa treaca zapezile, si, sta numai curata.

                          @XNR, tu le vezi LIVE diseara la un fulger ...

                          Originally posted by Cezar View Post
                          Le am pe masina, ca doar asa a venit din fabrica.
                          Nu stiu cum arunca pe logan, si nu stiu daca se pot calibra in vreun fel.
                          Insa pe CItroen e un dezastru. Cand dau drumul la sprituitoare nu mai vad nimic.
                          Daca ati gasi de Mercedes ar fi parfum.
                          Fac un anumit tip de perdea ce nu orbeste.
                          Iar ca pret nu cred ca ar fi prea mult, mai ales daca se cumpara din dezmembrari.
                          La mine, la logan, pot sa spun ca nu se manifesta fenomenul acesta de orbire, deoarece pompita nu este la fel de puternica ca la C4.

                          @XNR: tu le vezi LIVE diseara, la un fulger !
                          Last edited by DSL; 7 March 2011, 17:20. Reason: Automerged Doublepost
                          sigpic
                          http://www.loganclub.ro/forum/b_83_d...uy-t30810.html

                          Comment


                          • imi place mult masina ta, cu exceptia farurilor. poate stoapele alea nu trebuia in schimb sa le inegresti asa tare, dar e doar o parere. poti pune arcurile eibach sau vogtland, sunt inca destul de moi si masina nu va cobora mai mult de 3 cm. cat despre telescoape, oricum sunt gandite sa functioneze si cand masina e plina ochi, deci mai lasata cu 4-5 cm decat stock. n-au nici pe

                            Comment


                            • Originally posted by razvanamza View Post
                              imi place mult masina ta, cu exceptia farurilor. poate stoapele alea nu trebuia in schimb sa le inegresti asa tare, dar e doar o parere. poti pune arcurile eibach sau vogtland, sunt inca destul de moi si masina nu va cobora mai mult de 3 cm. cat despre telescoape, oricum sunt gandite sa functioneze si cand masina e plina ochi, deci mai lasata cu 4-5 cm decat stock. n-au nici pe
                              mi se pare mie sau il cam invidiezi pentru stopurile alea negru tuci ?
                              (dsl farurile si stopurile niciodata sa nu le schimbi, arata excelent cu ele)

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google