B 83 DSL The New Guy!!!

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Originally posted by aleXpeed View Post
    Sa-nteleg ca varsta medie a celor care utilizeaza acest forum este vreo 90 de ani. Stati sa certati omu' din nimicuri d-astea, bine ca macar vrea sa scoata ceva din motorul ala, mai multe fapte si sa lasam vorbele. Daca spuneam ca ala nu e manometru-ceas de boost-etilotest draci ce-o fi, si-as fi zis ca e ceas cu bomba, mai sareau cativa la cearta.

    @DSL: spor la modificari, sa-i pui si ceas de-ala cu bomba sa-ti indice presiunea bombei cum trebuie! Eventual schimbi si bomba cu una mai mare + toate traseele de aer care duc la aceasta.
    Nu a fost un comentariu fara respect, este un adevar pe care il traim cu totii. Si da, corect, baiatu a inceput bine, e tanar, cu perspective, toate felicitarile, asa cum am si votat, masina arata bine, dar sa nu facem prostii, d-aia prezentam masina pe un forum public.

    Cum am mai zis, spor la modificari.
    sigpicMy ride

    Comment


    • #92
      A incercat cineva sa schimbe duzele de spalare a parbizului? Pt ca astea cu jet nu ma multumesc. Stiti de pe ce model se pot lua duzele acelea care imprastie perdea de lichid fara a face mari modificari sau chiar de loc la gaurile din capota?
      Cat despre discutiile in contradictoriu, sunt bune pt cine stie ce sa culeaga din ele si intotdeauna corectarea unor informatii eronate este benefica.
      Oricum acesta este si scopul unui forum.
      Am intrebat si eu mai sus, ce dimensiune ar trebui dau noului traseu dupa ce schimb intercoolerul?
      sigpic
      http://www.loganclub.ro/forum/b_83_d...uy-t30810.html

      Comment


      • #93
        s-a discutat lung si bine. foloseste cu incredere functia "search". se potrivesc in principiu duzele de citroen c4 care fac perdea.

        Comment


        • #94
          Originally posted by DSL View Post
          A incercat cineva sa schimbe duzele de spalare a parbizului? Pt ca astea cu jet nu ma multumesc. Stiti de pe ce model se pot lua duzele acelea care imprastie perdea de lichid fara a face mari modificari sau chiar de loc la gaurile din capota?
          Cat despre discutiile in contradictoriu, sunt bune pt cine stie ce sa culeaga din ele si intotdeauna corectarea unor informatii eronate este benefica.
          Oricum acesta este si scopul unui forum.
          Am intrebat si eu mai sus, ce dimensiune ar trebui dau noului traseu dupa ce schimb intercoolerul?
          Eu am eliminat total duzele de pe capota si am montat altele de vw sub capota langa stergatoare
          Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
          prost.

          Comment


          • #95
            Originally posted by DISSSEL View Post
            Eu am eliminat total duzele de pe capota si am montat altele de vw sub capota langa stergatoare
            Te cred si sunt sigur ca este de efect cu , capota clean. Dar eu am capota colantata in carbon 3M si nu renunt la el. Asa ca incerc cu cele de citroen. Tot datorita colantului nu am prelungit nici capota.
            sigpic
            http://www.loganclub.ro/forum/b_83_d...uy-t30810.html

            Comment


            • #96
              mai cumperi 1mp de colant
              Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
              prost.

              Comment


              • #97
                Da DSL-ule, ai o masina frumoasa, se vede ca iti place si ai investit ceva bani in ea. E frumoasa dar putin prea incarcata, la faruri lasa doar inelele nu si inca 4 randuri de poziti, renunta la neoanele si plasma din bord, coboar-o putin cu niste arcuri si cauta sa-i montezi un eleron de luneta ca o sa dea super bine ! ! ! Respect si spor la modificarii ! ! !
                sigpic
                The MVP

                Comment


                • #98
                  duze mai merg si cele de peugeot 307! si sunt si la jumatate de pret...
                  sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by B-64-MVP View Post
                    Da DSL-ule, ai o masina frumoasa, se vede ca iti place si ai investit ceva bani in ea. E frumoasa dar putin prea incarcata, la faruri lasa doar inelele nu si inca 4 randuri de poziti, renunta la neoanele si plasma din bord, coboar-o putin cu niste arcuri si cauta sa-i montezi un eleron de luneta ca o sa dea super bine ! ! ! Respect si spor la modificarii ! ! !
                    Cele 4 randuri de pozitii, fac inelele sa se aprinda, deoarece inelele preiau lumina de la ele. Mai la vara vreau sa renunt la inelele aceste si la becurile acele si sa pun inele cu CFL (neon). Suspensia nu o schimb acum pt ca banii vreau sa-i redirectionez intr-un intercooler mai mare, silicoane si traseu de inox si o remapare profesionala. Cat despre eleron de luneta, este de mult in plan,dar vreau unul din abs, nu din fibra, dar si el tot pe la vara dupa ce aplic carbon si pe plafon, pt ca si eleronul trebuie colantat tot in carbon. ;)
                    Acum ma apuc sa colantez triplele pt ca am gasit folie de protectie destul de inchisa la culoare. Daca termin astazi, voi pune poze cu ce a iesit.

                    Originally posted by lucialina View Post
                    duze mai merg si cele de peugeot 307! si sunt si la jumatate de pret...
                    La cele de 307 mai umblu la gaurile din capota?

                    TIN SA VA MULTUMESC TUTURORA ATAT PENTRU APRECIERI CAT SI PENTRU CRITICI !
                    Last edited by DSL; 9 February 2011, 17:16. Reason: Automerged Doublepost
                    sigpic
                    http://www.loganclub.ro/forum/b_83_d...uy-t30810.html

                    Comment


                    • Gata am terminat cu aplicarea foliei pe triple. Voi atasa si poze. Partea aiurea, este faptul ca nu am apucat sa spal masina si este destul de infecta . Ma rog, rezultatul...
                      Attached Files
                      sigpic
                      http://www.loganclub.ro/forum/b_83_d...uy-t30810.html

                      Comment


                      • Originally posted by Vladimir View Post
                        Cred ca la mine ai vazut ledurile in maciulia de la schimbator...eu sincer am lasat balta faza cu ledurile in maciulie asa cum ai vazut nu am mai incarcat cu nici un fel de plastic cifrele, a fost asa, o idee de moment care acum mi-a trecut. Oricum o voi schimba cu una de piele, posibil acelasi lucru si la volan care s-a mancat destul de rau.


                        ps: frumoasa rau masina,imi place.
                        MAI INATI SCUZE CA AM IMPRUMUTAT IDEEA FARA SA CER VOIE !!!
                        Vorbeam mai sus ca voi incerca sa modelez putin nuca schimbatorului, mi-am bagat mana in ea si pt inceput cam asta a iesit:
                        Attached Files
                        sigpic
                        http://www.loganclub.ro/forum/b_83_d...uy-t30810.html

                        Comment


                        • frumoasa masina...dar da steaua aia jos de pe portbagaj! spor la modificari!
                          sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                          Comment


                          • In sfarsit am reusit si eu sa spal DSL-ul. Atasez si poze cu ea curata si cu triplele colantate:
                            Attached Files
                            sigpic
                            http://www.loganclub.ro/forum/b_83_d...uy-t30810.html

                            Comment


                            • cat despre steluta, din anumite considerente, nu o pot da jos !
                              sigpic
                              http://www.loganclub.ro/forum/b_83_d...uy-t30810.html

                              Comment


                              • Bine mai arata spalata. Iar steluta aia te face mai diferit :P nu e urata laso acolo ;)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google