B 83 DSL The New Guy!!!

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Frumoasa ,arata bine,imi plac stopurile si farurile, sunt legale?
    Apropo: am observat ca la orice stiker,litera lipit pe masina se indruma a se da jos, poate o avea o valoare sentimentala sau o purta noroc, nu trebuie neaparat data jos!!!
    Tinc fest !!

    Comment


    • foarte frumoasa masina bvstopurile si farurile imi plac ff mult
      AdY_JmL_2015

      Comment


      • Originally posted by Kalimera22 View Post
        Frumoasa ,arata bine,imi plac stopurile si farurile, sunt legale?
        Apropo: am observat ca la orice stiker,litera lipit pe masina se indruma a se da jos, poate o avea o valoare sentimentala sau o purta noroc, nu trebuie neaparat data jos!!!
        Nu este vorba de vreun talisman sau de valori sentimentale. Este o sigla si atat. Nu doar un simplu colant.
        sigpic
        http://www.loganclub.ro/forum/b_83_d...uy-t30810.html

        Comment


        • Felicitari pentru masina! Arata intr-un mare fel. Bafta in ceea ce ti-ai propus ;)
          sigpic

          Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

          Comment


          • is de vreun dumnezeu farurile alea? ca nu au aparut de mut pe piata, dar daca is ca alea de la MD, e clar
            sigpic
            Logan 1.4 Dynamic Blue

            Comment


            • u ai monatre strodoscoape ? lucrezi la interne sau le ai pt disctrctie
              ala cu ned 4 sped ... sigpic

              Comment


              • Originally posted by emilian_LLX View Post
                u ai monatre strodoscoape ? lucrezi la interne sau le ai pt disctrctie
                Pai, ce sa zic? Si una si alta.

                Originally posted by Thejock3r View Post
                Felicitari pentru masina! Arata intr-un mare fel. Bafta in ceea ce ti-ai propus ;)
                Ms mult pentru aprecieri ! Felicitari si tie pt ce ai relizat pina acum. Ideea este atata timp cat iubesti ceea ce faci, nu are cum sa nu iasa bine.

                Originally posted by stresu View Post
                is de vreun dumnezeu farurile alea? ca nu au aparut de mut pe piata, dar daca is ca alea de la MD, e clar
                Sunt cat se poate de pamantesti farurile, au lupe pe ambele faze. Nu inteleg faza cu MD. D
                Last edited by DSL; 14 February 2011, 00:03. Reason: Automerged Doublepost
                sigpic
                http://www.loganclub.ro/forum/b_83_d...uy-t30810.html

                Comment


                • MD=mega drive , firma care facea farurile cu angel eyes pentru logan, alea cele mai praf, pe care vad ca le ai si tu )
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by - Geo - View Post
                    MD=mega drive , firma care facea farurile cu angel eyes pentru logan, alea cele mai praf, pe care vad ca le ai si tu )
                    Da, sunt MD, dar nu le consider praf, nu pentru ca le am eu, ci pentru ca nu au praf la interior, iar lupele nu si-au schimbat proprietatile, cu toate ca folosesc numai xenon HID. Farurile le am de aproape 2 ani. Din pozele de mai sus, se poate observa usor, ca nu sunt matuite.
                    sigpic
                    http://www.loganclub.ro/forum/b_83_d...uy-t30810.html

                    Comment


                    • Originally posted by DSL View Post
                      Nu este vorba de vreun talisman sau de valori sentimentale. Este o sigla si atat. Nu doar un simplu colant.
                      ..EEE O POTI NUMI SI "TALISMAN"
                      Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
                      prost.

                      Comment


                      • daca le ai pus xenoane e alta treaba, ele stoc sunt incredibil de proaste, plus ca le lipseste din plin un reglaj ca lumea...ideea e ca nu le poti compara cu cele originale
                        sigpic

                        Comment


                        • Farurile nu sunt rele cu xenon deloc, dar cu becuri normale sunt chioare, si nu le lipsese nici un reglaj, nu au deloc. Singura lor problema e calitatea plasticului care se ingalbeneste.

                          Succese in continuare.
                          sigpicMy ride

                          Comment


                          • cum nu au ma reglaj , ai vazut unele pe interior ?
                            sau eu le`am reglat din becuri ?
                            faruri de genu am si eu , cu xenon sunt multumitoare , oricum sub cele stock.

                            Comment


                            • Ideea este ca farurile au sistem de reglaj per fiecare modul in parte, dar raman fixe, nu se mai pot regla ulterior din interior. Cat despre tipul becului folosit, da, am xenon HID de 8000k pe faza scurta si de 6000k pe faza lunga. Intradevar cu becuri clasice sunt praf, si aceeasi senzatie praf am intalnit-o la passat din 2009 care are tot lupa fara xenon. Pot sa spun ca dupa reglaj si cu HID de 8000k, nu sunt cu nimic mai prejos fata de cele stoc, cu atat mai mult isi fac treaba mult mai bine decat cele stoc cu sistemul acela cu lupa aftermarket. Ms pentru aprecieri, dar si pentru critici. Stiti cum se spune, ce nu te distruge, te ridica!
                              sigpic
                              http://www.loganclub.ro/forum/b_83_d...uy-t30810.html

                              Comment


                              • de fapt cel mai bine s-ar fi vazut cu 4300k pe scurta si hai 6000 pe lunga. tu le ai prea mov, pe ud sau ploaie sau ceata este fix 0. facem pariu? pierzatorul preda farurile.....

                                crezi ca daca se vedeau mai bine nu avea toata lumea? uite eu astept sa strang bani de lupe in far stock. se vad de zeci de ori mai bine decat chinezismele alea. no offence, sunt frumoase dar doar atat!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google