B 83 DSL The New Guy!!!

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ms pt aprecieri, oricum jantele trebuie sa intre la sablat si revopsit in aceeasi nuanta!
    sigpic
    http://www.loganclub.ro/forum/b_83_d...uy-t30810.html

    Comment


    • argesean de al meu felicitari pentru munca depusa ...

      Comment


      • O masina modificata foarte frumos, felicitari si succes pe mai departe in tot ceea ce ti-ai propus

        Comment


        • inca o data tin sa multumesc pentru aprecieri la toata lumea! Au sosit si ciresele de pe tort. Toti cei ce au urmarit acest threat cat si cei ce ma cunosc, stiu ca nu sunt adeptul tehnologiei led, eu folosind plasme la ceasurile de bord. Acum, pe cand toti folosesc led si smd pt iluminarea angeleyes-urilor, eu folosesc CFL. Looooooooooooooooook.....
          Attached Files
          sigpic
          http://www.loganclub.ro/forum/b_83_d...uy-t30810.html

          Comment


          • deci nu esti adeptul unei tehnologii fiabile si care consuma mai putin si e mult mai longeviva? ) si faptu ca ai pus o folie peste aia originala nu prea poti sa zici ca esti adeptul plasmelor, ca nu e mare modificare, desi e mai..imi scapa cuvantu...e mai spectaculoasa ca originalu cei care stiu cu adevarat folosesc CFL la angel-uri, stai linistit
            on: mie se pare mie sau sunt prea mari pentru angel-urile de la far? le pui in alta parte sau mi se pare mie?
            PS: sa nu te ataci ca n am zis cu rautate..ca vad ca mai nou pe forum toti cred ca faci atac la persoana si tre sa specifici ) numai bine
            sigpic

            Comment


            • don't worry! nu fac atac la nicio persoana. cat despre dimensiune, inelele au diametrul interior de 7.3, adica pica perfect si au si protectie. Legat de plasme, folia are aplicata pe ea compozitia electro-luminiscenta si nu foloseste cu nimic led-urile de pe placa. poi tocmai ca nu sunt fiabile CFL-urile se tinde a fi folosite in detrimentul metodelor incandescente.
              Mai prietene, tu spui, citez: "faptu ca ai pus o folie peste aia originala nu prea poti sa zici ca esti adeptul plasmelor". Deci, daca eu folosesc "folia" asta in detrimentul led-urilor, tu spui ca nu sunt adeptul plasmelor. Dar al cui sunt?

              Apropo, mai spui ca "cei care stiu cu adevarat folosesc CFL la angel-uri, stai linistit ", deci cine mai foloseste CFL din clubul asta? Si mai spui urmatoarele: "deci nu esti adeptul unei tehnologii fiabile si care consuma mai putin si e mult mai longeviva?", deci CFL-ul nu se compara cu LED-ul, dar tot tu spui ca "cei care stiu cu adevarat folosesc CFL la angel-uri". Daca CFL-ul nu este bun, ce stiu cei care stiu cu adevarat?
              Last edited by DSL; 22 March 2011, 22:24.
              sigpic
              http://www.loganclub.ro/forum/b_83_d...uy-t30810.html

              Comment


              • imi place foarte mult masinuta si motorul !! e genul meu de masina , bafta in modificari

                Comment


                • Si lupele mele din far au ccfl si cred ca toate au.

                  Comment


                  • nu..eu ma refeream ca esti adeptul plasmelor, da ai doar la ceasuri..ziceam ca erai adept cu adevarat daca aveai in mai multe locuri plasme, gen climatizare si ce mai e, sa zicem...la tehnologia led ma refeream in general, la angeluri e mai bine ce ai facut tu, da stiu sigur ca cel putin unu din club mai are cfl la angeluri, citisem anu trecut
                    sigpic

                    Comment


                    • primu cu ccfl stiu ca a fost si este apv-u..eu doar am avut ccfl de proba si nu mi-au placut...astept sa vad cum dau la dsl-u
                      low....&.....slow

                      Comment


                      • Originally posted by Alin0007 View Post
                        Si lupele mele din far au ccfl si cred ca toate au.
                        inelele sunt pe baza de CCFL (neon) si nu lupele(acolo este vorba de xenon la lupe). de avut nu au toate (ccfl), au doar cele la care s-a pus ulterior cumpararii.
                        sigpic
                        http://www.loganclub.ro/forum/b_83_d...uy-t30810.html

                        Comment


                        • Stiu ca inelele ca doar nu eram asa prost sa cred ca am in lupa neon si nu xenon, desi tot gaze sunt. Ale mele au inelul pe neon.

                          Comment


                          • Originally posted by Alin0007 View Post
                            Stiu ca inelele ca doar nu eram asa prost sa cred ca am in lupa neon si nu xenon, desi tot gaze sunt. Ale mele au inelul pe neon.
                            le-ai pus tu? pune si u niste poze cu lucratura.
                            sigpic
                            http://www.loganclub.ro/forum/b_83_d...uy-t30810.html

                            Comment


                            • Le-am pus eu. Dar inca nu le-am montat pe masina. Am tot farurile streetstorm.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google