Un nou proiect - Dacia Logan F7P (1.8 16v)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca tu ai spart gasca nu mai invata si pe alti la prosti mai golanule.
    sigpic

    Comment


    • Piesele se strang si asteptam vremea buna apoi vrummmmmmmmmtatatattatata
      sigpic
      Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
      http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

      Comment


      • Dupa 5 luni de cautari in sfarsit am gasit masina (donator) pentru proiectul meu pe care il aveam de mult in cap ,e vorba de un Renault R19 1.8 16v .
        ASa ca Joi am dat fuga la focsani cu colegul Marcs sa vedem masina ....Am vazuto ,ne-am plimbat cu ea ne-a placut si am luat-o .
        Cum am aduso am inceput sa o desfacem
        Masina este din 93 ,merge absolut tot sistemul electric .. ciudat pentru o masina frantuzeasca ,masina sta fenomenal pe drum ,este superioara Loganului din orice punct de vedere ....foarte inchegata ..nu imi imaginam ca este asa de "tapana".
        Vineri ne avand stare pe o semi ploaie am desfacut capacul distributiei concluzie e muci ....ma bucur ca nu a cedat in timpul testelor la 7000 de rot/minut
        Azi cum nu aveam ce face ,am hotarat sa ma apuc sa dau admisia si filtru de aer jos ...sa ma uit la cutie etc ..niste nebuni dale mele
        Si asa impreuna cu Meserie Marsc ..am ajuns de am demontat un sfert de motor .....radiator ,alternator ,furtune ,admisie etc ..jos ..urmeaza sa dam blocul si cutia cand om prinde o zi frumoasa si sa treaca la "Rebuid"..........

        Am primit si o baterie slim si cablu pe care il avea pentru mutarea ei in portbagaj .

        Si o poza cu roti de tabla de r19 care arata din punctul meu de vedere ...daca as mai gasi 3 ....sigur vor fi puse pe masina

        Orice piesa dupa R19 e la vanzare

        Rog pe cineva care poate schimbe numele thred-lui in "Dacia Logan F7P (1.8 16v)"
        Attached Files
        Last edited by lau911; 24 February 2013, 19:11.
        sigpic
        Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
        http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

        Comment


        • bravo talambule, ma bucur pentru tine. in week sunt liber, daca ai nevoie de ajutor

          Comment


          • Si de la mine doua
            Attached Files

            Comment


            • Mai vrei multe jante ma? Faci muzeu de jante acasa !
              sigpic

              Comment


              • bravo nepotu, asa se face treaba buna, iei tot motorul, nu doar anumite piese!!! Respect!!!
                sigpic
                The MVP

                Comment


                • Bravo bai,stiam eu ca iese soarele si pe strada ta...de unde bateria aia slim?ca bateria mea a picat si vreau si eu in spatele scaunului.Hai spor la treaba.Cand ai neoie de ceva baga un telefon la fratili tau...
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by geo_ultras View Post
                    bravo talambule, ma bucur pentru tine. in week sunt liber, daca ai nevoie de ajutor
                    Te `reacu de nebun te chem cu microbuzul sa ducem caroseria la fier vechi

                    Originally posted by alessandro View Post
                    Si de la mine doua
                    Originally posted by iamagi View Post
                    Mai vrei multe jante ma? Faci muzeu de jante acasa !
                    Sunt la vanzare ...pacat de alea de pe r19 sunt speedline .....jante de jante

                    Originally posted by B-64-MVP View Post
                    bravo nepotu, asa se face treaba buna, iei tot motorul, nu doar anumite piese!!! Respect!!!
                    Mersi nenea

                    Originally posted by GOLAN91 View Post
                    Bravo bai,stiam eu ca iese soarele si pe strada ta...de unde bateria aia slim?ca bateria mea a picat si vreau si eu in spatele scaunului.Hai spor la treaba.Cand ai neoie de ceva baga un telefon la fratili tau...
                    Vorbim noi si de baterisca ,stai linistit te chem la montaj nu la demontat ....sa stam de vorba ..ca dupa cum vezi nu ai loc de Marcs ..cred ca ne vom lua la bataie care sa desfaca mai multe suruburi )

                    In seara asta au sosit inca un set de piese ..capac de distribuite de metal cu suport ....multumesc lui Bolidu pentru ajutor poze maine
                    sigpic
                    Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                    http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                    Comment


                    • bv ma. frumoasa surpriza.

                      Comment


                      • Se anunta o vara "torida" din punct de vedere al conversiilor de motoare. Sunt deja 2
                        My turbo lag, give your MPI, a chance

                        Comment


                        • Ba talambilor,vedeti ce desfaceti,poate nu mai stiti de unde ati desfacut)))Ca mai stiu eu un dialog interesant...
                          Dsign: De unde e cablu asta?
                          Eu: Nu stiu,pe mine ma intrebi?
                          Dsign: Da pe cine?Cine a demontat?
                          Eu: Pai s-a vezi cred ca e senzoru da,stai ca nu ajunge firu,las ca vedem la final ce lipseste.
                          Dsign: Bravo,asa te-am invatat eu?
                          Dsign: Care e surubu de la pompa de apa.
                          Eu: Uitel aicea.
                          Dsign: Nu merge e mare...
                          Eu: Dai ca merge e dacolo..
                          ETC..
                          Apropo,poate chiar 3 conversi de motoare,defapt sunt 4 daca ma gandesc mai bine.
                          Last edited by GOLAN91; 25 February 2013, 01:48.
                          sigpic

                          Comment


                          • La noi e mai rau ...gen: Nici macar nu stim ce sunt toate alea pe acolo mai ales sa le punem inapoi dar trebuie desfacute ....... ..cat exista dialogis nu exista ceva ce sa nu putem face cat nu e vorba de fire ,fire ,fire ,fire .
                            usor usor o sa o fac ....e un vis de ceva ani incoace ,e motorul pe care l-am vrut ....sper sa se miste asa cum visez eu
                            sigpic
                            Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                            http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                            Comment


                            • Ia nu mai freca tu duda pe forum si cauta manualu de service,tot ce gasesti despre 19 de preferat de cabrio,ca poate difera cate ceva,in special schemele elecrice.
                              sigpic

                              Comment


                              • ia la frunzarit cliosport.net, renaultforums....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google