Logan B 42 ZIF

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • avem asa :
    renault 19 16v
    renault clio 16v si wiliams
    megane 1
    poate de espace ?
    megane 2
    una din astea

    si daca nu am ghicit ma plimbi pe gratis ca mam chinuit sa le scriu aproape pe toate
    sigpic
    Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
    http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

    Comment


    • Cosmin,cand e gata te anunt,credema ca vreau eu mai repede ca tine,ca eu am niste bani investiti in alea.franele mau costat 350lei.tot ce se vede in poze+o zi de munca chinuiala de demontat dupa masina.
      lau911 pai din ce ai zis u jumate nu merg),espace are 5prezoane,megane2 are suportu de etrier din punte.
      Se potrivesc dupa foarte multe modele de reno:
      Clio1,clio2,clio rs 172,R5,R19,megane1/coupe/break,scenic,si poate or mai fi dar imi scapa(din cele enumerate mai sus,depinde de motorizare).
      Matheo,nu facem mare lucru cu alea,mai ales cine nu are suruburi de reglat caderea si pe fata,eu unu sunt indecis,prefer sa fie 100%subviratoare.
      S-a vedem cine ghiceste.
      sigpic

      Comment


      • clio1 sau megane 1 break.

        Comment


        • Eu zic ca sunt de Laguna 1 sau de Megan 1 Coupe 2.0 16v (rare dar au fost ).
          sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

          Comment


          • chiar custom?

            Comment


            • Sunt dupa clio1 bacara,1,8 8v,107hp. Cristi,la ce te referi?
              sigpic

              Comment


              • le-ai gasit dupa el sau cum ?
                hai cu clapetele golane lasa franele ca pui parasuta.
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • Dap,dupa masina le-am luat,dupa ce termin cu franele ma ocup de clapete si eu sunt curios ce va iesi.
                  sigpic

                  Comment


                  • golane, daca eu am corpul electronic ... pot sa fac ceva asemanator ca la tine ? cu maritul diametrului etc ?
                    sigpic

                    Comment


                    • cu maritul diametrului probabil ca ai putea ,sau chiar sa incerci o clapeta electronica de pe alt reno care o are mai mare,poate merge dar daca vrei ITB e mai complicat
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • Cum zice si cristi,in principiu ar merge trebuie desfacut si vazut,Itb sunt greu de adaptat.
                        sigpic

                        Comment


                        • daca explicati ce e itb-ul ... nu ma supar
                          sigpic

                          Comment


                          • Individual Throttle Bodies, sau multiclapete, pe romaneste

                            Comment


                            • @fuguletz- cu turbo ce mai faci? tu prima data scoate catalizatorul

                              nu au costat mult franele fata de primul pret..mai ai? poat are si pentru abs ,desi iti trebuie gradatiile identice
                              Last edited by cos_min_i; 15 June 2011, 13:32.

                              Comment


                              • Franele cum le vezi 350lei,la care adaugi 50lei suruburi piulite,wd40,vopsea,o galeata de curent,sper ca diseara sa fie gata.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google