Logan B 42 ZIF

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dar avem frane,intai frane si dupaia cai,nu punem caruta inaintea boilor moncher.
    Si avem si cai,un 1,6 care asteapta cuzineti,admisie un filtru sport,cip si e gata.
    Ma gandesc daca incap cu discuri de 300mm in jantele pe 15,cu distantieri de rigoare evident.
    sigpic

    Comment


    • Merg fara probleme discuri de 300mm ... Mai si ramane loc .. Dar depinde de forma butucului sa nu loveasca butucul in etrier
      sigpic
      Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
      http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

      Comment


      • Ma pun pe cautat un disc de megane 280sau de scenic de 300,daca are careva împrumut să probez franele.
        sigpic

        Comment


        • Daca franele nu prezinta interes presupun ca nici compressoru motoru ce vine si suspensia.
          Punem o poza la moda cu autocolante pe luneta.
          Attached Files
          sigpic

          Comment


          • misto stikerul de unde il ai?
            Can't touch this !

            Comment


            • De la Geo,dar vezi pe facebook Radut Motorsport.
              sigpic

              Comment


              • sa nu folosesti injectoarele de pe admisie ...din cate imi aduc aminte sunt mai slabe

                Comment


                • e rampa de logan cosmin ... aia uite prinderea .... ca necestita acel suport minune injectoarele de megan 1 laguna 1 ... sunt cele butucanoase
                  Attached Files

                  Comment


                  • Pentru rampa originală a galeriei aveam nevoie de retur si regulator.
                    sigpic

                    Comment


                    • Ar fi frumos sa pui 1.6-le intr-un weekend sa fim cu totii la tine sa te ajutam. Ce caterinca ar iesi Doamnee )))).
                      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                      Comment


                      • eu ziceam de injectoare , rampa nu are cum sa o foloseasca

                        Comment


                        • Cand e gata motoru dau de veste,nu ma apuc singur.Momentan facem o reconstatare la euroins

                          uratimi baftă.

                          Surprinzator dupa jumatate de zi pierdută au concluzionat:inlocuit bara spate,catadioptru dreapta,grila aerisire portbagaj,1h manoperă reparat aripa si vopsit bara/aripa,in regie proprie 1.000lei,dupa reconstatare vedem daca e strâmbă puntea si cat ofera in regie proprie.
                          Last edited by GOLAN91; 27 March 2014, 12:59. Reason: Automerged Doublepost
                          sigpic

                          Comment


                          • Mâine ne apucam serios de treaba,cine se plictiseste si vrea sa dea o mana de ajutor sunt invitati mei,avem de lucru orce,suspensie,frane,cutie viteze(Lau,Alex),admisie,electrica etc.poate termin mecanica pana la primele evenimente.
                            sigpic

                            Comment


                            • Am si eu o intrebare colegu'...
                              Cand sunt primele evenimente?? As vrea sa ma inscriu si eu cu Fordu.
                              Mersi anticipat
                              Fara Semnatura.

                              Comment


                              • Cum ziceam sambata întâlnire la garaju de pe trotuar unde se face si desface orce.O zi foarte productivă,in mare suna asa,marx si lau au adaugat in portofoliu inca o cutie noua,geo a învins în fata conductei de servo,valy a fost peste tot,felyx a dat gata suspensia spate,canto dotat cu detoate la indemana,alex(speedu)a fost peste tot,mattheo ne-a sustinut moral,etc.daca am uitat pe cineva imi cer scuze si va multumesc.Si cateva poze,cine are altele sa le urce...merci.
                                Attached Files
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google