Logan B 42 ZIF

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • golanule am si eu un voltmetru pe care vreau sa-l montez tot acolo, poate ma ajuti si pe mine cu niste sfaturi. Respect si vorbim la polivalenta. ! ! !
    sigpic
    The MVP

    Comment


    • In week-end am mesterit pe la golan, deocamdata nu este gata instalarea, sonda de la presiune este prea mare si nu are loc (are AC), sonda pentru temperatura functioneaza perfect si se duce motorul undeva in 80 Grade si incremeneste.

      Daca are cineva sugenstii cu montarea sondei in alt loc pe blocul motor sau mai stiu eu ... era in teorie un teu la senzorul de presiune ulei original (Reper 7 Senzor de presiune ulei) din cartea de service.
      Electrica este gata doar sonda ne tine in loc. Help!?

      Ps: Scuze pt calitatea pozelor, vor veni si mai calitative dupa ce rezolvam problema.
      Attached Files
      Logan PH2 1.4 MPI ABS+AFU+GPL ProiectoareEchilibru perfect.

      Comment


      • Deci arata foarte tare cu ceasurile puse acolo si ceasurile in sine arata foarte smecher bravo.

        Sa le stapanesti sanatos.
        sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

        Comment


        • Ms la fel SDP-ule si ai grija de masinuta.
          In seara asta dupa ceva forja si aglomeratie 90C...mai mult na crescut
          Si pentru raceri,chiar si cu 4 liniute la apa,uleiu nare decat 50-55C....
          Si cateva poze de la mine din timpu montajului...
          Ms vere(Mikelangelo) pentru ajutoru acordatsa vedem ce facem si cu cealalta sonda sa terminam o data.
          Masinuta zilele astea primeste si o revizie de 4 ani,de la DaciaShop spor la treaba baieti,astept piesele.
          Attached Files
          sigpic

          Comment


          • Se vad frumos rau...Aoleoo!!!..ce de fire ai acolo...parca revad faza cand am pus cele 3 butoane cu led ..)))....sa fie primite nenea..
            sigpic
            "BRABUS" STYLE

            Comment


            • misto arata acum interiorubv;)ia zi mi si mie de unde ai luat folia de carbon ptr ceasuri?!din vitan cumva?se aplica greu?ms!
              AdY_JmL_2015

              Comment


              • Mateo ms,si nu erau toate firele)))
                Folia e by Dsign dar se gaseste si la magazine de tuning,folia este 3M,in vitan gasesti imitati ieftine.
                sigpic

                Comment


                • Astazi au sosit piesele pentru revizie,multumesc DaciaShop seriozitate maxima,am dat comanda duminica noaptea,si azi am piesele,preturi fara concurenta.
                  Ulei-Motul 8100 5w40
                  Lichid frana Motul Dot4
                  Filtru ulei. Champion
                  Antigel Mobil1
                  Curea distributie. Continental
                  Rola INA
                  Sper ca saptamana asta sa le montez.
                  Attached Files
                  sigpic

                  Comment


                  • aha am inteles ms
                    AdY_JmL_2015

                    Comment


                    • nebunik , azaburri ,alt cont ?

                      Comment


                      • Mai bine ziceai ceva de sonda aia, parca cochetai si tu cu ceva ceasuri analogice, sa poata rezolva problema omu asta.
                        Logan PH2 1.4 MPI ABS+AFU+GPL ProiectoareEchilibru perfect.

                        Comment


                        • Originally posted by CataFOF View Post
                          nebunik , azaburri ,alt cont ?
                          Nu e el, vezi ca are si topic.

                          Cat a fost uleiul Golane? De ceasuri nu-ti mai zic, arata foarte bine montate.
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • Sa vedem acum ce urmeaza, dativa cu parerea, va da golan 1 punga cu seminte sau CORN daca ghiciti. )
                            Logan PH2 1.4 MPI ABS+AFU+GPL ProiectoareEchilibru perfect.

                            Comment


                            • jante , vrem poze

                              Comment


                              • ATS DTC Superlight supermisto. Sunt de curse?
                                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google