AG 30 ROC My Ride :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • AG 30 ROC My Ride :)

    Masinutza mea !
    Este posibil ca acest domeniu să fie de vânzare!




    Am luat masina de la ai mei la 4.200 de Km facuti intr-un an acuma dupa 6 luni masina are 25.000 de Km. Aici am niste intrebari daca poate sa imi raspunda si mie cineva la intrebari:

    1. prima revizie la 1 an au facuto ai mei la 3.800 Km acuma am 25.000 de Km are ceva ca am depasit cu vreo 5.000 de Km peste revizie ? Pierd garantia pentru asha ceva ?

    2. am avut un accident frontal usurel (radiatoarele, bara fata, far dreapta, traversa fata) nu prea rau si nu am facut de unde am garantia am facuto la un alt service autorizat am pierdut garantia aici ? Poza: http://www.imigi.ro/public/pview/2620/23-10-07_1420.jpg

    Este posibil ca acest domeniu să fie de vânzare!


    Asha arata inainte de accident
    Last edited by andrei; 19 March 2008, 23:23.
    http://www.signaturebar.com/uploads/images/1864.jpg

  • #2
    Sa o stapanesti sanatos!
    E un Laureate 1,4 MPI?
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      Multumesc frumos !
      Da este Laureate 1,4 MPI scuze am uitat sa specific !
      In curand vreau sa incep sa ii fac mici modificari ploape, stripping, neoane sub ea, capacul de benzina cromat, manelere cromate... si vor mai urma !
      Dar intai vreau sa stiu raspunsul la intrebarile pe care le-am pus daca se poate sau daca stie cineva cum este ?
      http://www.signaturebar.com/uploads/images/1864.jpg

      Comment


      • #4
        A doua revizie e la 30.000 km sau la 2 ani, depinde care moment se va intampla primul. Cati km ai acum?
        Si reparatia daca ai facut-o in service Dacia nu e nici o problema. Chiar si in alt service nu e o problema, ca nu stie nimeni ca au fost schimbate piesele alea, daca sunt orginiale Dacia, la fel cu cele de pe masina noua.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          Pey deci prima rezivie a fost facuta la 3.800 de Km (1 an), au trecut 6 luni de atunci si am 25.000 de Km la bord deci trebuia sa fac rezivia dupa 15.000 de km adik la vreo 19.000 de km am depasit cu 6.000 de km peste. Pierd garantia sau se intampla ceva ca o fac mai tarziu ? Oricum o fac luna asta.
          Da la service autorizat Dacia cu piesele originale reparatia la ce s-a vazut in poza m-a costat 45 de mil.
          http://www.signaturebar.com/uploads/images/1864.jpg

          Comment


          • #6
            Eu cred ca nu e totusi normal sa depasesti cu 6000 km peste termenul indicat de ei...tu practic ai depasit cu aproape o jumatate din aia 15 000 de km. asta e doar parerea mea, il las pe Andrei sa-si spuna punctul de vedere. apropo, sa o stapanesti sanatos!

            Comment


            • #7
              Originally posted by Razvan_DUB View Post
              Eu cred ca nu e totusi normal sa depasesti cu 6000 km peste termenul indicat de ei...tu practic ai depasit cu aproape o jumatate din aia 15 000 de km. asta e doar parerea mea, il las pe Andrei sa-si spuna punctul de vedere. apropo, sa o stapanesti sanatos!

              Da stiu ca nu e normal dar ... nu conteaza motivul de ce nu am facuto pana acuma
              Multumesc la fel !
              http://www.signaturebar.com/uploads/images/1864.jpg

              Comment


              • #8
                Si care ar fi motivul? ai fost in vreo excursie in afara tarii?

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Razvan_DUB View Post
                  Si care ar fi motivul? ai fost in vreo excursie in afara tarii?
                  Am spus ca nu conteaza motivul oricum o fac luna asta nu mai stau cu ea asha ca mie mila de ea ! Dar vreau doar sa stiu daca am pierdut garantia pentru ca nu am facut revizia la timp sau daca se intampla ceva la service sau nu vor sa imi mai faca revizia acolo unde am garantia ?
                  Last edited by Maniak18; 20 March 2008, 00:12. Reason: question
                  http://www.signaturebar.com/uploads/images/1864.jpg

                  Comment


                  • #10
                    Eu cand am fost cu tata in vara la revizie(nu aveam carnet pe atunci) era la rezivia de doi ani si avea doar vreo 10-11000 km si a intarziat cu o luna la revizie.treaba e ca i se stricase sonda de mers inapoi si au zis ca ei o schimba dar nu pe garantie ca a intarziat...da pana la urma a venit un sef de pe acolo si a zis ca poate sa inchida ochii numai pt o luna mai ales ca are km putini.Revizia ti-o face ca doar o platesti dar daca se strica ceva etc nu iti mai schimba pe garantie.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by alexgame View Post
                      Eu cand am fost cu tata in vara la revizie(nu aveam carnet pe atunci) era la rezivia de doi ani si avea doar vreo 10-11000 km si a intarziat cu o luna la revizie.treaba e ca i se stricase sonda de mers inapoi si au zis ca ei o schimba dar nu pe garantie ca a intarziat...da pana la urma a venit un sef de pe acolo si a zis ca poate sa inchida ochii numai pt o luna mai ales ca are km putini.Revizia ti-o face ca doar o platesti dar daca se strica ceva etc nu iti mai schimba pe garantie.
                      asha gandeam si eu oricum vreau sa ii fac modificari la ea si pierd garantia pentru ca ii fac modificarile ceasuri cu plasma aparatori roti fatza spate folie geamuri si vreau sa dau geamurile jos cand pun folia instalatie xenon faruri neoanele pe dedesupt si etc oricum imi dispare garantia atunci ca umblu la suruburi nu ?
                      http://www.signaturebar.com/uploads/images/1864.jpg

                      Comment


                      • #12
                        Putintei km pentru 2 ani eu in 6 luni am facut 21.000 de km respectiv de 6 luni am si permisul is incepator dar nu mie frica si de la accidentul acela de altfel singurul sunt mult mai atent si am mai multa grija de ea. De acum in colo vor incepe si modificarile la ea. Momentan i-am pus becuri albastre la plafon si la numar spate. La numar nu l-as mai tine ca mi-a zis un politist sa las becul normal nush ce sa zic pentru un bec mare paguba
                        http://www.signaturebar.com/uploads/images/1864.jpg

                        Comment


                        • #13
                          Pai sunt putini ca tata are masina de servici si loganu il folosea doar cand pleca la munte la mare da lasa ca am sa recuperez eu km care nu i-a facut el(deja am facut vreo 3 mii din noiembrie).normal nu trebe sa iti afecteze garantia daca umbli la suruburi mai mult daca te apuci sa tai fire sau sa scoti diferite componente de la motor etc.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Maniak18 View Post
                            Pey deci prima rezivie a fost facuta la 3.800 de Km (1 an), au trecut 6 luni de atunci si am 25.000 de Km la bord deci trebuia sa fac rezivia dupa 15.000 de km adik la vreo 19.000 de km am depasit cu 6.000 de km peste. Pierd garantia sau se intampla ceva ca o fac mai tarziu ? Oricum o fac luna asta.
                            Nu face nici o revizie acum. La 30.000 km trebuie s-o faci, pe aia de la 15.000 km sau un an ai facut-o.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #15
                              Clar si sa pregatesti buzunaru pt spaga eventual
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google