Logan 1.5DCI Laureate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Acel EGR se murdareste si teava se infunda datorita mersului subturat.

    Si eu fac cu a mea miii de km numai in bucuresti si nu mi s-a intamplat sa se infunde.

    Trebuie din cand in cand dar numai cand motorul este cald adica sa ai 4 pavele la lichidul de racire sa ii dai si tu turatii unde la 3500-4000 RPM.
    sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

    Comment


    • #17
      Nu vreu sa te contrazic,dar ma vad nevoit sa specific ca masina mea nu s-a infundat sau nu a dat vreo simptoma sau ca ar fi necesara vreo curatire... surpriza avea depunere
      Am urmarit mai multe rubrici si tutoriale privind acest aspect si am zis ca nu ar fi rau sa verific si la a mea sa vad daca are ceva depunere.
      Mentionez ca masinea mergea impecabil si inainte de curatire,chiar nu am avut vreun motiv special de a face aceasta operatie.
      Motorina am bagat de cand am masina numai de la OMV avand card pentru alimentare, iar in ceea ce priveste turatia motorului as spune ca o folosesc intr-un regim sportiv daca pot spune asa, din cand in cand si unde se poate (dar nu vreau sa te contrazic).

      Privind intalnirile cu membrii clubului exista o programa, platforma ceva anume?Care sunt locatiile de intalnire si in ce perioada?
      Multumesc pentru sfat, apreciez si oricand un sfat este bine venit
      Last edited by No_name; 22 June 2011, 22:54.

      Comment


      • #18
        Intalniri sunt in fiecare incepan cu ora 21:00 si sunt anuntate locatiile pe topicul dedicat



        Si Sambata este intalnirea saptamanal incepand cu ora 16:00 in parcare la Polivalenta

        sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

        Comment


        • #19
          arata bine masina....jantele is mondiale...succes in continuare, si multa bafta

          Comment


          • #20
            Am cautat sa urmez sfatul dat de catre un colg de pe forum privind schimbarea radio casetofonului original al masinii si am achizitionat un LG LCS500UR nou-nout cu MP3, usb, aux etc.
            Pot spune ca functioneaza impecabil, avand o acustica foarte buna si un meniu bogat.
            Acum 2 ore l-am cumparat de la Altex si acum voi incerca sa atasez niste fotografii din seara aceasta in ciuda faptului ca este cam intuneric si nu sunt destul de evidente,dar voi reveni maine cu noi fotografii pe lumina.

            Referitor la intalnirea de sambata fiind nou nu vreau sa par ridicol cu intrebari stupide,dar unde anume la polivalenta se tine si in cazul vremi nefavorabil (ploaie) se mai tine?
            Attached Files
            Last edited by No_name; 23 June 2011, 21:44.

            Comment


            • #21
              Frumoasa masina si ingrijita
              Cat te-a costat casetofonul? Vreau sa cumpar si eu unul zilele astea dar nu stiu daca sa iau unul nou sau sh...
              Bafta la modificari!
              Ok, numele meu e Laur...

              Comment


              • #22
                frumoasa masina si jantele is calumea succes la modificari in continuare

                Comment


                • #23
                  frumoasa..pune un difuzor bara pe spate
                  sigpicmasina personala pare cea mai deosebita

                  Comment


                  • #24
                    Noi poze facute in weekend la Eforie Nord
                    Attached Files

                    Comment


                    • #25
                      Jantele Avus 16 au fost vandute si am achizitionat alt set de jante pe 15 BBS (Made in Germany) 6J ET30 aduse recent din Germania impreuna cu anvelope Michelin Energy 185/65/15.
                      Nu sunt asa aspectuoase ca celelalte,dar sun mai usoare si masina se comporta impecabil
                      Atasez niste poze cu noile jante.
                      Attached Files

                      Comment


                      • #26
                        Personal nu-mi plac jantele astea iar masina arata mai bine cu celelalte.

                        Comment


                        • #27
                          Incearca sa ii pui o folie pt stalpi ar da super.

                          Comment


                          • #28
                            Sper sa nu te superi...dar si eu sunt de aceeasi parere ca si parpanel
                            Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                            Comment


                            • #29
                              Sunt frumoase si jantele astea, dar nu cu garda asta de jeep Deci, acum se cere LOW
                              sigpic
                              Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google