My LOGAN - IF 52 BOG

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    @alex23-neplacut eveniment!oricum trebuie evitat sa iti lasi lucruri la vedere prin masina,daca ai posibilitatea sa iti pui si butuci falsi la usa(pe multi ii mai tenteza inca un cd player) o alarma buna,daca iti permiti casco sau un gps pe masina ar fi mult mai ok.iti doresc sa nu ai parte de astfel de evenimente

    Comment


    • #92
      eu am obiceiul sa tin masina cu husa pe ea, mi se pare cel mai bun sistem de alarma.

      Comment


      • #93
        @alex23-e cu dus in intors cu husa pe masina:retine praful,iti zgarie vopseaua cand bate vantul,risti sa aduti toti cainii si pisicile din cartier pe ea!am avut pe alta masina si stiu ce spun!legat de locul de parcare acum masina e ferita o parchez in curte

        Comment


        • #94
          iti arat masina care de noua din 2006 o tin numai cu husa pe ea si e vopseaua perfecta, fara efect panza păianjen pe ea, ca scoasa din fabrica. niciodata nu pui husa cu masina plina de praf.

          Comment


          • #95
            @alex23-o spalam inainte normal dar am avut surpiza sa o gasesc rupta toata de caini,pisici si s-a zgariat si vopseaua...

            Comment


            • #96
              husa e moartea masinii. luasem si eu, dar am dat-o. trebuia s-o scoti min la trei zile. scria si pe mod de utilizare. face condens, care ramane acolo, si se duce... de suflet.

              Comment


              • #97
                @B997NDL-ai perfecta dreptate.eu unul m-am lecuit!mai bine ii dau o ceara pe masina de cate ori este cazul,te inarmezi cu cateva beri si putina rabdare si cred ca iesi mai in avantaj, plus ca ii confera vopselei un luciu aparte si nu se mai murdareste asa rapid

                Comment


                • #98
                  Masinile bine pastrate de-a lungul timpului, cum crezi ca s-au pastrat? Ori in garaj, ori protejate cu husa. Nu am auzit masina pastrata intr-o stare buna multi ani direct in aer liber si supusa tuturor intemperiilor.
                  Fiecare este liber sa faca cum stie mai bine pentru masina lui.
                  Last edited by Alex23; 9 February 2014, 19:49.

                  Comment


                  • #99
                    @alex23-eu stiu ce spui.garajul conserva o masina foarte bine.insa sa ii pui husa in conditiile in care circuli aproape zilnic cu masina e mai greu.nu stiu ce chef o sa am sa scot husa de pe masina la 7 dim sa ma umplu de praf.in schimb o menajez cat pot,nu o las cu zapada pe ea,nu o spal cu peria,o ceruiesc,evit sa o tin in soare.plus de asta nici nu am de gand sa o viata.toate cele bune

                    Comment


                    • Husa am avut si eu pe masina din prima zi de cand am luat-o si pot sa spun ca mi-a adus numai probleme, adica am adunat o haita de caini pe sub ea, uneori si pe ea si mai mult decat atat mi-a patat si plafonul. Deci nu este buna! Stiu ca este ferita cat de cat dar mai bine lipsa. Apropo ai o masina frumoasa si intretinuta. Felicitari ca ai grija de ea!

                      Comment


                      • @dany91-imi pare rau pentru incidentele petrecute.m-am lovit si eu de situatii d-astea!iti multumesc pentru aprecieri si iti doresc mult succes

                        Comment


                        • Salutare!Nu am mai postat demult desi intru zilnic pe forum.Intre timp s-au mai adunat ceva km:78k am schimbat cd playerul cu unul Sony cu usb,am schimbat becurile h4 cu unele tot Philips,pozitiile,placutele de frana si bujile de origine,am dat jos toba sport,am achizitionat cauciucuri de iarna noi Bf Goodrich pe care urmeaza sa le pun maine.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google