Loganul lui Toddy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Sunt bune, ai facut o alegere buna. Calitatea e la fel ca a celor originale.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #32
      Astazi am montat amortizoarele , se simte o diferenta foarte mare , masina are mai multa stabilitate.Maine dimineata la 8 trebuie sa ma duc la service ca aveam programare sa-mi spuna daca mai am si alte probleme.Masina trage foarte bine dar cand bag picioru in ea de la 2500 rpm fluiera rau ... daca urc usor in ture fara sa accelerez brusc nu mai fluiera. E un fluierat foarte puternic , nu cred ca e normal sa faca asa .Incerc sa pun o poza si un filmulet.

      P.S: Imi cer scuze ca data trecuta am postat de 2 ori.

      Noroc !
      Attached Files

      Comment


      • #33
        Fluieratul sa fie de la turbina ??? Stiu un amic de-al meu cu un grande punto care tot asa ii fluiera si a avut turbian defecta
        sigpic

        Comment


        • #34
          Pai de la turbina e fluieratul ca din alta parte nu cred , ma gandesc ca daca ar fi defecta nu ar trage masina , dar trage destul de bine ... adica eu cred nu e ceva grav , o sa vad maine ce si cum .

          Comment


          • #35
            Deci la amicul meu cel cu GP fluiera turbina , de tras tragea la fel merge nu a vea treaba si cand s-a dus la service i-au zis ca are ceva defect turbina si i-a schimbat-o
            sigpic

            Comment


            • #36
              Da dorutz, ai avut dreptate trebuie schimbata turbina........asta e acum......ma gandesc serios sa-i dau foc....

              Comment


              • #37
                Au mai strans cei de la service niste suruburi pe la turbina pe acolo si acum masina nu mai fluiera , decat foarte putin si asa cred ca este normal ... cred ca prima data mi-au zis ca trebuie turbina noua doar ca sa-si faca vanzare , dar le-am zis ca nu schimb turbina si au remediat problema.Acum merge foarte bine ! Ma gandesc sa o vand sau sa o schimb cu una pe benzina , nu prea imi plac motoarele diesel ... uneori zgomotul e deranjat mai ales cu geamu deschis in oras...

                Comment


                • #38
                  Salutare !
                  Am mai adaugat cate ceva pe la Loganel , un Cd-player si o jaluzea pt luneta , vreau sa mai vopsesc aeratoarele si apoi o sa pun si poze cu interiorul.
                  Trebuie sa-i schimb turbina , sau sa o reconditionez , ma puteti ajuta cu niste info despre service-uri care reconditioneaza turbine , de preferabil cat mai aproape de Targoviste(Dambovita) , nu mai mult de 100km , adica pana la Bucuresti e ok dar mai departe nu...
                  Cu toate ca are problema asta cu turbina si cand urc pe o distanta de 2-3 km cred ca arunca ulei pe la turbina si iese putin fum de pe acolo , imi place cum merge masina , ma simt bine in ea


                  Noroc !
                  Attached Files

                  Comment


                  • #39
                    Sa ai parte de el
                    Daca aveti moderatori scapati de ai si daca nu aveti sa nu va luati

                    Comment


                    • #40
                      Arata bine CD-Player-ul.Nu te-ai gandit la o folie sau ionizare?
                      Mult succes in continuare!
                      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                      Comment


                      • #41
                        Merci de urari !
                        M-am gandit la o folie , dar acum prioritate are turbina si apoi niste jante , o folie cine stie ... , bani sa fie ca idei sunt .

                        Comment


                        • #42
                          E greu sa te dai cu pareri. La service o sa vezi

                          Comment


                          • #43
                            Mi-am vopsit aeratoarele ! Imi place cum au iesit , schimba mult bordul asta banal de la Ambiance.
                            Attached Files

                            Comment


                            • #44
                              Succes in continuare la modificat. Inelele de la aeratoare la service le-ai vopsit sau acasa?
                              sigpic
                              Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                              Comment


                              • #45
                                Logan 4 ever : Multumesc mult ! Inelele de la aeratoare le-am vopsit eu acasa , pe balcon !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google