My Car

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    @flota, daca eu nu m-am suparat ceilalti sigur nu.

    Si acum repede spuneti-mi si mie ce ET au jantele de Logan. Prinderea e 4x100 cu 6j, dar ET?

    Multumesc.

    Comment


    • #62
      Oau, cate raspunsuri!

      Poze cu jantele montate. Imi tb. Niste cauciucuri mai mari, dar se rezolva si asta
      Attached Files

      Comment


      • #63
        Sunt pe 14??Ca nu arata prea bine acuma e spatiu mult prea mare intre aripa si roata....Si alte cauciucuri nu cred ca rezolva problema....
        sigpic

        Comment


        • #64
          Sunt pe 14. Cauciucuri tb. Sa caut 185/70/15 88t si nu se v-a mai vedea golul ala ciudat. E dimensiunea optionala din talon.

          Comment


          • #65
            Mai de graba niste arcuri sport si ai impuscat doi iepuri(sau cerbi ce vrei..)....
            sigpic

            Comment


            • #66
              Dragute jantele cu respect domnu...

              Comment


              • #67
                Arcuri si amortizoare sport..., m-am gandit la varianta asta, insa sincer, nu prea-mi surade ideea. Am o experienta indelungata privind folosirea acestui tip de suspensie si crede-ma ca pt. Drumurile din RO este perfecta suspensia originala a masinii. Ramane de vazut ce hotarasc.

                Merci Razvane! Si tu sa fi fost in locul meu, la ce pret a cerut un tip pe ele sunt sigur ca le lua-i. Jantele sunt un model mai vechi de OZ probabil au fost pe un Scirocco.

                Comment


                • #68
                  Salut! Foarte frumos BMW`ul...L`am vazut de multe ori prin oras! Si Loganul imi place! Sa ai grija de ele
                  Imi plac jantele de pe logan! Numai bine!
                  http://www.loganclub.ro/forum/logan_...?t=4999&page=6
                  NT 90 RDD + NT 90 DDR

                  Comment


                  • #69
                    Poze noi cu alte cauciucuri compatibile. Am renuntat la suspensia sport. Voi incerca un tuning finut, incepand cu praguri, prelungiri medii pt. Spoilerele fata-spate, eleron tip M3. Urmeaza grila, PDC, xenon. Ma bate gandul la o finala Borla sport, dar ma mai gandesc

                    LE: Nu luati in seama ultima poza. Merge greu cu atasamentele si din greseala, bagasi si BMW-ul.
                    Attached Files
                    Last edited by BlackRally 71; 29 May 2008, 21:23.

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by BlackRally 71 View Post
                      Poze noi cu alte cauciucuri compatibile. Am renuntat la suspensia sport. Voi incerca un tuning finut, incepand cu praguri, prelungiri medii pt. Spoilerele fata-spate, eleron tip M3. Urmeaza grila, PDC, xenon. Ma bate gandul la o finala Borla sport, dar ma mai gandesc

                      LE: Nu luati in seama ultima poza. Merge greu cu atasamentele si din greseala, bagasi si BMW-ul.
                      mult succes in continuare in ceea ce tiai propus

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by BlackRally 71 View Post
                        Sunt pe 14. Cauciucuri tb. Sa caut 185/70/15 88t si nu se v-a mai vedea golul ala ciudat. E dimensiunea optionala din talon.
                        sa inteleg ca la jante pe 14 ,tu pui cauciucuri 185/70/15 ? adica jante pe 14,gume pe 15 ?:P
                        Dau rau gaurile alea,singuru mod in care poti sa le umplii is arcurile sport,-45 mm ,eventual sa mai tai din ele,si tot nu cred ca se umplu de tot gaurile.Plus ca daca pui balon mare la gume,iar o sa arate urat...
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • #72
                          Acuma chiar ca poti sa faci off-road cu ea:p

                          Comment


                          • #73
                            Salut. Sa ai spor in continuare cu loganu,da pina la urma vinzi BMW-u sau.. ?? Ca vad pe geamul din spate ca ai autocolantul cu :de vinzare,sau nu??(poate m-ar interesa)

                            Comment


                            • #74
                              A fost de vanzare, acum nu mai este.
                              Greseala mea referitor la dimensiunile cauciucurilor. Am montat 195/65/14 Firestone si sunt multumit mai ales de demaraj. Acum ca am rezolvat si problema acceleratiei merge super bine Loganul. Nu ma asteptam.
                              Timp de alte modificari nu am avut. Am montat doar senzori de parcare ca e belea cand dai cu spatele. Poate in concediu mai modific ceva. Blocuri optice fata spate, asta am de gand.

                              Cam asa arata acum.
                              Attached Files

                              Comment


                              • #75
                                Prototip incalzire pasageri spate. Mai am de lucru. Cand v-a fi gata, postez impresii, adica daca am lucrat degeaba sau chiar se simte ceva pe acolo.
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google