Loganu meu! MKR-ul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Frumoasa masina miker. E cea mai frumoasa dintre toate cele pe care le-am vazut pe viu. S-o stpanesti sanatos
    http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

    Comment


    • Foarte tare masina Miker....Sa o stapanesti sanatos...
      sigpicRenault megane 2 1.6 16V si Opel Bertone 2.2 16V

      Comment


      • Merci mult pt complimetene intre timp ce s-a mai intamplat:

        1. A fost la o sedinta foto pt COX (apare numarul pe piata in 2-3 zile)
        2. I-am spart a 2-a cutie (rulmentul de la coroana a cedat iar)
        3. I-am luat incaltari noi surpriza impreuna cu niste distantiere de bun simt

        Comment


        • hehe , deci avem un PKR un WKR si un MKR ce tare! nota 10 pentru exterior
          Last edited by playmo; 9 October 2008, 10:37.

          Comment


          • Originally posted by Miker View Post
            Merci mult pt complimetene intre timp ce s-a mai intamplat:

            1. A fost la o sedinta foto pt COX (apare numarul pe piata in 2-3 zile)
            2. I-am spart a 2-a cutie (rulmentul de la coroana a cedat iar)
            3. I-am luat incaltari noi surpriza impreuna cu niste distantiere de bun simt
            Cati km te-a tinut cutia de cand ai schimbato?
            Si cat costa un rulment de ala la coroana ca sa il schimbi?

            Comment


            • @playmo Multumesc mult
              @SUPERCAR
              KM~ 25 000 KM de mers ft agresiv sau poate un pic mai mult
              Rulmentul se cumpara cu coroana si cu grupul de la Dacia si costa 2500 LEI RON, nu am fost suficient de distrus incat sa cumpar de la ei asa ca am luat cu 600 eur o cutie second din dezmembrari.

              O chestie foarte importanta intre timp am studiat niste forumuri prin afara si am am aflat urmatoarele:

              -Cutia JH3 054 (1.5 dCi EURO 3) nu se mai fabrica de renaul de cand a aparut clio 3 (3 ani sau chiar mai bine) pentru ca au problema asta de fabricatie cu rulmentul care cedeaza.

              -Am gasit unul dintre motivele pentru care Loganul este o masina ieftintina (cel putin in cazul de fata 1.5 dCi motorizarile de 65-70 cai) cei de la RENAULT au pus pe Logan-uri motoarele si cutiile de care nu mai aveau nevoie erau ramase multe / stocuri si chiar au mai produs pe linia veche pt Logan.

              Anyway maine montez jantele si distantierele si cat pot de repede o sa revin cu niste poze . . . Am totousi o retinere asupra jantelor cum o-r sa arate pe masina.

              Comment


              • Frumoasa masina... Sa te poarte sanatos!!!
                sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                Comment


                • Sa stii ca am vandut rulmenti. Nu stiu ce serie este cel de la cutia aceasta de viteza, dar vreau sa zic ca erau mai ieftini la un magazin specializat pe rulmenti.

                  numai bine!
                  sigpic

                  Comment


                  • @lucialina Multumesc!
                    @bogdan_1984 ideea nu era de rulment ca ala il gasesti ci de grup cu coroana ca se vand numai la set

                    O singura poza am cu noile achizitii in curand more to come ;)
                    Attached Files

                    Comment


                    • Sa le stapanesti sanatos ;) Sunt frumoase !
                      sigpic

                      Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                      Comment


                      • Sunt super jantele cu pneurile! Distantiere de cat ai pus si cat te-au costat?

                        Comment


                        • Bestiale jantele cat au fost?? Spunemi si mie te rog cum s-e manifesta rulmentu cand e bulit? Ca si la mine pe stanga bate planetara(adica se aude un sunet fff urat 'metalic' cand rotile sunt bracate la maxim...Si nu stiu de la ce e,a ridicato pe cric a luat maxim si in treapta 1 si facea ff urat mai ales in spre roada dar si la cutie sry de Offtopic
                          sigpic

                          Comment


                          • Foarte misto MIKER,bafta in continuare.
                            http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                            Comment


                            • Originally posted by Miker View Post
                              @playmo Multumesc mult
                              @SUPERCAR
                              KM~ 25 000 KM de mers ft agresiv sau poate un pic mai mult
                              Rulmentul se cumpara cu coroana si cu grupul de la Dacia si costa 2500 LEI RON, nu am fost suficient de distrus incat sa cumpar de la ei asa ca am luat cu 600 eur o cutie second din dezmembrari.

                              O chestie foarte importanta intre timp am studiat niste forumuri prin afara si am am aflat urmatoarele:

                              -Cutia JH3 054 (1.5 dCi EURO 3) nu se mai fabrica de renaul de cand a aparut clio 3 (3 ani sau chiar mai bine) pentru ca au problema asta de fabricatie cu rulmentul care cedeaza.

                              -Am gasit unul dintre motivele pentru care Loganul este o masina ieftintina (cel putin in cazul de fata 1.5 dCi motorizarile de 65-70 cai) cei de la RENAULT au pus pe Logan-uri motoarele si cutiile de care nu mai aveau nevoie erau ramase multe / stocuri si chiar au mai produs pe linia veche pt Logan.
                              Cat de jegosi,imputiti astia de la renault,in loc sa puna si ei o cutie care sa fie mai fiabila sa reziste.
                              Sper sa te tina cutia ceva mai mult de data asta.

                              Comment


                              • @Thejock3r - Merci mult ;)
                                @stiancu - Multumesc. Distantierele sunt H&R si au fost 380 lei NOI sunt de 2cm am un set de vanzare folosite 250 lei H&R cu transformare in sistem de prindere janta pe PREZOANE PIULITE ;) - Piulitele sunt incluse
                                @Golan91 - Jantele sunt Limited Edition de la Wolfrace nu stiu pretul estimat de vanzare este in jur de 2700-3000 lei RON.
                                @BogdanA - Merci o sa revin cu poze soon
                                @SUPERCAR - Multumesc de urare am pus ulei MOTUL in ea se simte altfel la schimbari. Jantele iti plac ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google