Bolo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • deci nzn-ule se pare ca am avut dreptate. ;) !!!
    sigpic
    The MVP

    Comment


    • silviu stiu cum e,ms de ajutor...dar eu iau doar o cheie...fara inchidere,ca imi pun alarma,si nu o sa mai am nevoie....si asa,imi iau doar o cheie
      http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

      Comment


      • Numa acum am vazut ce ai facut la usile din spate.
        Mi se pare o alegere ciudata. Lasand la o parte aspectul practic, al deschdierii imposibile a usilor din exterior nici nu da bine pt ca acum nu mai ai simetrie cu incuietorile din fata.
        Daca vrei sa arate bine fa-le si pe alea din fata, asa arata cam netermiant.

        Dar oricum...aspectul functional al usilor e termiant, poate un pic de sudura la incheieturi si rezolvi pb sa nu le mai deschizi deloc.

        In rest...te apreciez ca investesti timp si bani in masina, cahir daca nu toate lucrurile sunt pe gustul meu.

        Spor.
        Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
        http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

        Comment


        • dupa o pauza mai lunga pe my ride...masina e doar cheala pe interior, in-afara de usi
          doar ce am schimbat becurile xenon, ca au cedat la 2 saptamani distanta, si am dat plafonul jos, si am montat in sfarsit proiectoarele
          prinderile proiectoarelor le-am prins cum le-am prins la prima bara, ca nu le-am avut din fabrica pe masina, cu mici holsuruburi de 16 lungime, mai bine zic eu decat clemele alea ale lor
          Attached Files
          Life is short...play more!
          http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

          Comment


          • e bine! si cand te gandesti ca cei de la dacia mi-au cerut 8 lei pe o prindere dinaia ( ori6 cat trebuiesc - aprox 500 mii ) ai scutit si ceva bani ;)
            sigpic

            Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

            Comment


            • eu nu am inteles dc ingineri astia de la dacia au pus la suportul de la proiector doar 2 gauri de surub,cand proiectorul vine cu 4 prinderi in surub....?!?

              Comment


              • Bolo te rog spune tu la 1q de unde se regleaza proiectorul sa bata mai sus daca tot le ai pe masa?

                Comment


                • pai 1q-le , in poza alaturata se vede becul cu mufa in jos, in stanga in cercul rosu e o rotita zimtata, ori dai cu mana de rotita si vei vedea ca se ridica sau coboara, ori in caput rotitei parca e si pentru imbus cap facut, baga mana pe sub bara, dupa ce desfaci protectia din coltul barii, si pipaie in stanga mufei de la bec, la partea de jos a proiectorului, vei simti aceasta rotita
                  sper ca m-am facut inteles

                  si la faza cu de ce au facut 4 prinderi si se prinde doar cu 2 suruburi...eu cand mi-am cumparat prin 2005 proiectoarele, la magazin erau proiectoare de solenza si de logan, diferenta de pret ceva de genul cele de logan erau dublu fata de celelalte, surpriza insa era ca era acelasi proiector doar cu alt pret...asa ca eu cred ca is proiectoarele de supernova/solenza doar ca la logan nu se mai prind in 4 suruburi ci doar in 2

                  jokere, nu stiam cat costa, si oricum asa erau prinse si pe fosta bara
                  Attached Files
                  Life is short...play more!
                  http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                  Comment


                  • Perfect! Multumesc!

                    Comment


                    • Originally posted by bolo View Post
                      pai 1q-le , in poza alaturata se vede becul cu mufa in jos, in stanga in cercul rosu e o rotita zimtata, ori dai cu mana de rotita si vei vedea ca se ridica sau coboara, ori in caput rotitei parca e si pentru imbus cap facut, baga mana pe sub bara, dupa ce desfaci protectia din coltul barii, si pipaie in stanga mufei de la bec, la partea de jos a proiectorului, vei simti aceasta rotita
                      sper ca m-am facut inteles

                      si la faza cu de ce au facut 4 prinderi si se prinde doar cu 2 suruburi...eu cand mi-am cumparat prin 2005 proiectoarele, la magazin erau proiectoare de solenza si de logan, diferenta de pret ceva de genul cele de logan erau dublu fata de celelalte, surpriza insa era ca era acelasi proiector doar cu alt pret...asa ca eu cred ca is proiectoarele de supernova/solenza doar ca la logan nu se mai prind in 4 suruburi ci doar in 2

                      jokere, nu stiam cat costa, si oricum asa erau prinse si pe fosta bara
                      bolo..am vazut la un vecin pe un nissan pathfinder cred...are aceleasi proiectoare..la fel sunt..si la pret..daca le cumperi de la nissan..cred k sunt ce cel putin de 3 ori mai scumpe
                      sigpic
                      "BRABUS" STYLE

                      Comment


                      • se poate, oricum la ora actuala concernele de masini fac aproape aceleasi piese pentru toate masinile care le apartin...si am auzit ca la baza noului jeep de la dacia, care o sa apara, platforma, adica sasiul o sa fie luat de la nissan...
                        asa ca nu m-ar surprinde sa fie acelasi proiector, poate Valeo face , logic si nu poate, pentru o groaza de masini aceleasi proiectoare
                        Life is short...play more!
                        http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                        Comment


                        • frumosa masina..

                          Comment


                          • merci
                            incerc si io si mai am mult pana s-o fac asa cum vreau io
                            Life is short...play more!
                            http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                            Comment


                            • asa, ieri si azi am mai trebaluit la golanel, asa intre birou si hala
                              e o chestie cu care cochetam de mult, cred ca am mai vazut undeva pe forum, dar parca a murit ideea... oricum mie mi-a placut si am tot cautat materiale si timp sa ma apuc
                              ideea e ca mai bine schimb o bucata de plexiglass de 10 roni ( la ambele proiectoare si mai ramane ceva ) decat un proiector pe motive de spargere sau pur si simplu ca se matuiesc in timp
                              faza e ca acum se vede toata zona aia de langa proiector luminata, parca ar fi un far, si ma gandesc sa maschez undeva acolo in incinta asa zisului far un led sa fie pe pozitie , si poate acolo sa bag si stroboscoapele, nu in far cum am de gand momentan
                              apropo, in jurul proiectorului am dat cu silicon, la fel si plexicul l-am prins cu surubele si silicon, asa ca nu se va aburi pe interior ( m-am cam gandit de cateva ori inainte )
                              pozele is facute cu mobilul ca altceva nu aveam, si maine ( sper ) voi face poze cu ea spalata si sa se vada bine cu aparatul lui rebe
                              apropo, nu-s gata finisate, asa ca nu accept chestii de genul : in coltu ala se vede nu stiu cum, acolo e asa si pe dincolo
                              Attached Files
                              Life is short...play more!
                              http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                              Comment


                              • du-te mah de-aci cu proiectoarele tale...ca au oesit misto de tot!
                                Auzi..dar chestia cu lumina , acolo, oare nu se poate rezolva cu ceva folie? Zic si eu...
                                Bafta!
                                aham......Restul e LOGAN


                                http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google