A Mea KissFm!

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 16v. Scapa de ea.
    Imi pare rau sa aud de necazul tau.

    Cati km aveai?
    Last edited by Cezar; 15 March 2010, 14:17.

    Comment


    • subscriu la ce spune Cezar. scapa de paguba si ia ti benzina. sunt f fiabile. eu unul prefer fiabilitatea demonstrata in locul consumului un pic mai mic. macar nu te iau transpiratiile cand te duci la service.

      Comment


      • tocmai implinise 37000km. numa mi cam groaza sa o dau asa ieftintotusi acum 2 ani dadusem 9600E pe ea
        http://img94.imageshack.us/img94/4346/fanecl.gif

        Comment


        • Relax, ca iei un 16v cu 5000.
          Nu uita ca masina e un bun, nu o investitie.

          Ai bagat motorina de unde?

          Comment


          • Silviu_MM...de garantie nu se pune problema ...nu?
            sigpic

            Comment


            • Daca e asa cum zici...da-i viteza imediat!
              aham......Restul e LOGAN


              http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

              Comment


              • si eu zic sa o vinzi! are un coleg tot diesel si a avut numai probleme cu el desi punea motorina din cea mai buna! poate e o problema generala!
                sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                Comment


                • @cezar-am bagat motorina din sursa buna.cel putin asa era.de unde bag eu mai baga cineva cu un hyundai si cineva cu bmw si n-o avut nici o Problema.Eu raman la ideea ca pompa de motorina e UN JEG!
                  @valeriu-ce garantiea fost pana anu trecut in oct.
                  @sibianul-acuma ma gandesc ce si cum sa fac.numa stelute vad in fata
                  @luci - e 100% problema generala.asta este..masina ieftina..piese ieftine...dar din pacate..cat dai atata face in cazul de fata
                  http://img94.imageshack.us/img94/4346/fanecl.gif

                  Comment


                  • Si eu zic ca daca ai gasit sa o dai asa cu 4000, nu sta pe ganduri. Mai pui 1000 si iei un 1.6 16v, eventual gasesti si Prestige.
                    sigpic

                    Comment


                    • scapa de tractor..ia un prestige ph1 benzina si o sa ai tot ce ti trebuie
                      sigpic

                      Comment


                      • in prima faza sa o repari si dupa aia vezi tu, care e cea mai buna solutie, bafta.
                        sigpic #

                        Comment


                        • Pacatoase sunt motoarele astea pe motorina!

                          Comment


                          • asa m-am gandit si eu adi..dar inca stau in dubii..daca o repar poate nu mai am cui sa o dau ca o sa o dau mai scump aia-i clar.
                            inca sunt in stadiul de calcule...dar cu parere de rau spun ca nu cred ca mai iau loganimi pare rau...asa tare m-a suparat masina
                            http://img94.imageshack.us/img94/4346/fanecl.gif

                            Comment


                            • sal

                              imi pare rau Sil eu am 34500km ma trec fiorii ca poate, poate.....nici nu vreau sa zic si eu m-am gandit la un 1.6 16v inca 1000 in plus nu e mult macar stii ca nu mai pica injectoarele draq sa le ia, scuzati, eu pun numai de la pompa dar..... daca pica atunci o sa fac antireclama pentru dieselurile de la Dacia, am zis-o, asteptam noutati de la tine dupa reparatii

                              Comment


                              • Hai mai lasa, mai, prea tare te-ai descurajat! Ia incearca tu sa-o bagi la un alt service unde mai ai si nitel cunostinte, sa mai verifice si un alt mecanic, doar n-a picat dintrodata si pompa si injectoarele!!! Poate vrea sa-ti traga tzeapa sa-l vinzi...interese...cine stie...iar sa dai un diesel de doi ani cu 4000 care e la 37000km...prostie!!!...nimeresti un jaf la 5000, apoi tai cutite...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google