A Mea KissFm!

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @blacired ... din cate stiu eu e 2000 ron un injector . Daca sunt alea... singura varianta: din dezmembrari, daca nu sunt alea si e doar pompa poate iesi mai ieftin .
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Silviu_MM View Post
      asa m-am gandit si eu adi..dar inca stau in dubii..daca o repar poate nu mai am cui sa o dau ca o sa o dau mai scump aia-i clar.
      inca sunt in stadiul de calcule...dar cu parere de rau spun ca nu cred ca mai iau loganimi pare rau...asa tare m-a suparat masina
      Acuma clar ca esti foarte nervos, cea ce mi se pare normal,timpul isi va spune cuvantul, daca te pot ajuta apeleaza cu incredere.
      sigpic #

      Comment


      • Silviu_MM: Am mai zis asta e prost la motoarele disel ...consuma ele putin...dar si cand cade cate ceva , e jale....De la motorina nu prea cred ca este..daca zici ca au pus si pe alte masini acceiasi motorina...am un var care a avut un e220 ..si punea motorina si de la tractoare...si nu a avut nici pe draq ....masina la 400 de mii de km....bine Mertan....acuma nu stiu ce sfat as putea sa iti dau ....daca dai 1000 euro si o faci!?cam ce pret ai putea lua pe ea??daca iei 6000 pe ia e bine sa o faci....daca iei decat 5000 nu merita....sal

        Comment


        • Originally posted by Silviu_MM View Post
          asta-i buba,ca cam da...oricum buba-i facuta.am primit oferta 4000e pe ea asa cum este acuma..binenteles fara dotarile extra de pe ea..ce ziceti?

          Vinde-o Silviule,o sa iesi mai castigat asa.E bine ca ai si primit oferta pe ea si nu stai degeaba cu ea in fata blocului.
          sigpic
          !

          Comment


          • @blacired- costa 500 lei repararea la un injector.tinand cont ca-s 4 si pompa costa inca 2000lei...eu zic ca da bine.si nu vad ce interese ar avea oamenii astia ca nu le-o vand lor si daca e de vandut.
            @alexandru1- daca e sa o repar si sa o vand am vazut pe net aceeasi varianta de echipare ca si a mea dar fara dotarile mele suplimentare la 5300 euro.nu rezolv nimic daca o fac ca tot in banii aia pic.
            mai vedem, ce si cum o sa fie daca nu reusesc sa fac rost de bani nicicum o dau asa si iau un 1.6 sau 1.6 16v daca gasesc .
            ne auzim
            http://img94.imageshack.us/img94/4346/fanecl.gif

            Comment


            • Stiu ca acum ai ganduri negre, esti suparat si vrei sa scapi de masina, (am vazut anuntul tau cu masina de vanzare). Sfatul meu este sa o repari, indifertent de cat ar costa reparatia si dupa aia sa alimentezi cu motorina de la pompa.
              Una la mana, pierzi foarte multi bani daca o vinzi acum/dupa ce o repari. Doi la mana, cumperi o masina sh despre care nu stii nimic si iar poti avea surprize neplacute.
              Iti doresc sa iei cea mai inteleapta decizie.
              Bafta!
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • pare rau de cele intamplate incearca sa o repari ...vezi ca era parca cineva care vindea injectoare la super pret

                Comment


                • am vazut ca sunt injectoare la super pret,pompe la pret bun...dar intrebarea este:imi da careva garantie"?asta ma indoiesc.maine dimineata masina mai merge la un service-de data asta reprezentanta DACIA sa faca niste teste ca parca am totusi indoieli ca ar fi alea..Speranta moare ultima
                  http://img94.imageshack.us/img94/4346/fanecl.gif

                  Comment


                  • Mai optimistic Silviu!
                    aham......Restul e LOGAN


                    http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                    Comment


                    • sorine..mai bine ma astept sa pice cerul si cand colo sa ma ploaie doar..decat sa ma astept la ploaie si sa ma inunde
                      http://img94.imageshack.us/img94/4346/fanecl.gif

                      Comment


                      • nu vreau sa pun paie pe foc, dar te intreb. la ce te-ai gandit cand ai alimentat cu motorina din surse straine? credeai ca poti sa mergi cu masina mocca? sunt atatea cazuri pe forum cu injectoare cazute din cauza motorinei. chiar nu sunt invatatura de minte?
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by bogdan_1984 View Post
                          nu vreau sa pun paie pe foc, .............
                          Pai tocmai asta faci. Cred ca cel mai bine ar fi sa asteptam rezolvarea situatiei si abia dupa aia sa analizam unde s-a gresit.
                          Sunt convins ca Silviu stie cel mai bine unde a gresit si ca tot la el se gaseste rezolvarea acestei greseli.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • si daca eu iti spun ca din aceleasi surse alimenteaza masini de 3 ori valoarea masinii mele ce parere ai?crezi ca am alimentat de la tractoru vecinului?numai motorina curata a fost in ea data prin sita deasa
                            http://img94.imageshack.us/img94/4346/fanecl.gif

                            Comment


                            • ce am spus mai sus nu a fost cu rautate (nici macar nu am de ce), ci a fost dpdv prietenesc.
                              vom mai vorbi pe subiectul acesta dupa ce iti repari injectoarele si ce s-a mai busit.
                              succes!
                              sigpic

                              Comment


                              • Foarte bine faci daca-l mai duci la o alta verificare! Nu cred ca a picat concomitent pompa si injectoarele la 37000Km/2 ani, dar aflam azi.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google