White Kiss :D

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • White Kiss :D

    Salut baieti,

    Vreau sa imi prezint si eu masina... si sa tin aici un jurnal cu ce mai repar pe la ea ... nu va fi un topic despre tuning.
    E vorba despre un logan laureat 1.6 kiss FM din aprilie 2008 pe care o am din ianuarie 2010.
    Primul proprietar a fost o femeie care a avut-o 2 ani si 10 luni respectiv 25000 de km cand a intrat in posesia mea.
    In afara de dotarile de kiss FM masina mai are:
    - jante Wolfrace Katana
    - termometru de interior ( mega dotare de tuning)
    - protectii aripi
    - etriere si tamburi vopsiti in rosu
    - filtru de polen ( multumesc lui @ghiaurul )
    Ce mi-ar place sa ii mai fac ar fi sa ii innegresc putin triplele spate .
    In rest sunt adeptul masinii cat mai stock, din lipsa de fonduri (am un bebe si un credit ipotecar ...)

    Cand am cumparat-o a primit un schimb de ulei ELF evolution SXR 5W40 cu care a mers pana in weekend adica pana la 38350 KM . Acum a primit Mobil 1 ESP formula 5W30 + MANN si filtru aer si polen, rezultatul e ca merge impecabil.

    Alte detalii la 27000 de km s-a remediat scurgerea de ulei de la distributie prin inlocuire de simering, pinion, +kit distributie toate la reprezentanta .

    Multumesc lui @hmv care m-a ajutat cu un maner de deschidere a usii soferului, in urma unei tentative de spargere care s-a lasat cu ruperea clantei.
    Atasez si o poza din vara trecuta de cand am luat-o.

    PS Din ce am vazut in avatarului lui @ mitosu si el are una la fel, e foarte probabil sa fie o clona
    Attached Files
    Last edited by Drogas; 20 March 2012, 11:04.

  • #2
    bun venit! ingrijita masina pune mai multe poze, ca doar e my ride nu?!

    Comment


    • #3
      Arata bine masina, se vede ca ai grija de ea. Planuri de viitor ai ceva ?
      Numai bine!
      Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

      Comment


      • #4
        bine ai venit si pe forum , sper sa.nu.mai ai nevoie de serviciile mele pt cazuri deastea, , bafta cu restul modificarilor la masinuta si tine-o curata tot timpul ca asa.ii sta bine

        Comment


        • #5
          O sa vina mai multe poze...

          Deocamdata pana in weekend e inca cu jantele de tabla si capace... Sa nu zic ca e si foarte murdara ... pe alb se cunoaste repede.

          Planuri de viitor ar fi sa am bani sa ii bag benzina

          Modificarile vor fi minore , ma voi axa pe mentinerea masinii in parametri de functionare cat mai aproape de fabrica.
          Last edited by Drogas; 20 March 2012, 14:06.

          Comment


          • #6
            Bine ai venit!Frumoasa masina si ingrijita!Ce planuri ai de viitor?

            Comment


            • #7
              sa nu te puna ... sa innegresti stopurile ca ai "belit talonu" sunt scarbosi rau de tot militienii mai bn fa-le rosu complet
              si dupa ce numai trebuie sa cumperi pampersi poate ii pui niste arcuri sport(nu de fita dar tin mai bn masina p sosea)
              frumoasa alba ca zapada
              I changed her oil , she changed my life
              sigpic

              Comment


              • #8
                inca 2 poze
                Attached Files

                Comment


                • #9
                  frumoasa masinuta dar mai ales motorizarea 6,1 V8 cati cai ai
                  mai ales vad ca o ti si curata,niste poze cu interiorul nu ne pui.

                  Comment


                  • #10
                    imi plac jantele

                    Comment


                    • #11
                      Deocamdata atat, multumesc pentru comentarii si aprecieri, revin in weekend dupa ce o spal+ lustruit cu ceara si pun rotile de vara... acum arata groaznic...

                      De mentionat ca nu functioneaza reglajul lombar pentru scaunul soferului- de vreo 5 luni tot zic sa repar...

                      Ce am uitat sa mai zic e ca masina e data pe dedesubt+praguri,usi, oale spate, lonjeroane cu ceara pentru cavitati (HG body) +ulei . Conteaza foarte mult sa ramana podeaua, pragurile si oalele fara rugina, doar asa te poti bucura de masina pt mai mult timp

                      Comment


                      • #12
                        [QUOTE=cosmin83;1219345] motorizarea 6,1 V8 cati cai ai
                        Imi place partea cu 6,1. Cred ca e varianta pentru USA. Sper sa nu te superi.

                        Comment


                        • #13
                          Nu ma supar altfel nu mai mentionam ca am in premiera montat pe logan un motor de 6.1 CMC

                          La cat de scumpa e benzina chiar am impresia ca am motor de 6.1 cand vine vorba de platit la benzinarie.

                          Comment


                          • #14
                            Update:

                            Am trecut la rotile de vara si cu ocazia asta am incercat un top speed de 170 km/h pe ceas, pe A 2, cred ca mergea pana la 180 km/h pe ceas. de la 150 in sus simt o usoara bataie in volan, nu ma deranjaza ca eu in mod normal nu depasesc 100-110 km/h la drum lung .
                            NU am poze ca am lucrat la foc automat, am si spalat-o cat de cat dar tot nu mi-a iesit ca la spalatorie ca eram grabit.

                            Duminica am reparat scanul sofer si acum am din nou reglaj lombar. Nu am fost atent la demontarea scaunulul de pe masina si am atins bordul cu sina de la scaun, rezultat o zgarietura pe bord de toata frumusetea de vreo 10 cm. Probabil va ajunge la REMAT cu tot cu acea zgarietura ca n-am ce sa ii fac iar coaja de bord nu o schimb.

                            In rest bani de benzina sa fie .

                            Comment


                            • #15
                              Update

                              Am implinit 40.000 de km cu ocazia noului job mai apuc cate o masina, prin urmare KM nu mai cresc asa de repede .

                              Am ITP iar pentru 2 ani, a trecut ca prin branza, nu au avut ce sa comenteze baietii.

                              In rest sunt foarte multumit de masina .

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google