Al Meu Logan B 48 VCK [Castigator campionat "Cel mai tare interior"-2008]

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Cat te-a costat sa schimbi punte spate cu discurile si de unde le-ai luat?

    Comment


    • #47
      Mai modificata decat modificatele . Si numai modificari belea . Bravo .
      B -X X - DDF x 2

      :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

      Comment


      • #48
        Originally posted by stiancu View Post
        Cat te-a costat sa schimbi punte spate cu discurile si de unde le-ai luat?
        O sa raspund eu in locul lui Paul... Puntea este originala... Discurile sunt de Megane... O mica modificare la cablul franei de mana

        Comment


        • #49
          Tot respectul. O masina la care nu poti adauga reprosuri. Discurile de frana si scaunele fac totul. Jentile sunt misto... Este si la mine un megane Shake It cu jenti ca ale tale. Bafta in continuare cu masinuta ta si multi km fara probleme!
          Ambition

          http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

          Comment


          • #50
            Salutare tuturor.Esti de apreciat pentru ce ai putut scoate din loganas dar si din buzunar.Este super,super masina dar pentru viitor niste triple clare fumurii pe spate si angel eyesuri si iese belea.Bravo asta da masina mofificata

            Comment


            • #51
              Stiancu ,ai primit raspuns de la GGI78 ,iar costul s-a ridicat undeva la600 si ceva de euro fara manopera aceasta fiind facuta de mine.
              Pentru ceilalti colegi,multumesc mult de apreciere. Sa stiti ca mai mult decit bani am investit suflet si multa munca.

              Comment


              • #52
                Inca ceva poze, printre ele si una asa cum mi-ar placea mie. Rog un moderator sa le lipeasca ultimului post.
                Multumesc.
                Attached Files

                Comment


                • #53
                  Mai omule mai nu pot sa zic decat un singur lucru , FRUMOS

                  Comment


                  • #54
                    Mie chiar imi plac clantele cromate (se asorteaza cu geamurile ionizate)... Am observat un MARE/MIC MINUS la bancheta din spate- cam iese inafara, nu intra cum ar trebui... Avantaj ai cotiere si bancheta din piele, dezavantaj nu se potriveste la fix... Eu in locul tau as incerca scaune de golf 3... Cica merg... Toata stima si respectul, cat despre dimensiunile jantelor se pot omologa... fa ceva cu loganu ala nu-l tine in parcare, dupa ce pui toba de esapament cu evacuare dubla du-l la un car show castiga ceva premii fa-te cunoscut spor la KILLareala ) SILENCE I KILL YOU

                    Comment


                    • #55
                      Foarte frumoasa masina, facuta cu mult bun gust! Te-am vazut azi prin trafic, pe bd Timisoara. Iti doresc mult succes in continuare cu ceea ce ti-ai propus!Numai bine

                      Comment


                      • #56
                        . Am observat un MARE/MIC MINUS la bancheta din spate- cam iese inafara, nu intra cum ar trebui... Avantaj ai cotiere si bancheta din piele, dezavantaj nu se potriveste la fix...

                        Se rezolva prin modificarea fetelor de usi interioare.Partea de plastic care iese inafara atinge si scoate bancheta de la locul ei, care chiar se potriveste perfect. O sa am de lucru cu putina fibra si se va rezolva. Nu se pot face toate deodata oricit as vrea.

                        Comment


                        • #57
                          Aham... Acuma am inteles, e din cauza usilor m-ai linistit... Deci sa inteleg ca banchetele si scaunele se potrivesc la tanc de pe mercedes E classe din 2001 nu? apropo cat te-au costat toate alea? si de ancorat unde ancorezi spatarul de la bancheta spate? cel de logan are 2 clame care se prind de o bara si 2 urechi care se prind in suruburi

                          Comment


                          • #58
                            Nu s-au potrivit chiar la tanc. A trebuit facute unele mici modificari. In primul rind sinele de la scaunele de logan nu sint egale ca inaltime iar distanta dintre sine la logan este de 500mm iar la mercedes de 400 mm. A fost ceva bataie de cap cu ele. Si bancheta asta are niste cleme la spate. Ca pret a fost 800 euro iar ca sa imbrac tapiteria de logan in piele era cam tot atit. Avantajul consta in comfortul scaunelor de mercedes.

                            Comment


                            • #59
                              Spor la treaba la fetele de usi spate si sper sa ai timp. Ce se vedea ea in poze dar in realitate e criminala te ucide pe loc mai ales bara spate cu portiunea dintre esapamente care vine dreapta. Era dreapta inainte de a monta camera? Sau ai aduso in plan drept pentru un unghi mai bun la camera?
                              MotorSport pentru 402ml.

                              Comment


                              • #60
                                .O indreptasem inainte. La camera se regleaza unghiul din anumite pioese care se dau ca accesorii.
                                Last edited by PAULIC; 25 May 2008, 09:06.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google