Dj92tic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Perfecta dreptate Pacco si restul baietilor ib legatura cu xenonul,dar acum sa fim si pe partea cealalalta cata prin cata ceata merge dansul in timpul anului?Si acum ce sa facem sa nu mai punem xenon din cauza catorva drumuri cu ceata?scuze de off Tic

    Comment


    • #77
      Fals fals si iar fals . Daca pe tine te ajuta xenonul de 6000k in proiectoare , bravo. Incearca si de 8000 sau 10000k , alea te-ar ajuta si mai bine.
      Singurul xenon care te ajuta in proiectoare este cel de 3000k ;) .

      Comment


      • #78
        Originally posted by Nimeni View Post
        Fals fals si iar fals . Daca pe tine te ajuta xenonul de 6000k in proiectoare , bravo. Incearca si de 8000 sau 10000k , alea te-ar ajuta si mai bine.
        Singurul xenon care te ajuta in proiectoare este cel de 3000k ;) .
        da nu inteleg de ce tot va agitati atat pt xenonu din proiectoare...mergeti voi cu ea prin ceata...in fine nu are rost..
        Last edited by RbN; 25 October 2013, 20:17.
        sigpicLoganClub Craiova #TIC

        Comment


        • #79
          Eu nici macar , urmeaza sa upgradez proiectoarele , le fac cu lupa, sa am pe ele faza lunga . Cand vine un bulgar cu xenoane in proiectoare , pac dau faza lunga si la far si la proiectoare , sa il ard.....

          Comment


          • #80
            Ma da cei care isi pun xenoane , instalatia electrica poate sa duca alt tip de becuri ? adica ma gandesc ca instalatie de pe logan nu a fost facuta sa reziste pt xenoane...nu exista riscul sa te trezesti ca I-a foc instalatie de faruri si implicit toata masina sa se transforme intr-o torta?
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • #81
              nu ia foc. ptr ca consumul xenoanelor este de 35W, iar cel al halogenelor este de 55w,deci este chiar mai mic.
              sigpicLoganClub Craiova #TIC

              Comment


              • #82
                Instalatia loganului nu are cum sa ia foc, in cazul de fata, avand rol de comanda al instalatiei de xenoane, deci concluzia o trageti voi mai departe !! (asta este la fel ca in cazul schimbarii unui bec normal de 50W, sa zicem, cu un "halogen" de aceasi putere)
                Tic-ule Marius are dreptate, bravos ptr modificari, cat mergi pe ceata si cat in conditii normale de vizibilitate?
                Acum daca ai putea sa conduci de pe plafon in conditii de ceata cu proiectoare galbene....
                In concluzie frumoasa masina, imi place....apropos te-am vazut sambata la nunta
                Mai este mult pana departe ...sigpic

                Comment


                • #83
                  asta asa e cu ceata, ca nu e tot timpul.

                  da am avut nunta

                  ms pt complimente
                  sigpicLoganClub Craiova #TIC

                  Comment


                  • #84
                    Folie autocolant neagra triple
                    Attached Files
                    sigpicLoganClub Craiova #TIC

                    Comment


                    • #85
                      Ce nu e ok e ca nu o sa vada lumea cand franezi de la distanta. Daca e si murdar, combinatia perfecta.
                      sigpic

                      Comment


                      • #86
                        Boo$$$ are xenon in proiectoare , cum sa nu se vada stopurile de la folie ?

                        Comment


                        • #87
                          Stai linistit ca se vad. Am testat.

                          Care e problema ta cu xenonu in proiectoare, si ce legatura au cu triplele sau comentezi si u aiurea
                          sigpicLoganClub Craiova #TIC

                          Comment


                          • #88
                            Originally posted by Nimeni View Post
                            Boo$$$ are xenon in proiectoare , cum sa nu se vada stopurile de la folie ?
                            tare de tot stai sa vina noul cod, si sa se puna astia pe adus bani la buget. daca i-o dau unuia cu folie pe stopuri, nici nu-i dau rca-ul. mergem la politie. te orbesc, cat de tare se vad..

                            Originally posted by RbN View Post
                            triple sport cu pozitie pe led
                            cum vine asta ?! cati cai iti dau stopurile ? sau ce le face "sport" ?


                            mai degraba se numesc triple "meltenische".

                            sunt nemtesti.
                            Last edited by B997NDL; 16 November 2013, 03:49. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • #89
                              Ma voi toti sunteti in regula?
                              Acum sa fim seriosi cred ca nu e singurul de pe forum cu Xenon in proiectoare; a spus omul ca nu le foloseste decat asa pe la intalniri de aspect.In legatura cu stopurile daca va uitati bine, are pozitia aprinsa si se vede destul de clar, le-a adus in stadiul stopurilor care vin direct fumurii din fabrica.
                              sigpic

                              Comment


                              • #90
                                poate ca ia dreptate. poate ca nu sunt atat de inchise la el.
                                dar era s-o patesc urat cu un cocalar de bucuresti la care erau negre
                                ca si culoarea masinii. nu mi-era ca i-o dadeam ca mergeam cu el la politie,
                                cu scandal, dar aveam ceva viteza si imi mai sarea si airbagurile (ca-l tin in permanenta si pe cel din dreapta ),
                                ca sa nu mai socotesc ca puteam pati ceva. cat despre xenoane aftermarket... le umplu frigiderul de cum ii vad.
                                tie iti place cand te orbeste un bou ? multi nu inteleg ca poate fi vorba de viata si de moarte.
                                la unii zici ca-ti baga faza lunga de la 20 de metri.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google