Kelemen-mobilul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mai repede inrosesti I-ul de la 1.4. la ceva de genul asta ma gandesc si eu

    Comment


    • Se potriveste si ala de 1,6 de la capacul filtrului de aer,dar de ce nu e mai marfa sa fie 1,4 mpi remapat si sa se mire altii de ce trage asa?Si eu o am resoftata dar nu ii schimb emblema decat cu una de cl65 amg
      Last edited by alin2009; 9 July 2009, 19:03.

      Comment


      • am avut 1.4 cu I inrosit....asta nui nimic...sunt unii si cu 1.4 si au semn de 1.6 16v....
        a fost alegerea mea....ramane 1.6 ptr moment
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • 1.6 MPI in loc de 1.4 MPI, pt ca este remapat
          Senzationaaaaaaaaaaaaal!!! Incredibil, dar adevarat....dementiala masina
          Eu zic sa ii pui si un M, ca sa fie tacamul complet!

          sigpic

          Comment


          • imi pare bine ca mai fac lumea sa zambeasca...dar gandeste-te...daca te fac cu asta...esti mai putin umilit decat daca ar scrie pe spate 1.4 nu??
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Nicio legatura cu cine pe cine face......doar asa ca idee....senzationala modificarea!!!

              Oricum, ai o masina draguta, cam subapreciata cu acel 1.6 MPI, mai bine pune-i un filtru sport, o evacuare sport, si poti pune sub Logan "by Brabus"

              Spor la modificari in continuare....si sa ne tii la curent, iti garantez ca multa lume este curioasa de evolutia masinii.




              sigpic

              Comment


              • da...sigur ca da...nu o sa puteti dormi de modificarile mele.
                singura modificare care va mai veni este : deschidere portbagaj din buton.
                toba nu ...ca eu mai vreau si liniste.
                filtru nu...ca nu se merita...
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Originally posted by mumus View Post
                  daca as stii ca se potriveste as pune si capacul motor de la 1.6.
                  iti dau o idee cum sa faci si capacul de la motor cu 1.6mpi: cumperi un corector cu pensula, stergi cifra 4 si apoi cu o carioca scri 6. Vezi ce usor poti sa ai 1.6 si sub capota.

                  Hai sa iti mai dau niste sfaturi:
                  1: Nu da banii pe prostii. Strange bani si cumperi niste oglinzi de Prestige.
                  2: Vopseste barile, bandourile si manerele exterioare de la usi in rosu.
                  3: Pune-i acele stikere "Logan CUP" cum are CataFOF.
                  4: Vopseste panourile usilor si bordul in negru mat.
                  5: Masina asta plange dupa suspensie sport.
                  6: Xenon
                  7: Proiectoare de ceata.
                  8: Inlocuieste grila fata cu plasa.
                  9: Prelungeste capota.
                  10: Portbagj clean.
                  Astea sunt sfaturile mele. Cred ca ar arata super daca ai face ce ti-am propus.
                  sigpic
                  Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                  Comment


                  • La dracul....fara cele doua modificari majore nu ai sa poti scrie "by Brabus"
                    Usor usor, va iesi super masina, trebuie sa vopsesti si capacele de la difuzoarele de pe spate, ca e pacat ca alea de pe fata sa arate asa "demential". si alea de pe spate sa fie asa banale...nu sar cu nimica in evidenta


                    Treaba cu deschiderea din buton a portbagajului este super utila, numa sa ai grija ce buton pui....recomand pe cel din poza atasata

                    @Logan 4 ever
                    3: Pune-i acele stikere "Logan CUP" cum are CataFOF. - Pacat de stickere....alea nu merg de cat pe o masina cu o tenta sport, si pana nu scrie"By Brabus" nu se potrivesc acele stickere
                    10: Portbagj clean. - Nici asta nu merge...pe portbajaj clean nu poti scrie de cat cu cheia: "1.6MPI" si "By Brabus"


                    Spor la modificari!!

                    Attached Files
                    Last edited by gionik; 9 July 2009, 20:26.
                    sigpic

                    Comment


                    • asa vroiam sa arate butonul de la cb dar...nu aveau pe stoc..
                      nu mai fac nimic la ea ...cel putin vara asta....tre sa bag banii in casa....vreau sa ma mut max la anul care vine...stiti cati bani inghit finisajele la o casa noua nu?
                      cat priveste culorile alese ptr capacele difuzoarelor...pe spate sunt ca tapiteria ptr ca atunci inca nu aveam folie si ...la mine la bloc daca ceva sare in ochi....se fura.
                      gionik vreau sa vad masina ta in my ride...da un link ceva
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • Cauta, si ve-i gasi imediat (functia Search) .... cu ocazia asta poate imi revitalizezi si mie topicul, ca eu nu am mai facut nicio modificare la ea, si atunci nu prea am avut ce prezenta.
                        Dar acum ma gandesc serios sa vopsesc si eu capacele de la difuzoare ca la tine, sunt ff frumoase si cu bun gust.

                        sigpic

                        Comment


                        • sa fiu al naibii daca nu pare ca tu faci misto de mine....dar tu fiind baiat bun..nu cred.
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Originally posted by Logan 4 ever View Post
                            iti dau o idee cum sa faci si capacul de la motor cu 1.6mpi: cumperi un corector cu pensula, stergi cifra 4 si apoi cu o carioca scri 6. Vezi ce usor poti sa ai 1.6 si sub capota.

                            Hai sa iti mai dau niste sfaturi:
                            1: Nu da banii pe prostii. Strange bani si cumperi niste oglinzi de Prestige.
                            2: Vopseste barile, bandourile si manerele exterioare de la usi in rosu.
                            3: Pune-i acele stikere "Logan CUP" cum are CataFOF.
                            4: Vopseste panourile usilor si bordul in negru mat.
                            5: Masina asta plange dupa suspensie sport.
                            6: Xenon
                            7: Proiectoare de ceata.
                            8: Inlocuieste grila fata cu plasa.
                            9: Prelungeste capota.
                            10: Portbagj clean.
                            Astea sunt sfaturile mele. Cred ca ar arata super daca ai face ce ti-am propus.
                            Adaug: 11. Stopuri cu tenta rosie sau stopuri cu semnal alb si stopul de marsarier vopsit rosu.
                            12. Colant de Prestige pe marginea usilor.

                            Eu vreau o emblema de la un Sandel de Brazilia cu 1.0 sa pun in loc de 1.4 MPI. Daca gasiti sa ma anuntati. Spor in continuare cu masina.
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • Dragul meu coleg...iti spun doar atat.......
                              tine cont doar de majoritatea parerilor care merg pe aceeasi idee, iar de restul, cum iti place tie asa sa o faci!
                              Nu de alta...dar iti dai seama ca tu circuli cu ea...dar sa stii ca si eu nu prea am pus la socoteala parerile colegilor de forum....dar..am constatat ca ar trebui......, daca .......stii tu!
                              Bafta si numa bine!
                              Hai la Sibiu si mai discutam!
                              aham......Restul e LOGAN


                              http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                              Comment


                              • eu zic ca ramane asa tot. mie imi place cum arata.

                                gata mesajele de bine?
                                Last edited by mumus; 10 July 2009, 22:09. Reason: Automerged Doublepost
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google