Logan Galben - Bogdan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Evacuarea aia trasa poti maxim sa te p.isi pe ea. Daca tot astepti 2 saptamani dupa masina (unde n-ar trebui sa fie mai mult de 48 ore) eu zic ca se poate schimba. Eu, care am pozat atitea Loganuri lovite si am dat atitea mail-uri la asiguratori... Dar na, nu stiu cit singe ai tu in c-oaie ca sa te dai la ei. Totusi, nefiind vina ta, ar fi bine ca masina sa fie ca inainte de lovitura.


    DPDV tehnic, evacuarea strimba nu se "trage". Acolo unde s-a indoit va fi sugrumata. Ai sanse sa futizezi catalizatorul
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • nu e vorba de boase. cand ma dau la ei, doar nu ma dau cu boasele, ma dau cu vorbe, iar eu daca nu stiu ce sa le zic, adica sa aduc argumente tehnice. nu sunt mecanic de profesie, deci nu am cum sa le stiu pe toate.

      dureaza 2 spatamani ca sa primeasca service-ul OP-ul de la firma de asigurare pt ca nu e incheiat contract intre service si firma asiguratoare.

      daca imi spui mai exact ce implica o evacuare schimbata si ce implica o evacuare indreptata, ar fi mai bine.
      sigpic

      Comment


      • da ti-a dato nu gluma. mama e pericol braila, tot in braila mi-a strambat si mie masina, un bou care a facut la stanga de pe banda intai direct peste masina, dar am scapat usor doar cu aripa indoita si un far cu urechile rupte.
        p.s. pai cel de la asigurare care ti-a facut constatarea ce a zis, ca se indreapta evacuarea? atunci trebuia sa ii spui sa ti-o schimbe.
        ONLY GOD CAN JUDGE ME
        http://www.loganclub.ro/forum/my_car...ic-t11272.html

        Comment


        • birky, si eu era duminica trecuta sa fac ca tine... una intra pe calarasi (facuse stanga) statea pe linia de tramvai si deodata trage dreapta (era blonda desigur) si fara ABS ma facea sa intru in service... ca am pusa o frana brusca sa o evit, apoi niste injuraturi grele...

          revenind la subiect:

          suntem alaturi de tine... dar trebuia astazi sa spui de cum ti-am zis eu cu barile ;)... o faceai frumoasa... asteptam blonda ta (nu ca aia de la volanul masinii cu pricina in cazul meu) sa se faca bine si sa fie gata de intalniri ;)
          sigpic

          Comment


          • nu e chiar asa de usor de schimbat cum vreau eu. se fac constatari de catre asigurator. daca voiam sa schimb ceva erau doua riscuri

            1. sa fac cinste la baietii de la service ca sa imi bage ce vreau.

            2. daca se fac alte schimbari inafara de cele constatate de catre agent este riscul sa nu mi le plateasca firma de asigurare.

            azi am fost la service sa ridic factura si era trecut in ea asa:

            total factura: 2 837.59
            vopsea: 812.16
            manopera: 912.73
            manopera vopsit: 386.75
            bara spate: 666.16
            lampa numar: 52.28
            suport numar: 7.51
            sigpic

            Comment


            • A draq preturi au astia
              Suportul de numar era cu Logan Club?
              Si cum adica 812 lei vopseaua?
              Last edited by valeriuciprian; 19 May 2009, 18:03.
              sigpic

              Comment


              • ehhh, macar sa nu platesc din buzunarul meu.

                eu zic ca e binisor. agentul de asigurare mi-a spus ca nu or sa fie probleme in achitarea facturii, pt ca e relativ mica valoarea.

                in max 15 zile trebuie sa plateasca asa zicea agentul asa zice si legea

                suportul este simplu de la dealer (este si poza cu el )

                1L vopsea 812, asa scrie in deviz :|
                Last edited by bogdan_1984; 19 May 2009, 18:05.
                sigpic

                Comment


                • Bogdan, cinsteai baietii si ti-o vopseau. Normal era sa o vopseasca ca la oricare alt logan, pentru simplul fapt ca asa vine din fabrica. nu avea nimeni ce sa iti zica... si vopseaua care trebuia sa o pui pe abra, au pus-o ei la alta masina acum ;)
                  sigpic

                  Comment


                  • nu ma intereseaza unde au pus-o. ca nu eu platesc. imi spunea un baiat de acolo ca e mai frumoasa vopsita, dar barile se ating cel mai des si nu vreau sa vad zgarieturi in vopsea. oricum, e frumoasa si asa cu negru
                    Last edited by bogdan_1984; 19 May 2009, 18:14.
                    sigpic

                    Comment


                    • E adevarat ca nu tu o platesti...dar... daca un kil de vopsea nemetalizata e 800 lei...un kil de vopsea metalizata cat e?
                      sigpic

                      Comment


                      • tata se pare ca astia de la APAN au ceva cu un kil de vopsea. unui coleg i-au vopsit bara fata si tot un kil de vopsea i-au trecut
                        ONLY GOD CAN JUDGE ME
                        http://www.loganclub.ro/forum/my_car...ic-t11272.html

                        Comment


                        • uitandu-ma pe devizele alea (ca abia le inteleg ) am constatat urmatoarele:

                          Cost mat. Vopsitorie

                          constanta materiale vops 100% 131.00
                          mat vop piesa noua 3.68 x 68 DCM 250.24
                          mat vop piesa reparata 2.99 x 36 DCM 107.64
                          mat vop piesa uniform 1.76 x 110 DCM 193.60

                          total 682.49 (fara TVA)

                          asta scrie in deviz
                          sigpic

                          Comment


                          • Cum sa plateasca numai dupa 15 zile astia sunt nebuni dc nu le faci scandal apropo la ce firma este asigurarea?

                            Comment


                            • nu, n-ai inteles, nu dupa 15 zile ci pana in 15 zile max, sau intre 7-15 zile se poate plati factura. RCA-ul este incheiat la OTP. si nu este incheiat contract intre OTP si service (daca ma intrebi si "de ce?" iti zic ). deocamdata nu le fac scandal, ca deocamdata legea e de partea lor. abia dupa 15 zile daca intarzaie pot sa fac gura (dar sper sa nu fie nevoie). ce ma enerveaza pe mine cel mai tare este ca masina a ramas la service...
                              sigpic

                              Comment


                              • Nu conteaza daca au sa nu contract cu cei de la service u poti sa o repari unde vrei tu si ei trebe sa plateasca la orice service si iati retin numai talonul pana cand platesc asa a patit un prieten acuma poate si criza asta !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google