Logan Galben - Bogdan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • probabil fiecare service are politica lui. eu am reparat-o la apan (dealer dacia) pt ca este in garantie masina (n-are un an ) am incercat sa le las la service cartea de identitate (nu certificatul de inmatriculare, ca e nevoie la acte de el si asta e cu dus si intors) dar ei nu au vrut. ei vor sa vada banu' si pe urma elibereaza masina...

    si conteaza daca e contract, pt ca sunt obligati prin contract si din cauza unor clauze, in 3 zile max
    sigpic

    Comment


    • Tot la dacia service a reparat masina si avea 6 luni masina ei au eliberat masina dar nu au eliberat talonul i-a facut o copie si a pus o stampila daca il oprea politie asta se intampla in august 2008!

      Comment


      • Sper sa iti ridici cat mai repede masina.Numai bine si sa nu mai ai parte de astfel de incidente neplacute

        Comment


        • Vineri ma uit dupa Loganul galben prin curtea service-ului .
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • mersi SE-SAYD si tie la fel.

            Cristi, vezi ca este pe rosu mai da-i si tu o cheie ca sa nu se consume bateria...
            sigpic

            Comment


            • Da-mi cheia . Sau vrei sa dau cu cheia pe vopsea sa vad daca au vopsit bine .
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • vopseaua este impenetrabila si masina este invisibila, trebuie sa ma apropii eu de ea si devine visibila nu-i la mine cheia, cheia este la ei (becks)
                sigpic

                Comment


                • hopa! sa mai curat putin casele de paianjen de pe topicul asta
                  refresh la km. facuti intr-un an si 4 luni.
                  probleme ar fi scurgere pe la distributie, la care s-a schimbat:
                  1. garnitura carter ulei
                  2. simering distributie
                  3. pinion antrenare pompa
                  4. curea distributie
                  5. solutie curatat motor (care arata ca nou )
                  6. geometria
                  daca nu aveam si am, slava domnului, garantie, toata distractia ma costa 442.28
                  pinionul cica este frantuzesc. de parca nu puteau sa puna din start asa ceva...
                  din pacat, iar s-a umezit capacul de aluminiu.
                  ce draq o fi avand?
                  Attached Files
                  sigpic

                  Comment


                  • multiceii kilometri! cat mai multi, fara incidente si ai grija de masina!

                    Comment


                    • ai facut cativa km, la cati mai multi si fara probleme.
                      My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

                      Comment


                      • Mai pune ceva poze colegu cu masinuta ta frumoasa!

                        Comment


                        • inseamna ca ai avuto ''norok'' daca in 30 de mii de km ai schimbat atatea...piese....

                          Comment


                          • da, din pacate am avut scurgeri pe la distributie. de la interventie am facut aproximativ 8000 km si totul este in regula.
                            daciuta galbena a vazut in vara anului trecut transfagaraseanul si alte trasee frumoase.
                            ar fi cateva poze de aratat. zilele urmatoare le voi urca pe forum. dar pana atunci, cateva poze cu loganul galben
                            Attached Files
                            Last edited by bogdan_1984; 16 March 2010, 22:49.
                            sigpic

                            Comment


                            • Update la km. golanca a facut peste 40.000 km fara probleme majore
                              Joi, adica pe 29 aprilie am activat CB la logan. de atunci am facut peste 800 km si a iesit consumul asta. consum preponderent extraurban
                              Attached Files
                              Last edited by bogdan_1984; 4 May 2010, 20:09.
                              sigpic

                              Comment


                              • Viteza medie spune totul... e ok consumul!
                                If it ain't broke, don't fix it!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google