Logan Galben - Bogdan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Daca te referi la poza in care sunt copaci in fundal, este facuta la cascada. E frumos tare la munte. Parerea mea este ca se vede mai frumos peisajul din tren, decat din masina.

    iar daca te referi la poza cand ies din tunel, este facuta in drum spre cheile bicazului. Atunci am fost pana la lacul rosu. E foarte frumos si pe acolo.

    cine zice ca tara noastra e urata, se inseala amarnic.

    numai bine
    sigpic

    Comment


    • #47
      http://www.autoaccesorii.ro/sticker_....php?parent=42

      va rog sa va dati cu parerea sa imi spuneti ce sticker sa imi lipesc pe capota.
      sigpic

      Comment


      • #48
        Sincer?? Nici unul ;) Mai bine ti-ai colanta capota integral cu negru mat..Sau..O lasi simpla ;) Toate ale mi se par kitchuri!
        sigpic

        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

        Comment


        • #49
          Sunt de aceeas parere cu @Thejock3r, mai bn imbraci intrega capota cu autocolant mat ;)

          Comment


          • #50
            Vreau sa imi pun pe spate boxe ovale. Trebuie taiat din tabla sau se dau gauri? Cam cat poate sa ma coste ca ma duc la dealer sa le pun ca sa nu am probleme cu garantia. Linia care o am acum este pioneer. Tot pioneer sa pun? Si ce model imi recomandati?
            sigpic

            Comment


            • #51
              Trebuie taiat putin cu un fierastrau unghiular, sau un flex, se rezolva repede. La mine s-a rezolvat cu un vecin, i-am dat un bidon de bere, si a taiat el. Boxele nu trebuie sa fie neaparat de aceeasi firma, pune boxele care se aud cel mai bine in banii de care dispui.
              Spor la treaba.
              sigpic

              Comment


              • #52
                Spartacus , te contrazic. Fiecare brand de boxe sau mp3-uri are o particularitate distincta. Unele exceleaza prin bass , altele prin inalte..Et etc. Eu merg pe ideea ca tot ce e in masina sa fie de acelasi brand . Acum, mai depinde si de gusturi si posibilitati
                sigpic

                Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                Comment


                • #53
                  Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.

                  Mie imi place culoarea la nebunie asa mi-as lua si eu numai ca la noi in Bucuresti toate taxiurile sunt galbene si cand e sa o vinzi nu o cumpara nimeni ca zic ei ca a fost taxi.

                  Oricum asteptam sa vedem niste modiicari.

                  Ca sfat ti-as propune sa vopsesti barile integral si cu bandourile de pe usi in culoarea caroseriei si ai sa vezi ca o sa arate mult mai frumos.
                  sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                  Comment


                  • #54
                    Bogdan..In nici`un caz sa nu lipesti vreun stiker dala pe capota... (toate sunt oribile) daca ai bani..Si vrei ceva frumos ..Fa`ti un paint.
                    Si voi va duceti la lepsa ?? )
                    Ai mei sunt din statiunea Sojeva. Poate colindam intr`o zi toate mausoleele ..Ca am fost cand eram mic si nu mai stiu nimic
                    Attached Files

                    Comment


                    • #55
                      Banuiesc ca e pictata aceea? Nu cred ca e colant. ma bate gandul sa imi pun tot pioneer pe spate, ovale. Trebuie sa aiba o anumita masura boxa? Adica sa iau una sa incapa si sa fiu nevoit sa tai doar din tabla. Un model de pioneer si cat m-ar costa instalarea la dealer, stiti?

                      si mie imi place culoarea, dar in braila sunt numai 3 sau 4 inclusiv si a mea deci pot sa zic ca e mai speciala,iar cei care ma cunosc ma identifica mai usor in trafic
                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        Da bogdan..E pictata..Mai degraba serigrafie..Daca asa se zice.
                        Mi`am pus si eu ovale asta vara si am taiat din tabla la un vecin , nu m`am dus la dealer. O sa c`am coste acolo.

                        Comment


                        • #57
                          Spuneti-mi si mie cum sa rezolv zgarieturile acelea. Scuze de calitatea pozelor dar eu zic ca se intelege . Tin sa precizez ca portiera a fost lovita de o bordura cu putere, deci a sarit si vopseaua si grundul. Si imi este teama sa nu rugineasca. Iar la dealer daca ma duc sa o rezolv cred ca o sa imi zica sa vopsesc toata piesa ca vopseaua este pe baza de apa si nu prinde...
                          Attached Files
                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            Ma puteti ajuta cum sa umplu ciobiturile acelea? Sau ce sa le fac?

                            am fost ieri la APAN si am facut o revizie gratis de iarna. Se verifica luminile, nevelul lichidelor: de racire, la servodirectie, bateria, se ridica pe elevator, se verifica pivotii, anvelopele si se verifica jantele.

                            este destul de buna o revizie.

                            dar va rog sa imi spuneti cum sa rezolv cu zgarieturile acelea.

                            numai bine!
                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              Si la revizie mi-au spus sa imi completez nivelul la antigel, care ingheata la -20 grade C si mi-au gasit o janta stramba pe care trebuie sa o roluiesc. Asta din cauza gropilor care ma costa in jur de 35 RON roluitul
                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                Poze noi cu FILIMICA . Am fost in service pentru un zgomot la distributie si s-a aflat ca era cureaua de distributie prea intinsa. Au mai detensionat-o si acum a disparut zgomotul. S-a rezolvat pe garantie. L-am rugat pe mecanic sa imi completeze cu antigel si l-am "cinstit". Pe urma am cumparat noi noute protectie la aripi de la acelasi mecanic, originale DACIA cu 100 RON . Si mi-am montat si apartorile de noroi 120 RON. Am rezolvat si stergatorul care sarea de parca dansa pe parbriz, tot in service l-am rezolvat. Manopera = 0 iar spaga 30 RON.

                                Pozele sunt facute pe faleza dunarii in braila. Pacat ca este ceata si nu se intelege prea bine fundalul

                                Sper sa va placa

                                Am roluit si janta cu pricina, care m-a ajuns 31 RON. am retusat si micile zgarieturi de la portiera. vopsea ca asta nu am gasit la APAN (la dealer) si a trebuit sa comand 100g la POLICOLOR
                                Attached Files
                                Last edited by bogdan_1984; 30 November 2008, 12:52.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google