Logan Galben - Bogdan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da, dupa cum spuneam, este un consum mixt, adica urban+extraurban dar in extraurban viteza media a fost mai mare dar a scazut odata cu intrarea in oras.

    intre timp, am avut o interventie pe garantie pentru un zgomot in bord de la denivelari. unde este incercuit cu rosu este burete alb, este pus de mecanicii de la Dacia. iar piesa incercuita cu verde era slabita si cauza zgomotul si a mai fost stransa. piesa fiind din metal acea piesa sa identificat a fi cea care face zgomot, mergand cu masina pe piatra cubica fara bord si airbag-uri
    Attached Files
    sigpic

    Comment


    • Bogdane cine ti-a activat CB-ul? Ma bate gandul si pe mine sa fac asta, m-ar interesa persoana si pret ceva.

      Comment


      • CB-ul este activat de Marius (stii care)
        masina inca mai este in garantie de aceea am si ascuns firul de la mufa UCE. iar maneta normala fara buton de CB a fost facuta sa functioneze ca buton

        iar masina a primit 2 mochete pentru capota portbagaj si in spatele bachetei
        Attached Files
        sigpic

        Comment


        • si TIV-ul a suferit aceeasi operatie ca a ta (dat borbul jos si lipit burete)
          My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

          Comment


          • Originally posted by bogdan_1984 View Post
            Update la km. golanca a facut peste 40.000 km fara probleme majore
            Joi, adica pe 29 aprilie am activat CB la logan. de atunci am facut peste 800 km si a iesit consumul asta. consum preponderent extraurban
            Viteza maxima?
            sigpic

            Comment


            • viteza masima se stie "maaaxim am zis" doar e 1.4 mp3 acum pe bune, viteza maxima a fost joasa pana in 130 si asta doar in depasiri pe E85 cand veneam de la salina de la Tg Ocna
              Originally posted by valentync View Post
              si TIV-ul a suferit aceeasi operatie ca a ta (dat borbul jos si lipit burete)
              si s-a rezolvat problema cu zgomotele din bord?

              acum la mine e ca in primii km, la denivelari se aude un zgomot infundat, nu mai vibreaza nimic

              ieri i-am cumparat covorase tip tavita din 5 piese cu prindere in mocheta doar la sofer. cel mai mult ma interesau aceste prinderi suportul pentru talpa stanga si preligirea de la sofer si pasager care acopera o suprafata mai mare din mocheta. iar la locurile din spate covorasele se intind pana sub scaun iar piesa din mijloc acopera foarte bine mocheta.
              Attached Files
              Last edited by bogdan_1984; 4 May 2010, 21:54.
              sigpic

              Comment


              • Ti-a fost cu folos iesirea la gratar de dumineca , ai fugit repede sa cumperi covorase.
                Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

                Comment


                • salut

                  frumoasa rau masina si intradevar combinatia galben-negru e belea no cooment ai tu o poza la tulcea sau nu stiu unde unde e un logan albastru in spatele tau poza aia e mortala sa o stapanesti sanatos!

                  Comment


                  • KOZ ma bucur ca iti place. nu stiu exact la ce poza te referi
                    Originally posted by san View Post
                    Ti-a fost cu folos iesirea la gratar de dumineca , ai fugit repede sa cumperi covorase.
                    daaa, voiam de mult timp setul acesta dar imi pierea interesul.

                    inca cateva poze cu golanca si cu motorul la peste 40.000 km
                    Attached Files
                    sigpic

                    Comment


                    • salut

                      auzi de unde ai luat aparatoarea din portbagaj k de cand caut e super buna!

                      Comment


                      • la care aparatoare te referi? cumva la ultima poza din postul #213. daca da, atunci aceea este luata de pe forum de la userul silviu79
                        sigpic

                        Comment


                        • Am si eu o poza cu galbajita ta.
                          da...interesente presurile.
                          Attached Files
                          sigpic

                          Comment


                          • mersi Valeriu. nu stiam ca a fost trasa-n poza apropo, atunci era la intalnirea voastra de 1 mai
                            sigpic

                            Comment


                            • da bogdan,se remediase problema
                              My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

                              Comment


                              • frumoasa galbejita
                                ce planuri ai cu ea?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google