My Ride - PH 23 ALY !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Suna mai tare ca gz?duminica ajungi cu el la sala?
    Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
    Cine este interesat ma poate contacta pe privat
    sigpic

    Comment


    • #47
      cand iti faci insonorizarea? si duminica poate vii cu el la sala ca sunt foarte curios cum se aude.
      Sa-l stapanesti sanatos

      Comment


      • #48
        Daca e frumos afara Duminica si nu mai ploua o sa ajung sigur. Insonorizare, nu stiu, as vrea totusi sa fie putin mai cald sa se prinda bine!
        Originally posted by faraonw View Post
        Suna mai tare ca gz?duminica ajungi cu el la sala?
        Sa fim seriosi, nu se compara din nici un punct de vedere cu ala, nici al contructiei nici al sunetului!
        Suna destul de tare, dar sincer nu pentru asta l-am luat, vreau sa-l fac sa sune cat mai corect si apoi tare!
        O sa-l auzi la intalnire, momentan vreau sa-i fac si un rodaj iar apoi o incinta mai mare pentru el. Asta de la GZ e destul de mica si acordata foarte sus!

        Comment


        • #49
          Aline nu mai statea membrana de cauciuc lipita de difuzor si ai zis ca e mai bine sa o cosi? ))) cunosc eu un croitor bun cat te a dus sa l cosi ))))...glumesc,tare rau noua achizitie,abia ast sa l aud,bafta!

          Comment


          • #50
            Intr-un sfarsit am reusit sa fac incinta pentru subwoofer. Nu este tocmai ce trebuie, ar fi trebuit un volum mult mai mare dar momentan in lipsa de timp si spatiu a mers si asta! Volum util pentru difuzor a iesit undeva la 98 litri iar acordaj 35 Hz, ca si sunet este exact ce mi-am dorit, poate putin peste, iar acum nevoia unei insonorizari a cam devenit, un must have!
            In viitor o sa fac alta, o sa pastrez acelasi acordaj dar volumul vreau sa-l cresc pe la 130-140 litri iar incinta o sa fac sa intre prin interiorul masinii.
            Ca si concluzie, sunt foarte multumit de ce a iesit, pe viitor ma gandesc serios la achizitionarea unui fratior pentru el!
            Attached Files

            Comment


            • #51
              Originally posted by cynegeticos View Post
              amplificatorul Hollywood 3k o sa fie si el schimbat cu unul de 3000w rms
              Hollywood-ul a disparut din peisaj, si-a facut treaba cu brio timp de un an si am fost foarte multumit de el.
              A trebuit sa-l dau pentru ca in aplicatia mea nu era deloc ce trebuia, din cauza ridicarii de impedanta puterea care ajungea pe subwoofer era...foarte mica si totusi se auzea foarte bine!
              Saptamana asta vreau sa fac rost de bani sa cumpar noul amplificator care va misca cum trebuie X-ul!
              Attached Files

              Comment


              • #52
                Aline..eu cred ca ti-ai propus sa dezmembrezi masina doar prin bass-ul produs de subwoofer. )...abia asteptam sa vedem cum ne vibreaza matele la urmatoarea intalnire ;)
                sigpicLogan-Club-Ploiesti

                Comment


                • #53
                  Am reusit intr-un final sa fac si niste aplice pentru tweeter-ele Hertz cu ajutorul unui prieten. In poza le-am pus de proba, ele or sa fie imbracate cu acelasi material ca si aplicele mari!
                  Astazi am avut mai mult timp liber la dispozitie si am reusit sa definitivez insonorizarea portbagajului, a politei si a zonei de sub canapeaua spate. Efectele, numai de bine, exceptand greutatea in plus...
                  Urmatoarul lucru care vreau sa-l fac este sa mut amplificatoarele langa bateria suplimentara pe o placa de mdf, sa nu mai fiu restrictionat pe partea de scor din cauza acelei placi de mdf montata in dreptul spatarului!
                  Attached Files

                  Comment


                  • #54
                    Frumoasa lucrare , felicitari !!!

                    Comment


                    • #55
                      hai domnu ai dat o gata cu insonorizatul?

                      Comment


                      • #56
                        Am terminat intr-un sfarsit de insonorizat partea din spate a masinii. Unde a fost nevoie am dublat/triplat insonorizantul. Pe parte de rulare, totul este absolut silentios, deja nu mai recunosc masina, este foarte, foarte silentioasa acum. Pe parte de muzica, basul la nivel auditiv a crescut substantial de cand am astupat aerisirile de pe aripile spate!
                        Am facut si o mica proba cu tweeter-ele Hertz, amplificate impreuna cu mediile de 16,5 cm de DLS-ul CA 23, rezultatul este incredibil! Ma asteptam sa sune mult mai tare Hertz-urile dar parca deja imi cam intrece orice asteptare!
                        In viitorul apropiat (maxim 2 saptamani) astept sa vina amplificatorul pentru midbasi sa pot sa amplific toate componentele activ si o sa mai cumpar inca 2 pachete de insonorizant sa termin si restul masinii!
                        Midbas : Digital Designs VO 10"Medie : Digital Designs VO 6,5"Tweeter : Digital Designs VO B1 + Hertz ST44Amp midbas : Helix P400 Precision Amp medie + tweet...
                        Attached Files

                        Comment


                        • #57
                          FRUMOS si felicitari ! Imi poti spune si mie de unde ai cumparat STP-ul si cam in ce bani ? ... Mult succes pe viitor !

                          Comment


                          • #58
                            La tine nu ploua? )
                            Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                            Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              Ba da, ploua, dar am avut noroc ca am terminat de marti...
                              Emilemy, ca si idee Stp-ul m-a dus o idee mai putin ca Silent Coat-ul si dupa parerea mea este si mai ok, atat ca aplicare cat si ca rezultat final. Un pret nu pot sa dau pentru ca eu am avut o mica reducere dar iti pot lasa un numar de telefon sa vorbesti personal cu baiatul de la care l-am luat!

                              Comment


                              • #60
                                Multumesc frumos pt raspuns !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google