Logan 2 BlueLaureat 1.2 16v IS 72 RWE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pacat ca avem asa drumuri, ghinion, asta e.

    Totusi, pragul nu s-a indoit? Ma refer la zona in care ii pui cricul sa o ridici pe acesta.

    Eu am patit la a mea sa cobor de pe un scuar cu ambele roti deodata si am indoit putin buza de la praguri unde bag cricul, acum cativa ani.
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • Urata patanie ... poate ar fi bine sa mergi la o constatare - sa nu fie si altceva afectat in urma "cazaturii"

      Originally posted by Bazilman View Post
      Ca sa mai uitam de suparare : primit colet cu Suport ochelari
      Unde vrei sa il montezi? - in ce loc ma refer?
      sigpic
      This is My Ride!
      !Visit and enjoy!

      Comment


      • Vreau sa il montez, ca si tine, in locul manerului de viraj.
        Sigur ca voi ajunge si la o constatare profesionista chiar daca am facut una si la fata locului cu unul din cei care m-au ajutat si care se pricepea. Dealtfel daca era ceva de luat in seama ma duceam direct la mecanic.
        Am sa fac azi cateva fotografii cu daunele.

        Am o rugaminte la voi baieti: Vreau sa faceti o fotografie cei care nu au folosit niciodata cricul de la masina. In nebunia de ieri nu am dat importanta cum era montat si acum nu stiu cum vine montata aceea siguranta tip carlig
        Last edited by Bazilman; 21 March 2014, 11:08. Reason: Automerged Doublepost
        "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
        "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

        Comment


        • Am schimbat azi cauciucurile de iarna cu cele de vara si am profitat pentru a face o inspectie ochiometrica
          Attached Files
          "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
          "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

          Comment


          • Da , s-a indoit putin la prag , iti recomand sa faci cat mai repede reparatia pt prag , asta pana nu incepe sa rugineasca.
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • La cum arata groapa aia masina arata ... excelent. Se putea si mult mai rau si, desi pare cinic, e bine. Si eu am patit sa cand intr-o astfel de capcana - eram cu un fiesta - si nu iti spun cum arata fordu ala dupa ce l-am scos din groapa.
              Pragul se rezolva nu-i mare inginerie.

              Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
              sigpic
              This is My Ride!
              !Visit and enjoy!

              Comment


              • Ba e mare inginerie pt ca daca se duce intr-un service de 2 lei o sa-i faca o treaba de mantuiala , conteaza foarte mult pe mana cui pica reparatia.
                Last edited by Niki; 21 March 2014, 16:48.
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • @prometheus, ai dreptate depinde cine face si ce scule are. Totusi nici cu cei de la reprezentanta nu imi este rusine. Am schimbat aripa dreapta fata, din vina unui incident nefericit si au pus aripa de parca am pus-o eu. Aveam ditai gaura sus, la imbinatura cu usa si aproape lipita jos. Le atrag atentia si imi spun ca sa vin cand o monteaza, si ei o pun cum vreau eu. De parca aia se pune la ochi, nu dupa niste indicatii pe care ei ar trebui sa le aiba si mai ales respecte, date de producator.
                  Deci @Bazilman, este trist si cu aia. Daca tu cunosti un meserias mai bine mergi la ala si rezolv-o.

                  P.S.: evenimentul meu s-a petrecut la reprezentanta din Focsani (Auto Sima Bayer) si din ce am inteles s-au cam lins pe bot, ca nu mai sunt reprezentanta.

                  Comment


                  • Originally posted by prometheus View Post
                    Ba e mare inginerie pt ca daca se duce intr-un service de 2 lei o sa-i faca o treaba de mantuiala , conteaza foarte mult pe mana cu-i pica reparatia.
                    Pai tinand cont ca masina e inca in garantie ... nici nu m-am gandit ca sa va duce altundeva decat intr-o reprezentanta dacia.

                    Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                    sigpic
                    This is My Ride!
                    !Visit and enjoy!

                    Comment


                    • Parerea mea e ca mai bine o lasi asa, din poze pragul nu pare asa rau afectat. Cureti bine locul respectiv, dai cu putin grund si vopsea culoarea masinii si asta e. Cine stie cat o costa in service Dacia daca te duci si in plus de asta cine stie cu ce echipamente ti-o repara si apare rugina pe viitor. Bafta!

                      Comment


                      • @jelly echipamente au, meseriasi nu prea au. La Dacia anul trecut pe vremea asta 550 lei de vopsit elementul. Sau cel putin mie asa mi-au luat.

                        Comment


                        • Pai si se merita pentru ce are colegu' acolo? eu zic ca nu.

                          Comment


                          • Tinand cont de zona expusa eu zic ca se merita. Daca peste un an doi apare rugina le dai cu pragul in cap .
                            Eu am avut la acel eveniment oglinda, aripa, aparatoarea de plastic de la aripa si bara fata de facut. Pe banii mei ca asigurarea de Ucraina merge aici, dar nu prea. Abia dupa 7 luni mi-am luat banii inapoi. Toata operatia cu totul inlocuit, ca masina avea 3 luni - 3100 lei. Senzatiile tari ca dai banii de pomana ca sa o faci la reprezentanta: de nepretuit!

                            Repet asta mi s-a intamplat mie la Focsani. Poate in alte parti oamenii ciar isi dau interesul.

                            Comment


                            • Masina a scapat chiar usor dupa situatia in care s-a aflat , se putea si fara , dar la drumurile noastre ... @Urmelinho , va laudati cu preturi bune in Focsani , 550 lei de revopsit un element ? Asa stiu sa-si respecte clientii

                              Comment


                              • Norocul meu e ca dadeam usor cu spatele pentru a parca si deci nu aveam viteza. Ca daca eram in mers sportiv...
                                "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                                "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google