Logan 2 BlueLaureat 1.2 16v IS 72 RWE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pacat ca nu sunt compatibile pentru ca sunt de foarte buna calitate eu le am de aprox. un an si arata ca noi (zici ca ieri le-am pus pe scaune) , chiar sunt de calitate (de la acel pret e si normal).
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • Originally posted by M.FLORIN View Post
      Uite aici.
      Nu mai retin exact de mi se pare ca este cineva aici pe forum care si-a comandat la ei. Nu stiu prea multe detalii ... eu unul nu sunt adeptul huselor de niciun fel,
      Tu de ce vrei sa pui huse?

      L.E. ... am gasit cine are huse d-astea pe logan 2 ... uite AICI
      Multumesc Florine, promt si la obiect, ca de obicei !
      Am ajuns la concluzia ca vreau huse deoarece am constatat ca tapiteria pe cat e de frumoasa pe atat e de greu de pastrat impecabila. Cu husele e mai usor pentru ca pot fi spalate.
      "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
      "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

      Comment


      • Inainte de a cumpara husele ... un sfat. Dupa ce aspiri tapiteria (in spalatorie sau la tine acasa - neimportant, ci doar ca tapiteria sa fie cat se poate de bine aspirata) sterge-o cu o laveta din microfibra (gen aceasta) pe care in prealabil ai pulverizat asa ceva.
        Mafra pulimax il poti gasi la Metro iar lavete din microfibra se gasesc cam prin toate supermarketurile ... evident sunt gama hobby - exista si cele profesionale (eu folosesc in general asa ceva) ... dar sunt si ceva mai scumpe ...in fine.
        Eu unul - pasionat fiind de detailing auto - folosesc aceasta solutie dupa fiecare aspirare prin metoda descrisa mai sus; aplic pe laveta, sterg suprafata textila si apoi sterg intreaga suprafata cu o laveta uscata. Ai sa ramai surprins de cat de bine se curata tapiteria.
        Crede-ma ca la mine tapiteria iese impecabila in conditiile in care eu folosesc masina zilnic (scaunul soferului cel putin) si saptamanal in masina se urca fiu-mio (care are trei ani ) ... deci cu alte cuvinte am cam detoate la final de spatmana prin masina.
        Daca ai nevoi de mai multe detalii ... ai numarul meu de telefon.
        Last edited by M.FLORIN; 29 April 2014, 18:52.
        sigpic
        This is My Ride!
        !Visit and enjoy!

        Comment


        • Sunt exact o parte din produsele pe care mi le-am comandat şi eu de la MAF-RA.
          Attached Files

          Comment


          • Foarte tare.
            Ai citit pe undeva de ele sau le-ai mai folosit pana acum?

            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • Le urmăresc de mai mult timp, recunosc că nu sunt chiar aşa de pasionat ca tine în ceea ce priveşte detailing-ul auto, dar îmi place ca maşina să fie curată, iar interiorul cel puţin întotdeauna l-am întreţinut singur.

              @Bazilman: Scuze că ţi-am "acaparat" thread-ul cu discuţiile noastre.

              Comment


              • Daca stiam ca dai comanda, luam si eu Pulimax.
                Scuze pt postarea pe topicul colegului nostru!

                Comment


                • @ ampt ... mai adauga si un diamant plast four si e tot ce iti trebuie

                  @ Cristi ... gasesti produsele astea si la Metro sau Norauto. Faca imi spuneai iti comandam eu - am facut un grpup buy pe forumul celalalt la cei de la mafra.

                  @ Vasile ... imi cer si eu scuze de poluatea de aici.

                  Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • Am vazut acel GB, dar nu stiam despre aceasta solutie ca e buna pt plastice.Acum, ca am vazut ca si-a luat-o colegul Ampt si o ai si tu in posesie, trebuie sa o am si eu

                    Comment


                    • Cer si eu scuze lui bazilman, dar probabil este util si pt cei mai putin priceputi:

                      pt amt (sa ma corectezi daca gresesc) : vad in poza un detergent universal pt interior cu pulverizator, un spray ce se da pe cauciucuri ca sa arate negre, un pachet de lavete si mai e un tub de spray alb care nu imi dau seama ce e. Asa ca intreb: ce e?

                      pt Mflorin : la ce se refera acel "diamant plast four"?

                      Se pot gasi toate in vreun magazin?


                      mersi
                      sigpic

                      Comment


                      • Nu te supata dar ai citi ce am scris eu doua posturi mai sus? ... Metro sau Norauro ... astea sunt magazine ... nu?
                        In plus informatii detaliate despre fiecare produs se gasesc pe site-ul mafra.ro
                        Bafta.

                        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • Originally posted by balooo View Post
                          Cer si eu scuze lui bazilman, dar probabil este util si pt cei mai putin priceputi:

                          pt ampt (sa ma corectezi daca gresesc) : vad in poza un detergent universal pt interior cu pulverizator, un spray ce se da pe cauciucuri ca sa arate negre, un pachet de lavete si mai e un tub de spray alb care nu imi dau seama ce e. Asa ca intreb: ce e?
                          Odorbact Out - igienizant pentru instalaţia de Aer Condiţionat auto

                          Comment


                          • Am primit in ultima vreme trei cereri de a detalia despre cum am montat si mai ales de cum a iesit suportul de ochelari. E drept ca am postat o singura poza dar am crezut ca tutorialul acesta http://www.tutorialelogan.ro/2014/02...on-in.html?m=1 e mai mult decat suficient.
                            Voi mai adauga niste fotografii, cu mentiunea ca eu sunt un pic dezamagit de acest suport deoarece e foarte ingust si nu prea incap ochelarii ok acolo.

                            Foto cu servetelul e pentru a evidentia cum sta suportul cu ochelarii inauntru, nu se inchide perfect pe mocheta, ramane o fanta.
                            Attached Files
                            Last edited by Bazilman; 11 June 2014, 10:26.
                            "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                            "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                            Comment


                            • Pai nu prea incap bine pentru ca nu ii pui bine. Nu ar fi mai ok sa ii pui cu lentilele in jos?( are si acel buretel ca sa nu se zgarie). Eu am model aviator si wayfarer si nu am nici o problema in ai depozita acolo.

                              Comment


                              • Buna remarca, tinand cont ca nu am oferit toate informatiile. Fotografiile de mai sus fac parte din 3 sedinte foto diferite. Fotografiile cu ochelarii au fost facute in urma discutiei avuta cu un coleg de forum care ma intreba ce model de ochelari am de au un volum asa mare si nu incap. Initial si eu am crezut ca datorita modelului de ochelari dar, zilele trecute am cumparat un nou model, din "sarma", care teoretic au un volum mai mic, dar nici acestia nu "incap", evident in pozitia "normala" cu lentilele in jos. Daca e nevoie mai fac un set de poze si cu noii ochelari.
                                In aceleasi fotografii trebuiau sa se vada si holsuruburile pe care le-am folosit, cele "originale" fiind inlocuite cu acestea pentru tabla. Fotografia cu ochelarii inauntru e cea cu servetelul, prin care aratam ca ramane o fanta cam de 1 cm.
                                Last edited by Bazilman; 11 June 2014, 23:04.
                                "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                                "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google