Prima Mea Masina :D

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Bine de stiut. Vopseaua originala de fabrica nu este pe baza de apa. Ce ai acum pe masina, este pe baza de apa. Din proprie experienta, nuantele nu se mai pusca 100%. Un strat de lac pe toata masina rezolva problema.
    sigpic

    Comment


    • #47
      pahwoon . In poza postata de tine, masina avea pasajul stanga vopsit?! (ala e griul prestige)? Mie mi se pare a fi un fuller...plus ca se observa niste puncte de mizerie (picaturi de apa cu noroi)... Ai toata aripa (element) de revopsit sau doar pasajul?
      My turbo lag, give your MPI, a chance

      Comment


      • #48
        Doar pasajul. Si sa raspund la o intrebare de mai sus, a ramas ca lucrarea sa fie refacuta.
        Va rog sa nu va ambalati aiurea. Cum se face ca eu sunt mai calm ca voi? (ma rog, deocamdata)

        M-au sunat s-o iau vineri. Ca nu stiu ce a reusit sa zgarie dupa ce a terminat-o. Super.
        DE EVITAT COLABORAREA CU EI.
        Last edited by pahwoon; 5 March 2014, 17:38. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #49
          Update !
          Rezultatul final. Nu mai calc pe-acolo prea curand. Chiar am si o amintire pe cauciucul dreapta spate - o dara argintie de vopsea.
          Attached Files

          Comment


          • #50
            eu nu i-as recomanda nici la dusmani daca din poze arata asa sunt convins ca pe viu nu e bine... oricum vezi-ti de treaba ca meseriasi buni sunt putini in domeniul asta. de asta am preferat eu nemetalizat... e mai greu sa o zbarcesti.

            Comment


            • #51
              Ei hai ca nu-i atat de rau S-o fi vazut cum dupa prima ploaie cand am plecat de la ei.

              Comment


              • #52
                La prima vedere ar arata bine,dar mi se pare mie sau e o diferenta de culoare intre aripa spate si bara ?
                Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                Comment


                • #53
                  Folie de protectie rapid !
                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    @dr_mke: Imi poti da un link cu o astfel de folie te rog?
                    @ Alex Matei - Chiar este diferenta de culoare. Este si ea zgariata pe ambele colturi dar inca nu am bugetul necesar sa revopsesc barile. ( si daca l-as avea cu sigurata nu as face asta inca o data la service-ul ALC Cum am zis si mai inainte, plasticul nu rugineste, am scapat de un pitic pe care-l aveam si deocamdata barile raman asa. Putea fi mai rau.
                    Prioritatea principala ar fi un set nou de cauciucuri de vara.
                    Last edited by pahwoon; 11 March 2014, 10:45.

                    Comment


                    • #55
                      Folie de protectie pt caroserie. 3M, Llumar, etc. Link nu pot sa.iti dau . . . Orice atelier care pune folie are asa ceva.
                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by pahwoon View Post
                        Ei hai ca nu-i atat de rau S-o fi vazut cum dupa prima ploaie cand am plecat de la ei.
                        Eu care am rugina ce sa mai zic...m-as multumi si cu atat
                        Am incercat sa o retusez eu si mai rau am facut, deci se poate si mai rau decat atat.

                        Comment


                        • #57
                          Summer!
                          Attached Files

                          Comment


                          • #58
                            Baieti, e cineva prin Bucuresti care se pricepe la electrica? Becul de la comenzile de aer sta aprins doar cand vrea el. Banuiesc c-ar fi un contact imperfect la o mufa dar cum nu ma pricep de niciun fel la electrica as apela in primul rand la un ajutor Mi-e ca daca m-apuc sa dezmembrez raman cu piese in plus.

                            Comment


                            • #59
                              Se va arde in curand. Leduri ? DaciaShop ?
                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                Se va arde... Este o varianta si anume sa treci pe leduri, consum mult mai mic al curentului si net superior mai fiabile in timp.
                                My turbo lag, give your MPI, a chance

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google