sunt mandru cu golanul meu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Din alocalia lu al mic tiai tunat masina ba ?
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by crististreulea View Post
      "distanta ramasa intre cauciuc si arcul spate !"
      tu glumesti? Pentru ca pe spate e aproape 20cm distanta pina la arc. pina la telescop aprox 2cm.

      la roata fata pina in telescop aprox 2cm, iar in sus pina la tavita suport arc 1,5cm.
      de retinut ca eu am 205/55/16 si tu vrei sa pui 205/55/15. unde ale mele sint deja cu 1cm mai inalte ca si cele pe 15".
      205/55/15 sint identice ca si inaltime cu cele stoc 185/65/15. deci fara probleme iti intra si pe fata si pe spate
      Pana la telescop am vrut sa spun,merci pentru raspuns ! 205/55/15 sunt cu 14mm mai joase si 205/60/15 sunt cu 6 mm mai inalte iar ale tale cu 11mm mai inalte.
      LOGAN--> <--TOYOTA

      Comment


      • Frumoasa masina si cateva modificari care chiar imi plac. Sa o stapanesti sanatos si cat mai multi km fara probleme. Cand termin de citit tot o sa mai postez

        Comment


        • Domnu streulea..Poze ceva?Sau facem azi cand vin la tine ?
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • D-nul STREULEA mai ai paravanturi rosi?...No offence. Si niste poze marturie, binenteles daca se poate! Sper ca nu te iei de pleoapele mele acum
            Last edited by felixb; 29 May 2008, 18:02.
            http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

            Comment


            • Legea garantiei spune CLAR..Orice interventie asuprea autoturismului duce la pierderea garantiei...DAR....ATENTIE...Daca nu e facuta de un service autorizat...In cazul alarmei de o firma specializata in asa ceva,care pune stampila si da garantie la lucrare.Nu va lasati pacaliti de maestri din reteaua DACIA.Daca aveti asemenea probleme ,dati-le in cap cu protectia consumatorului(daca aveti acte de montare de la un atelier specializat si autorizat).
              Programari chei Logan - Resoftare Logan 1.4-1.6 si Solenza 1.4http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=300

              Comment


              • Frumos loganu Streulea
                apropo...Am vazut intr-o poza mai sus pe alta pagina,stai la nr 37 ? Si eu am nr.37 la casa
                sigpic

                Comment


                • Ce vezi tu frumos la el nu stiu, paravinturi rosii pe un logan rosu.Cristi ma supar pe tine daca nu le dai jos, sau pune negre...No offence
                  http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                  Comment


                  • Circotasuleeee!
                    Last edited by crististreulea; 28 June 2008, 12:36.

                    Comment


                    • noutati pe golanul meu, mi-a fost mai usor sa fac un film
                      am montat un telescop pe portbagaj si am eliminat arcurile. idee luata de pe forum.
                      din pacate, se torsioneaza capota .
                      trebuie sa pun distantiere ca sa rezolv problema. Ar mai fi o rezolvare daca pun inca un telescop identic si in cealalta parte, nu se poate din pacate, acest telescop il aveam prin garaj de citiva ani buni.

                      avind loganul din 2006, inca mai erau cu consum instant, asa ca am platit 76lei pe un Calculator Bord si acum am consumul linstant. Beton!
                      imi pot controla acceleratia si merg prin oras cu 55km/h la un consum de 3.4%. Media 4.9%-5% in oras.

                      pacat ca cei de la dacia nu s-au gindit sa puna grila in locul halogenelor, cum e cea de sub numar.
                      vopsita bara in negru in locasul proiectoarelor, arata muuult mai bine, pe viitor proiectoare si o sa aratate si mai bine
                      Last edited by crististreulea; 8 July 2008, 13:48.
                      Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                      Comment


                      • Vreau si eu telescop la porbagaj dupa ce rezolvi problema cu torsiunea...Sa traiesti Cristi si spor la tunarit
                        http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                        Comment


                        • Imi place loganelu .Spor la tunat
                          Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                          Comment


                          • Mie nu imi place...
                            http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                            Comment


                            • Nici mie, nu vezi cum arata rabla aia de Logan?
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • A iesit super misto partea fata...Imi place... dar la spate mai ai de munca....Amortizorul vad ca nu iti arunca tare portbagajul...Deci de aicea deduc faptul ca nu forta lui de impingere iti torsioneaza portbagajul ci faptul ca la inchidere cursa lui trebuie sa fie mai mare...Te-ai bagat in portbagaj sa vezi daca la inchidere mai ramane loc de inchis sau telescopul e inchis la maxim?Am avut si eu telescop montat si l-am dat jos...Dar nu din faptul ca imi torsiona portbagajul ci din cauza faptului ca actuatorul nu mai avea puterea necesara sa deschida portbagajul.Gasesti un filmulet cu ridicarea portbagajului aici . Dupa cum spuneam am renuntat la telescop care sincer sa fiu ma cam incomoda la bagaje...Si am mai torsionat arcurile de la portbagaj...Amandoua.Poze gasesti aici .

                                Referitor la calculator...Ce anume ti-ai cumparat?Tabloul de bord?Daca da de unde...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google