sunt mandru cu golanul meu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Imi place cum ti-a iesi, acum ar fi cazu sa pui folie sa arete si mai bine

    PS: Imi plac mult cum vin husele pe scaune
    ...de doi lei :p

    Comment


    • #62
      chiar ma gindeam zilele trecute la o folie peste tot unde se poate, dar transparenta cit mai mare posibil, un 73% cred ca mi-ar place. in primul rind ca tatal meu nu mai sta prea bine cu vederea si chiar fara folie se cam chinuie sa bage masina in curte. sotia are aceasi problema. aveam un parasolar si de fiecare data cind trebuiau sa bage masina, il dadeau jos.
      husele sint originale de la reprezentanta, daia stau bine. dar nu le recomand, chiar si curate proaspat spalate, un strop de apa face pata. nu pun vara daca transpiri, zici ca ai spalat cu ele pe jos. nu mai pun ca au si pret de pret. dar eu le-am primt cadou.
      Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

      Comment


      • #63
        imi place cotiera, vine frumos. am si eu una pe masina dar se misca ca naiba, aiurea rau. vreau sa-mi iau una care sa nu mai se miste sa vina fix. bv !
        Last edited by crististreulea; 4 October 2007, 10:59.

        Comment


        • #64
          Originally posted by crististreulea
          a venit si filmul cu montarea foliilor de prestige pe golanelul meu.
          felicitari,parca arata ceva mai bine acum

          Comment


          • #65
            Originally posted by crististreulea
            a venit si filmul cu montarea foliilor de prestige pe golanelul meu.
            A iesit bine...dar eu zic ca te-ai chinuit prea mult
            Nu cred ca era nevoie sa dai cu vopsea masina
            Si era mult mai usor daca te ajuta cineva sa lipesti folia
            Oricum a iesit bine si asa

            Comment


            • #66
              ma putea ajuta sotia ). da, era o idee sa chem pe cineva sa ma ajute, dar nu din cauza de asezare folie se vedea rosu, pur si simplu folia nu era suficient de lata, oricum puneam, se vedea acel rosu. n-am mai avut rabdare sa astept zi sa cumpar folie neagra si sa pun...
              multam lucio19, SUPERCAR si radu_lyn. btw, cotiera e foarte solida!
              Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

              Comment


              • #67
                Originally posted by crististreulea
                am promis ca pun poze si cu vechiul mercedes. asta fiind masina de familie.
                este un D220 bot de cal sau caramida, depinde cum o sti.
                Din auzite stiu ca ,,bot de cal,, are o tabla foarte tare,in caz de un accident nu prea e avariata tare...E adevarat?
                Last edited by crististreulea; 4 October 2007, 21:36.

                Comment


                • #68
                  da G3G3,e adevarat, tabla este ca la tanc. in caz de accident se strimba destul de putin in comparatie cu celalalt automobil. personal am mutat 1 metru motorul la un oltcit, l-am facut L )
                  intradevar, aveam bara fata si aripa stinga indoite, la prima vedere. dar lonjeronul era bagat in interior aproximativ 10cm. dupa 2 luni am gasit un tinichigiu care a acceptat si avea sculele necesare sa-l traga la loc, ca sa nu pun cit m-a taxat. acum dupa acel soc, se vede inca cu ochiul liber ca inca mai este bagat in interior 1cm. de 11 ani nu am mai putut face unghiul de fuga la mercedes, toaca pe gume la fata grupa mare.
                  este tare, intradevar, si se vede deoarece mercedesul mai merge, oltcitul a ajuns la fier vechi. eu m-am ales cu un exces de adrenalina si am tremurat vre-o 15 minute iar el a avut noroc doar cu o lovitura la cap, am prins motorul, daca il luam in usa la cei 70kmh pe care-i aveam, poate-l aveam pe constiinta.
                  Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                  Comment


                  • #69
                    cam la ce pret se ridica acele folii?
                    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by crististreulea
                      a venit si filmul cu montarea foliilor de prestige pe golanelul meu.

                      bv.. imi place la nebunie cum leai montat... cred ca am sa urmez si eu tutorialu tau.... asa am patit si eu cu stickerul pentru parbriz...incercand sa il lipesc singur... a batut un pik vantu... neavand garaj.... sau lipit intre ele... si asta a fost.. a trebuit sa il arunc...
                      sigpic

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by D-FENS
                        cam la ce pret se ridica acele folii?
                        vezi ca vinde cineva pe forum aceste folii originale din pitesti cu 60 RON/setul complet. aici ai link
                        Last edited by crististreulea; 4 October 2007, 23:40.

                        Comment


                        • #72
                          frumos cristi felicitari pt filmulet ,dar pacat canu au fost pana in margine de tot si a trebuit sa vopsesti era mai bine din autocolant decat vopsea ,merge in orice caz

                          am intrebare ,cum ai dat jos chederele alea de la geam partea de jos alea lamelate ca eu nu am reusit ,de fapt nici nu am stiut cum se dau jos ?
                          "cromul este placerea mea"
                          "cui nu-i place , valea"

                          Comment


                          • #73
                            felicitari pentru ceea ce ai facut pana acuma, chiar cum spuneau unii ca sunt putine si eftine ,sunt facute cu gust mai ales pentru familia ta!!felicitari
                            Last edited by crististreulea; 7 October 2007, 21:52.

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by SUPERCAR
                              vezi ca vinde cineva pe forum aceste folii originale din pitesti cu 60 RON/setul complet. aici ai link
                              Multumesc,SUPERCAR.Totusi care este rolul lor,in afara de design?
                              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                              Comment


                              • #75
                                sa nu te mai curenteze la inchiderea usii ,de obicei se mai descarca prin tine si te mai inteapa asa ca sunt chiar eficiente

                                apropo crististreulea au venit pozele de la siab 2007 si am si un filmulet cu prezentarea motorului dci 85 cp functionand
                                "cromul este placerea mea"
                                "cui nu-i place , valea"

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google