sunt mandru cu golanul meu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Al3x: multam mindru
    @marius_WDI: jantele le-am luat de pe un scenic model 2006. am dat la schimb tabla+kormoran pe jante aluminiu+205/55/16 good year
    @ovimiha: amu i-am pus rotile de vara, acum sta pe drum!

    pina intre timp i-am mai pus pleoape, le-am luat de la costin din constanta cu 20lei. l-am dat o farba negru mat si le-am fixat cu banda dublu adeziv.
    in poza de linga sint ideeile perverse care-mi trec prin cap. probabil putin mai mici ca dimensiuni exact ca in poza 3.
    voi ce parere aveti?
    Attached Files
    Last edited by crististreulea; 16 March 2008, 23:46.
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

    Comment


    • Mai bine sta cea de dimensiuni mai mari.....imi place mai mult

      Comment


      • Sper sa trec si eu pe ceva mai serios decat Kormoranele de acum.
        Intre timp m-am mai domolit dupa remapare, destul de repede din 3 motive (astept 2 radare si mi s-a termiant motorina ) - pana mai vin ceva bani tre sa intind la maxim ultima linie de motorina.
        Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
        http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

        Comment


        • Sincer...nu prea place nici una!!Mai frumoasa e bara de MCV !!

          Comment


          • Cristi: cred ca proiectoarele ar aranja foarte bine acel loc, eventual sa dai cu un negru mat acel contur ce l-ai ashezat in poza 2 si 3, dar cu proiectoare. Stiu ca sunt ceva bani dar si eu astept sa imi pun. Pana una alta azi tre sa platesc casco si...vai ce a crescut euro.
            Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
            http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

            Comment


            • Faina masinuta,sa o stapanesti sanatos si multi kilometrii fara probleme.
              am si eu o intrebare de unde ti-ai luat tavita din portbagaj si cat ai dat pe ea?Caut si eu de ceva timp da nu gasesc nimic de calitate..

              Comment


              • Tavita din aia am si eu costa vreo 75 lei max 100.

                Comment


                • Asta am inteles .si unde se gaseste?
                  Last edited by crististreulea; 21 April 2008, 07:12.

                  Comment


                  • Metro, Selgros, Real si Praktiker si in general, orice magazin de piese auto.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • Am vazut ieri la userul ten ca si-a vopsit inelele aeratoare si minerele. de ceva timp tot amin vopsirea lor, asa ca de 1 mai muncitoresc le-a venit si lor rindul.
                      am prins ocazia acum ceva timp si am schimbat jantele si cauciucurile. afacere profitabila avind in vedere ca vechile gume erau trecute prin chinurile burn-ului si a frinelor.
                      jantele sint de pe un renault grande scenic si cauciucurile de pe un opel ceva(nici nu ma prea interesat). noaptea la ora 12:30, eu, soramea si pretenul tm87kis eram la vulcanizare si mutam de pe 3 masini jante/cauciucuri. cauciucurile sint 205/55/16 continental premium contact, rulate doar 1900km.
                      am pus din nou deflectoarele de vint, ma aerisesc si io fara sa fie curent.
                      Attached Files
                      Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                      Comment


                      • Fain fain fain ...stii ce-i mai lipseste... .....folia si proiectoarele
                        sigpic

                        Comment


                        • Ai vopsit si conturul ceasurilor de bord? Sau ai schimbat ceasurile cu totul?
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • @dorutz: proiectoarele... da, stiu. lipsa bani. folie as vrea, cit mai transparenta, doar efectul sa se vada. doar ca si aici ma lovesc de bani, plus ca ticamiu nu vede bine nici prin geamuri clare.. a frecat o astra, cica n-a vazut-o

                            @andrei: ceasurile le-am vopsit acum 2 ani, cu alb
                            stiam io ca e ceva special la altele dar nu stiam ca de fapt erau argintii. asa ca au ramas albe.

                            urmeaza minerele deschidere usi din afara, doar partea mobila.
                            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                            Comment


                            • Arata bine incaltarile ! Am o rugaminte,daca vrei si ai posibilitatea,masoara distanta ramasa intre cauciuc si arcul spate ! Vreau sa o incalt pe a mea cu 205/55/15 si as vrea sa stiu ce distanta ramane intre cauciuc si arc.
                              LOGAN--> <--TOYOTA

                              Comment


                              • "distanta ramasa intre cauciuc si arcul spate !"
                                tu glumesti? Pentru ca pe spate e aproape 20cm distanta pina la arc. pina la telescop aprox 2cm.

                                la roata fata pina in telescop aprox 2cm, iar in sus pina la tavita suport arc 1,5cm.
                                de retinut ca eu am 205/55/16 si tu vrei sa pui 205/55/15. unde ale mele sint deja cu 1cm mai inalte ca si cele pe 15".
                                205/55/15 sint identice ca si inaltime cu cele stoc 185/65/15. deci fara probleme iti intra si pe fata si pe spate
                                Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google