Masinuta Mea [ Castigator campionat "Cel mai tare sistem audio" 2009]

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • player 1000
    midbasi 1000
    tw 500

    playerul a fost sh, restul noi .
    sigpic

    Comment


    • Misto rau difuzorul de mid, sunt de la Infect(?), cu care amplif a ramas amplificat, cu DD sau cu DLS?

      Doar ai turnat beton in portbagaj, de nu mai vrei subwoofer? Rau te-ai suparat pe ele...

      Ce mi-ar face placere sa-ti ascult instalatia...na-i drum spre Apuseni?

      Comment


      • midbasii pe dd iar tw pe player, initial credeam ca o sa fie prea slab ampliful pt midbasi si prea slab playerul pt tw . m-am inselat, tweeterele urla foarte tare chiar si pe 15w (26w4ohm) iar midbasii aproape ca-si dau duhul pe dd (2x65) pe cand ampliful nici nu da semne de clip (on led) .
        nu neg ca o amplificare mai serioasa ar strica, si nu fac referire la putere, ci la calitate .
        acum am planuri pentru pozitionare , usi fibra (+incinta interna)... suporti tw pe stalpi.. eventual pe usi ca sa fie investitie mai mica .

        subwoofer nu mai vreau, m-am saturat sa imi aleg repertoriul dupa acordajul incintei
        sigpic

        Comment


        • a venit timpul sa mai bag ceva banuti in masina, de data asta pe partea tehnica, nu cea audio .
          am cumparat 4L de ulei pentru motor . Motul 5w40 .
          maine urmeaza sa cumpar si filtrul de ulei, probabil MANN si un filtru de aer ... nu stiu de care .
          sigpic

          Comment


          • foarte buna alegerea cu uleiul Motul.

            Comment


            • baaaa ce mai ai prin masina ? vrea si urechile mele sa audaaa ... mai treci si tu in vizita macar

              Comment


              • Pigoole ti-ai bagat ulei motul sa o alergi prin trafic a ? Ce-ti mai place sa faci jaloane printre masini mama mama . Numai bine si ai grija cu condusu
                Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                Comment


                • merci . o sa imi cumpar si un sticker.... pe care sa scrie,
                  nu va speriati, nu ma ocoliti, va ocolesc eu daca e nevoie )
                  sigpic

                  Comment


                  • zilele urmatoare mai fac un upgrade la masinuta, de data asta la sistemul de franare . placute ca trebuia... si discuri ca nu cred ca mai sunt ) . daca tot ma bag aici .... am zis sa schimb si lichidul de frana ca e foarte vechi deja.. aproape 6 ani .

                    discuri Brembo EasyCheck pline
                    placute Ferodo Premier
                    lichid de frana Motul DOT 4
                    sigpic

                    Comment


                    • revizia de 60 000 am facut-o la tulcea si e posibil sa-mi fi schimbat lichidul de frana atunci, asa ca nu am mai luat si lichid de frana . maine montez discurile si placutele

                      mai urmeaza sa fac o schimbare, de data asta pe partea care ma intereseaza pe mine, la sunet, voi schimba difuzoarele cu unele Resonant Engineering, mai exact modelul XXX de 6.5 inch .
                      sigpic

                      Comment


                      • Mai bine puneai si tu niste discuri ventilate, la stilul tau de condus erau numai bune

                        Comment


                        • alti bani alta distractie. m-am incadrat si eu in bugetul dispus .
                          nu il consider upgrade . am cumparat pentru ca era nevoie .
                          vreau sa fac upgrade.... dar mai tarziu , la primul salariu bag 1500 ron in frane , discuri 258mm ventilate striate si perforate, etrieri schimbati evident , placute... cat mai bune, furtunase cu insertii ... etc . la fel si arcurile, inca n-am 600 ron in buzunar cu care sa n-am ce face . mai am de gand sa pun si folii... si xenon.... dar se aduna usor usor .
                          sigpic

                          Comment


                          • surpriza mare cand m-am apucat sa montez discurile . cele brembo sunt mai mici , credeam ca 1.4 vine cu 238mm ... eu am de 259mm :|
                            sigpic

                            Comment


                            • lista noua cu componentele audio:

                              Alpine 9835
                              DLS MS6A
                              DLS CA23
                              DD A1
                              Orion HCCA D5000
                              RE SE 12"
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Pigoo View Post
                                surpriza mare cand m-am apucat sa montez discurile . cele brembo sunt mai mici , credeam ca 1.4 vine cu 238mm ... eu am de 259mm :|
                                Ce teapa se pare ca ai frane destul de bune...practic ai aceleasi discuri care se pun si pe diesel.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google