My Ride B-53-SDP [Castigator Campionat Cel Mai Tare Exterior Level 2 - 2010/2012]

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma bucur ca va place. Astept sa le dau la facut pentru a le monta pe masina.

    Intai o sa o ridic maxim sa vad exact cat se ridica ca tot vine iarna zapada si alte alea apoi o sa o pun si pe scut.

    @matheo66c: nu fac ungiul de cadere negativ pentru ca nu sunt maniac cu curbele stiu ca ar arata bine asa dar nu. Oricum multumesc de idee.
    sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

    Comment


    • frumos nenea...asta e urmatoru lucru care il iau...sa faci te rog 2-3 poze cu prelucrarea pentru potrivire...
      low....&.....slow

      Comment


      • fac eu camber pe fata nesimtzit , dar sa vad cum e la nenea SDP......
        sigpic
        Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
        http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

        Comment


        • Originally posted by matheo66c View Post
          Sa fie primita.
          Daca ii modifici gaurile , stiu ca nu pica la o gaura,sa poti face si unghi de cadere negativ ( gen camber ).
          Originally posted by B-53-SDP View Post
          @matheo66c: nu fac unghiul de cadere negativ pentru ca nu sunt maniac cu curbele stiu ca ar arata bine asa dar nu. Oricum multumesc de idee.

          @lau911..nu face Ciprian camber
          sigpic
          "BRABUS" STYLE

          Comment


          • Deci vine la gauri sau nu? Ce anume vrei sa le faci de zici ca le dia la facut?
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • intradevar frumoasa.asteptam poze cu noua suspensie.dupa poze cred k vor fi foarte multi care vor vrea asa ceva.bafta

              Comment


              • Gaura de jos de la amortizoarele fata este un pic mai jos decat cea de pe fuzeta.

                Aia trebuie marita un pic in sus.

                @chivu dks: Cum o montez o sa pun poze poate si din timpul montajului daca apuc sa fac.
                sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                Comment


                • nu vreau sa fiu off .... am zis i ca eu as face camber ,dar sa vad cum se comporta si dupa o sa achizitionez si eu una , suspenia fiind proiectata pentru o alta masina ,la o expluatare mai exagerata pe curbe sa nu fie probleme
                  ON: Masina ta ,lasata va arata demential cred ca nu o potzi lasa la maxim cu pragrile pe care le ai
                  sigpic
                  Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                  http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                  Comment


                  • Laur de pragi nu e problema pentru ca pragurile de fibra nu le depaseste pe cele de tabla,
                    problema este scutul de la motor.

                    Dar ce mai conteaza detaliile astea sa o pun eu pe masina se vedem dupa aceea.
                    sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                    Comment


                    • la gaurile de sus de pe fata mai trebuiesc facute tiganii?
                      Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                      Comment


                      • @alexutzu: La prelucrare nu am cum sa fac poze ca nu o sa fiu de fata. Dar la montaj poate o sa reusesc.

                        @Dany_DNY: La cele de sus nu trebuie modificat nimic.
                        sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                        Comment


                        • super achizitie!...la ce pret au ajuns?bafta!

                          Comment


                          • Pretul suspensie este de 300 e.
                            sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                            Comment


                            • Nea Gigi face minuni pentru o sticla de Skol de 2 jumate In el zace un meserias iscusit, pacat ca n-are scule
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • Le fac eu zilele astea deja inainte sa vina suspensia am vb cu un strungar bun fost coleg cu tata.
                                sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google