My Ride B-53-SDP [Castigator Campionat Cel Mai Tare Exterior Level 2 - 2010/2012]

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • foarte frumoasa masina...arata superb...!!!
    sigpic

    Comment


    • huh...

      sa ma bata mama, ce frumos arata, sa ai grija de ea!!

      Comment


      • in sfarsit avem si noi statie
        ieri a venit coletul cu minunata statie, care initial trebuia sa fie un tti 660, dar pe drum a mai crescut si a ajuns in bucuresti tti 770. antena e nitel mai mica decat mine, sau eu sunt putin mai inalta decat antena.
        ceva poze din timpul montarii statiei am pus si eu, dar pacat ca nu nu am putut prinde si nervii de rigoare si vorbele de bine dintre cei doi ingineri
        am facut si probe aseara cu ea, a fost calibrata si merge foarte bine acuma (asta dupa ce s`a taiat cam un centimetru din antena).
        Attached Files
        sigpic

        Comment


        • frumos rau golanu...e agresiv

          Comment


          • acu aflii vestile live si gratis pe deasupra. sa te bucuri de ea.

            Comment


            • Ha, foarte bine ca va-ti tras antenuta, dar acu grija mare sa nu vina in factura de la electrica si cica se numeste "Taxa pentru serviciul public de radiodifuziune" Gata, nu mai zic nimic ca le dau idei
              Logan PH2 1.4 MPI ABS+AFU+GPL ProiectoareEchilibru perfect.

              Comment


              • @`dada: Multumesc pentru pozele atasate din momentul montajului statiei noastre.

                @MishuRS: Arata doar momentan pentru ca nu e atat de agresiva pe cat arata. Are doar 1.5 dci si 70 de ponei din care cam 10 se zbat sa iasa afara. Poate pe viitor unul asa mai indepartat o sa facem un upgrade cu un alt motor ceva mai puternic pana atunci ne multumim cu ce avem.

                @Mikelangelo: Nu mai zii ca cine stie ce dusmani avem printre noi si sifoneaza tot unde nu trebuie.

                Alba ca Zapada a facut 47 000 km, inca 2 500 km si mai facem o revizie mica si a primit si o statie CB cu tot cu antena.

                Scuze pentru calitatea pozelor dar mi-a cam tremurat mana.

                Am sa fac si niste poze cu ea pe masina si in functiune.
                Attached Files
                sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                Comment


                • Saptamana asta termin si capota si o sa pun poze cu ea vopsita.

                  Si daca tot facem treaba buna cum pe spate nu mai are nici o emblema nimic am zis sa fie si pe fata la fel si m-am apucat azi sa fac si o grila si cam asta a iesit din 2 grile pana acum.

                  Sper cat mai curand sa o termin si sa o inlocuiesc pe cea de pe masina sper sa imi si reuseasca operatiunea.
                  Attached Files
                  sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                  Comment


                  • De ce nu ai facut-o pe aia de pe masina?..o sa te chinui..
                    sigpic
                    "BRABUS" STYLE

                    Comment


                    • Frumos domne...te-ai pus pe treaba

                      Comment


                      • @matheo66c: Stiu ca o sa ma chinui un pic da asta e nu eram sigur ca o sa iasa bine si atunci am preferat varianta asta si plus de asta trebuia sa dau bara jos de pe masina si cine o mai punea la loc la ora asta.

                        @anonimboy: Mai trebuia sa schimb eu ceva la ea altfel nu ma simt bine. Ma bucur ca iti place.
                        sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                        Comment


                        • Eu zic sa o dai jos si sa o faci direct pe masina ca daca o decupezi de pe masina si incerci sa o lipesti pe cealalta , sa nu iasa urat my friend..parerea mea..
                          Si apropo...sa-ti arat la a mea..scaritele care sustin grila..ca deja prima banda de sus e prea lunga si grea..sa nu se lase..trebuie ceva gen masca de faza 2.
                          Attached Files
                          sigpic
                          "BRABUS" STYLE

                          Comment


                          • @matheo66c: Pe cea mai lunga m-am gandit sa ii pun o bucatica de tabla lunga cat e ea pe dedesupt bineinteles si sa o prind in 2-3 autifiletante le ingrop in plastic si le dau un pic de chit pe deasupra sa nu se vada si nu cred ca i sa mai flambeze. Vedem oricum treaba o sa o fac inainte de a o pune pe masina.

                            Pe masina o sa o prind la fel adica cu autofiletante si putin chit cat sa nu se vada si nu o sa se vada nimic anormal.
                            sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                            Comment


                            • eu am pus cate o platbanda de aluminiu pe fiecare linie. e un sfat, poate te ajuta. o sa te chinui putin sa atasezi grila pe bara. spor la treaba!
                              Attached Files

                              Comment


                              • sal frumosa masina ...si multi km fara probleme...cat a costat statia???si cum se aude...semnalu..!?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google