My Ride B-53-SDP [Castigator Campionat Cel Mai Tare Exterior Level 2 - 2010/2012]

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @vyp75: Stai linistit nu e problema.

    Dany are dreptate da eu nu am facut nici o geometrie dar nu am simtit vreo diferenta in sensul sa stea volanul stramb sau sa traga stanga sau dreapta.
    sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

    Comment


    • scuze de offtopic la tine sdp ... dar tu zici ca volanul sta stramb din cauza la unghi ? La mine sta putin spre stanga ... si parca trage putin de volan!!
      sigpic

      Comment


      • Deci: daca trage intr-o parte sau sta volanul stramb, e cazul de verificat geometria, si eventual schimbat piesele strambe de pe la directie.

        In cazul suspensiei sport, la coborarea garzii la sol, nu este nevoie neaparat sa traga intr-o parte sau sa stea volanul stramb, pur si simplu se poate deregla convergenta in asa fel incat sa-ti toceasca anvelopele aiurea si tu sa nu simti. Iti spune mandea, care e patit cu de-astea...
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • Foarte frumoasa masina.....sa o stapanesti sanatos.....si spor la ce te-ai propus sa faci ;)

          Comment


          • Arata foarte bine masina...apropo cat te-au costat stikerele laterale logan cup si cel de pe parbriz cu logan club pe fond albastru deschis?

            Comment


            • @Florin 1: Ma bucur ca iti place.

              @Logiqtech: Dungile au fost luate cam acum 2 ani si au costat 150 RON iar "Logan Club" este facut de baiatul care ne face stickere dar nu au decat 2 masini a mea si a lui MCD pentru ca am participat la anumite competitii. Ma bucur ca iti pplace.

              Si sper cat mai curand posibil sa vin cu noutatile si modificarile care le am in plan.
              sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

              Comment


              • Daca modificati suspensia - este necesar sa faceti o verificare a geometriei pe standul de geometrie. (chiar si atunci cand schimbati bucsi, amortizoare, arcuri tot cu unele stock - tot este nevoie sa verificati geometria. Dar cand este vorba de alte elemente de suspensie, cu atat mai mult trebuie verificata/reglata geometrie. Insasi prin constructia puntii fata si a elementelor suspensiei care asigura geometria, atunci cand masina se lasa mai jos, unghiul se inchide un pic)

                Mai mult decat atat, la masinile cu tractiune fata, la care bucsile sunt uzate/au joc, la demaraj puternic unghiul de inchide, iar la franare unghiul de deschide. Din punctul asta de vedere, masinile cu tractiune spate au avantajul unei directii neutre - in general masina avand usor sau accentuat caracter supravirator
                Last edited by ion_R5; 9 May 2011, 00:42.

                Comment


                • Vezi ca "paparazzii" sunt pe urmele tale,asa ca nu o mai ascunde pe trotuar ca arata bine rau
                  Attached Files
                  Logan PH2 - 1.6,16v
                  Logan PH1 - 1.6 MPi

                  Comment


                  • ion_R5- la zeci de masini am schimbat suspensia si nici una nu a avut probleme ... eu am mers 1 an cu masina coborata fara sa verific directia,iar cand am verificat-o ...perfecta ... normal ar fi cum spui tu
                    Acum vad eu de ce e asa alba si frumoasa masina ...sta parcata langa stomatologie

                    Comment


                    • uite una albastra care sa luat dupa tine SDP-ule
                      Attached Files

                      Comment


                      • eu am vazut si un jeep cu numar sdp
                        From Miami 2 Ibiza
                        Voucher
                        http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

                        Comment


                        • poze cu alba ca zapada
                          Attached Files
                          sigpic
                          Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                          http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                          Comment


                          • Multumesc pentru poze super. Cine mai are sa le posteze ca nu ma supar.
                            sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                            Comment


                            • frumoasa rau alba ca zapada, ce s-a intamplat cu stopurile sale albe?
                              Sa va traisca masinutza sdp!
                              Prostii par conceputi pe cale artificiala, ca sunt multi ai-dracu si n-au nici o boala...

                              Comment


                              • Ce bine arata ''alba ca zapada"...un adevarat reprezentant al Logan Club
                                Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google