Nt-80-SRI

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nt-80-SRI

    Dacia Logan - 2007 - Laureat Plus - GRI Comette, metalizat.
    Motor 1.4 MPI 75 CP

    Dotari standard: Calandru cu ornament inferior cromat, Portbagaj cu eleron încorporat, Buton deschidere portbagaj, Baghete laterale de protecţie negre, Jante de oţel 15 cu capace complete, Bare de protecţie în culoarea caroseriei (partea inferioară), Calandru cu bandou superior cromat, Grilă calandru vopsită în culoarea caroseriei, Protecţie praguri uşi, Mocheta Dilour, Panouri uşi cu inserţie material textil, 3 tetiere spate reglabile pe înălţime, Cauciucuri Michelin, Airbag frontal şofer, Airbag frontal pasager (cu deconectare manuală), Centuri de siguranţă faţă în trei puncte, reglabile pe înălţime, 3 centuri de siguranţă spate cu prindere în 3 puncte, Tetiere faţă cu reglare pe înălţime, ABS Bosch 8.1 şi repartitor electronic de frânare, Portbagaj cu eleron si buton, Geamuri electrice fata-spate, Antidemaraj electronic, Indicatoare digitale (carburant, temperatură lichid răcire, kilometraj), Computer de bord cu 5 funcţii (kilometraj general, kilometraj parţial, consum mediu, autonomie previzibilă, viteza medie), Martor portiere deschise, Direcţie asistată hidraulic, Proiectoare ceaţă, Bloc optic spate cu stopuri tip Cristal, Retrovizoare exterioare cu reglaj electric şi degivrante, Retrovizor interior cu reglaj noapte/zi, Încălzire/ventilare cu 4 viteze, Comandă reciclare aer, Aer condiţionat, Geamuri colorate (cu tentă de culoare), Închidere centralizată cu telecomandă, Cutie de documente (8 litri)
    Buzunare scaune faţă, Suport pahare pe consola centrală, Spaţiu de depozitare la baza consolei, Radio CD 4x15W, panou detaşabil, Scaune faţă cu reglaj longitudinal şi reglaj al spătarului, Scaun şofer cu reglaj lombar şi pe înălţime, Garanţie extinsă 24 luni, dar nu mai mult de 120.000 Km.

    Modificari facute de mine:

    Pleoape faruri, Caractere KANJI pe cele 4 aripi, Autocolant portbagaj (Special Edition+Kanji "Angel"+Logan+emblema cromata Tuning), Embleme pe portiere, Turometru pe portiera, aripa si spoiler stanga spate, Antena GPS (Shark), Capat evacuare borla, Senzori de parcare cu display LCD, MP3 auto Pioneer, Neoane sub-bord cu senzor sunet, Neon casetofon, Neon interior, (toate neoanele sunt albastre), Presuri aluminiu albastre, Huse din piele ecologica, Cotiera Logan, Parasolare parbriz si luneta Renault, Huse centuri, Inele cromate bord, Manere portiere cromate - si interior si exterior, Stopuri Lexus Style fumurii, Presuri de noroi Logan, Detector Radar Whistler.

    Cam asa arata Loganul acum:

    IMG_0327.JPG IMG_0322.JPG IMG_0323.JPG IMG_0324.JPG IMG_0325.JPG IMG_0326.JPG IMG_0328.JPG IMG_0329.JPG IMG_0331.JPG IMG_0332.JPG

    IMG_0334.JPG IMG_0337.JPG IMG_0338.JPG Imag007.jpg Imag002.jpg Imag003.jpg Imag004.jpg Imag008.jpg Imag009.jpg Imag012.jpg

    Imag024.jpg Imag026.jpg IMG_3527.JPG IMG_3525.JPG IMG_3542.JPG
    VA ASTEPTAM PE LA NOI!!!
    sigpic

  • #2
    Sa-l porti sanatoss......
    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

    Comment


    • #3
      Te asteptam la intalniri, in fiecarte duminica la stadionul municipal ceahlau piatra-neamt la ora 17:00

      sa o porti sanatos in continuare masinuta si sa ai grija de ea

      Comment


      • #4
        Am uitat de deflectoare de vant fata si module de impuls pentru geamurile fata.

        Si poze cu husele....
        Image028.jpg Image029.jpg


        PS. Multumesc de invitatii... am sa incerc sa le onorez in limta timpului disponibil!
        PSS. Poate facem o intalnire si la roman
        VA ASTEPTAM PE LA NOI!!!
        sigpic

        Comment


        • #5
          Mda..Posturile mele dispar !!

          Comment


          • #6
            Si am mai uitat ceva : :p

            Image014.jpg Image015.jpg Image086.jpg Image087.jpg - imi place enorm cum se vad stopurile noaptea

            Image047.jpg - Aripioara de rechin
            Image050.jpg - modulul de impuls pt geam
            Image064.jpg - mi-a facut unu' o bucurie in parcare
            Image091.jpg - km vineri 17.10.2008 ora 10 cum se vede (masina e luata in mai 2007 )

            PS.. Am ajus cu ea la max 170 ... Mai mult nu am mai vrut desi cred ca mergea

            In incheiere doresc sa precizez ca absolut tot ce am schimbat sau pus pe masina, am facut-o personal (senzorii de parcare, casetofonul, etc le-am montat eu iar stiker-ele sunt design propriu ... Se mai poate lucra la ele) ... Hai k ma laud prea mult :P dar imi place "golanul meu"
            VA ASTEPTAM PE LA NOI!!!
            sigpic

            Comment


            • #7
              Frumoasa masinuta....Spune si mie te rog cat ai dat pe huse...Sunt frumoase

              Comment


              • #8
                Parerea mea este (fara suparare ) ca trebuie sa scapi de toate stickerele ( in afara de cel cu logan club de pe luneta ) si sa-i faci plafoniera cu becuri albastre sa scapi de inprovizatia facuta ! Strutzo-coada de rechin mi se pare cam hidoasa si nu are nimic comun cu restul masinii .
                Numai bine ,
                sigpic

                Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                Comment


                • #9
                  Mai jockere, ia termina cu criticile. Ca este o masina ffffff frumoasa, in acelasi stil de tIuning mioritic. Ce te pricepi tu? Fiecare cu gusturile sale). ( ti-am vazut masina pe la obor, era lovita)
                  Nu ai observat ca abtipildele sunt in trend. E un "must have". Coada de rechin e cam invechita, aici ai dat-o cu batu in balta.
                  Propun o sigla AMG, sau de ce nu, mai multe
                  PS: mortala introducerea, cu prezentarea dotarilor standard. Par multe, insa nu sunt. Trist, dar adevarat.

                  Comment


                  • #10
                    Eu propun sa dati sfaturi ,nu sa fiti ironici
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • #11
                      Sa te poarte sanatos cat mai multi km!!! Frumoasa masina....
                      sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                      Comment


                      • #12
                        Un sfat. Scapa de stickere. Adunat asa cat ai dat pe stickerele alea iti luat niste arcuri sport. Nu stiu eu unu zic ca ai inceput cu stangul acest '' tuning ''. Este strict o parere de a mea. Acum na gusturile nu se discuta dar de asta e forum ca sa invatam si sa ne dam niste sfaturi utile.
                        La masinuta imi plac urmatoarele :
                        - evacuarea
                        - triplele
                        - husele
                        - GPS
                        - pleoapele
                        Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                        Comment


                        • #13
                          Cd player-ul este blaupunkt nu pioneer. Nici mie nu imi plac sticker-ele. In rest e f frumoasa. Si imi plac foarte mult husele. Mai sunt si alte culori? Si cat costa?
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by bogdan_1984 View Post
                            Cd player-ul este blaupunkt nu pioneer. Nici mie nu imi plac sticker-ele. In rest e f frumoasa. Si imi plac foarte mult husele. Mai sunt si alte culori? Si cat costa?
                            Cd player-ul din dotarea standard e Blaupunkt DSCN0131.JPG .... Pe care l-am dat jos si l-am inlocuit cu un Pioneer Imag007.jpg
                            Mai erau si alte combinatii de culori la huse, dar sunt modificate pe masina... Am stat 3 zile fara scaune.... mi le-a facut cineva cu adaugare de piele naturala.... Sa se potriveasca exact si au ajuns 90 (huse) + 180 (modificat+montat)

                            Originally posted by Christnacht View Post
                            Un sfat. Scapa de stickere. Adunat asa cat ai dat pe stickerele alea iti luat niste arcuri sport. Nu stiu eu unu zic ca ai inceput cu stangul acest '' tuning ''. Este strict o parere de a mea. Acum na gusturile nu se discuta dar de asta e forum ca sa invatam si sa ne dam niste sfaturi utile.
                            Pe stickere nu am dat prea mult, m-a costat autocolantul 5ron mp si mi le-am confectionat singur dar mie imi plac.... :P
                            Last edited by angelboy; 21 October 2008, 17:21.
                            VA ASTEPTAM PE LA NOI!!!
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              In primul rand bine ai venit printre noi!!
                              Frumoasa masina ta...Dar...Ar fi si mai frumoasa fara stickerele de pe portbagaj si portiete...Si cel cu renalut de pe luneta.
                              Coada de rechin...E urata....Parerea mea.
                              Spor la modificari in continuare.Sper sa nu te superi pe mine
                              Dupa cum au spus si baietii: Te asteptam la intalnire!!!!!
                              http://www.loganclub.ro/forum/logan_...?t=4999&page=6
                              NT 90 RDD + NT 90 DDR

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google