B-15-fof

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Narcisuc20 View Post
    Cata daca tot te-ai apucat de treaba asta poate o sa ma injuri dar iti dau o idee ca tema de casa pentru ca ai cu cine sa te consulti si sa veniti cu ceva ideii la treaba asta: am observat ca la majoritatea masinilor pe aripa fata este prins un material izolant care seamana cu polistirenul, la noi cand deschizi usa din fata se vede prin aripa direct carenajul, daca sar putea baga un material( impermeabil dupa cum am studiat eu problema) pentru a reduce zgomotul provenit de la rulajul rotilor!

    Spor la lucru in continuare si astept impresiile tale dupa ce o sa termini cu izolatul daca se merita sau nu!
    mersi , problema este destul de problematica, nu ma complic pe la contra aripi , daca fac toata masina cu vopsea cauciucata si fonomin , imi este deajuns.

    Originally posted by Mariusrs View Post
    Salut,ceva imbunatatiri dupa ce ai izolat tot interiorul cu Fonomin???vreau sa fac si eu acelasi lucru , dar nu stiu daca merita salut
    da , in seara asta am apucat sa ies putin cu masina prin cartier ,am scos silencerul sa vad diferenta dupa ce am pus fonomin , clar este mai silentioasa , toba se aude mult mai incet , si asta nu o zic numai eu , a mers si andreea cu mine si chiar a zis ca este mai "liniste".

    Originally posted by Mr.Sebi View Post
    fetele de usi cu ce material le izolezi?! ma gandesc ca pasla asta putrezeste daca se uda...
    scrie mai sus , FONOMIN , ai si poze.
    cum sa se ude ? ca doar nu dau cu furtunul , la condens nu`mi fac probleme.

    Comment


    • Salut,foarte buna treaba cu izolatia in schimb la amortizoarele de la portbagaj trebuiau modificate prinderile pentru ca se vor rupe foarte repede,uite o poza cum am facut eu,bafta!
      Attached Files

      Comment


      • Originally posted by CataFOF View Post
        scrie mai sus , FONOMIN , ai si poze.
        cum sa se ude ? ca doar nu dau cu furtunul , la condens nu`mi fac probleme.
        Din cate am inteles, portierele nu e recomandat sa fie izolate cu materiale ce se imbiba cu apa. Poate m-am inselat. oricum buna treaba cu izolarea fonica a masinii...se aude in logan ca-n tigaie
        My ride

        Comment


        • Cataline , rulmentul se baga si cu ciocanul fara nici o problema , numai ca atunci cand il bagi pe o camasa bati in partea exterioara iar cand il bagi pe un ax bati in miez . la tine au batut pe toata suprafata . nu zic ca o sa ai probleme dar daca era un rulment cu diferenta de nivel(ff mica) il mancai pe paine .

          Comment


          • Originally posted by CataFOF View Post
            da , in seara asta am apucat sa ies putin cu masina prin cartier ,am scos silencerul sa vad diferenta dupa ce am pus fonomin , clar este mai silentioasa , toba se aude mult mai incet , si asta nu o zic numai eu , a mers si andreea cu mine si chiar a zis ca este mai "liniste".
            stai sa vezi cu silencerul pus, o sa fie liniste toatala O sa mai auzi doar filtrul...
            http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

            Comment


            • O sa ma mai auda doar pe mine cum trec pe langa el in 6500rpm!!!
              :P::U::S::H: :T::H::E: :L::I::M::I::T::S: :excl:

              Comment


              • Originally posted by adil View Post
                Salut,foarte buna treaba cu izolatia in schimb la amortizoarele de la portbagaj trebuiau modificate prinderile pentru ca se vor rupe foarte repede,uite o poza cum am facut eu,bafta!
                La mine sunt de 60N , nu sunt asa puternice sa am probleme cu prinderea.
                imi loveste putin mai tare cand se deschide maxim dar nu ma deranjeaza.

                Originally posted by Mr.Sebi View Post
                Din cate am inteles, portierele nu e recomandat sa fie izolate cu materiale ce se imbiba cu apa. Poate m-am inselat. oricum buna treaba cu izolarea fonica a masinii...se aude in logan ca-n tigaie
                pai de unde atata apa sa se imbibe ?
                sunt masini mult mai bune decat logan si au fonomin din fabrica in podea.

                Originally posted by FloNZN View Post
                stai sa vezi cu silencerul pus, o sa fie liniste toatala O sa mai auzi doar filtrul...
                de cand am pus fonominul nu am mai pus silencerul , asa de placut se aude acuma fata de inainte cand il mai puneam ca devenea deranjant.

                Originally posted by silviu_cos View Post
                Cataline , rulmentul se baga si cu ciocanul fara nici o problema , numai ca atunci cand il bagi pe o camasa bati in partea exterioara iar cand il bagi pe un ax bati in miez . la tine au batut pe toata suprafata . nu zic ca o sa ai probleme dar daca era un rulment cu diferenta de nivel(ff mica) il mancai pe paine .
                O fi si asa, dar am incredere in baieti ,oricum trebuie sa`l schimb iar , s`a cumparat din greseala cu poli diferiti.

                Originally posted by Cobra7 View Post
                O sa ma mai auda doar pe mine cum trec pe langa el in 6500rpm!!!
                te astept!

                Comment


                • Ai grija ce-ti doresti!

                  PS: Nici eu nu mai am rabdare pana la prima etapa!!!
                  :P::U::S::H: :T::H::E: :L::I::M::I::T::S: :excl:

                  Comment


                  • azi sau inlocuit sticlele de la proiectoare.
                    cele vechi erau aproape mate de la griblura.
                    Attached Files

                    Comment


                    • alea vechi le-ai scos intregi ? sau a trebuit sa le spargi?
                      Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                      Comment


                      • nu , le`am scos intregi , se scot foarte usor , nu trebuiesc sparte , mai mare chinul dupa sa scoti cioburile cu mastic cu tot.

                        Comment


                        • imi par cunoscute sticlele... sa ti lumineze calea.
                          http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                          Comment


                          • Cata urmeaza un nou proiect si cu asta ? )
                            Attached Files
                            sigpic

                            Comment


                            • aia e doar o copie "wannabe".

                              Comment


                              • se vinde toata evacuarea sport , completa! detalii aici !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google