B-15-fof

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mai exact de unde Cata ? ca si eu caut si nu prea gasesc..

    Comment


    • operatiunea s-a descris pe larg pe forum. fof-ule sa-l verifici cam la 3 luni ca il scoti negru...

      Comment


      • Buna treaba Cata...dar fii atent...din ce vad eu in poze filtrul trebuia sa aiba in partea de jos,unde e clema aia,o garnitura...ti-a dat in pachet sau nu?daca nu,pune-i ceva acolo...purfix sau altceva ca sa nu iti scape aer...
        Attached Files
        Last edited by Dragman; 19 April 2010, 19:15.
        sigpic

        Comment


        • si daca o scapa putin ce ?
          oricum ala a intrat destul de bine si clema aia sa prins de marginea unde am taiat.
          prin bucuresti noi , sunt mai multe magazine de piese auto

          Comment


          • cata, la cat timp se schimba filtru asta? ca ma tenteaza si pe mine sa ii pun
            " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

            Comment


            • depinde de cat mergi cu masina si pe unde mergi cu masina ,cam la un an ,un an jumate ,foarte frumoasa masina

              Comment


              • daca pui mana si nu se simte ca da aer pe acolo e bine...o sa caut si eu filtru dinasta de la Romcarbon ca e ieftin si isi face treaba.
                sigpic

                Comment


                • Tudor , se scoate usor , poti sa`l verifici din cand in cand sa vezi cum se prezinta.
                  Dragose , cat de ieftine sunt astea de care zici ? iti face ceva in plus ca sunt din carbon si nu hartie ?

                  Comment


                  • Originally posted by Tudor View Post
                    cata, la cat timp se schimba filtru asta? ca ma tenteaza si pe mine sa ii pun
                    Al meu e de carbon de la clujeanu nostru care comercializeaza, si cred ca are vreo 20k de cand il am, si l-am curat doar 1 data si dat cu parfu din nou, cred ca daca il scot acuma va trb sa il schimb, se deterioreaza!

                    ontopic - bravo cata e util ai sa vezi, dar sa nu te sperii ca nu mai baga asa de tare aeroterma! parca e mai dozat aeru!
                    MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

                    Comment


                    • Hai ca facem putin off pe aici da sincer eu nu stiu cum a rezistat al tau 20 000 ca eu il schimb la 5 000 km si e negru tuci de zici ca nu l-am sghimbat niciodata.

                      Si 5 000 km ii fac cam in 4-5 luni maxim 6 luni.
                      sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                      Comment


                      • Bravo Cata .....cat de mult a scazut debitul la aeroterma ??? Oricum merita investitia
                        In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                        sigpic

                        Comment


                        • si io am unul montat de carbon de foarte mult timp, intradevar isi face treaba. din cind in cind l-am mai curatat cu presiune de aer. mentionez ca cel de carbon e vreo 55 ron si cel simplu vreo 25 ron, asta de la dealeru din oras....bafta...

                          a, si debitu la aeroterma scade...
                          Last edited by emylogan; 19 April 2010, 20:55. Reason: Automerged Doublepost
                          "Pe masura ce faci imbunatariri costisitoare masinii, creste riscul de a o accidenta" - Eduard A. Murphy...sigpic

                          Comment


                          • Pai io am dat pe al meu 75 de lei...o caruta de bani...ca doar dinasta se gasea,altceva n-am gasit...e original de clio 3 si modus.Ideea e sa ai ceva acolo care sa opreasca praful sa nu mai gasesti tarana pe bord ca pe strada...si apropos...trebuie sa il cam schimb si pe al meu ca are veo 10 000 si l-am suflat de multe ori.Dar clar nu mai dau atatia bani pe cel nou...
                            Este ca e naspa pozitia acolo Cata?parca esti la ginecolog,mai ales ca mi-am facut numai p...e pe maini de la plasticele alea.
                            sigpic

                            Comment


                            • Eu iarna l-am dat jos pentru ca scazand debitul de aer dat de aeroterma pentru ca a fost proiectata sa mearga fara filtru nu se mai dezgheta bine parbrizul.

                              PS: Am postat eu SDP-ul de pe contul lu' `dada. Ma scuzati mi-a scapat.
                              sigpic

                              Comment


                              • De ce il tragi pe Dany mereu dupa tine?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google