CT 57 C I C Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dupa "fo" 5 litri de bere bauti in soare ce ai vrea sa fac ?!

    Comment


    • NDL-ule la vara trebuie sa ne intalnim ca si mie imi place spumanta ))


      p.s. De 1 mai daca e poate ne intalnim la Tuning Fest! Cu ocazia o sa va cunosc si eu
      Last edited by Christnacht; 27 April 2014, 21:48.
      Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

      Comment


      • Buna ziua la toata lumea!

        De curand mi-am montat folii pe geamurile spate + luneta Suntek , transparenta 20%. Nu am vrut mai inchise, nu am nimic de ascuns. Vroiam sa pun pe un albastru deschis dar erau prea scumpe dar si asa aceasta folie bate putin spre albastru
        O sa pun folii si pe fata, cele mai deschise

        Acum poze acum cu foliile montate si cateva cadre cu Zambi de pe la tara ( o zona tare frumoasa).
        Attached Files
        Last edited by Christnacht; 5 July 2014, 18:48.
        Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

        Comment


        • Folia pe care ai montat-o este suficient de închisă, astfel încât să te protejeze de razele fierbinţi ale soarelui de pe litoral.
          Baftă şi şi să te bucuri de ea!

          Comment


          • Cum de te-ai induplecat sa pui folii?)
            La fel am si eu pe spate. Pune si pe fata dinaia cu 70% transparenta. Din proprie experienta iti spun ca merita
            Sa te bucuri de ea si sa te protejeze asa cum se cuvine!
            Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

            Comment


            • Originally posted by retro 590 View Post
              Pune si pe fata dinaia cu 70% transparenta.
              La această valoare de 70% pe care i-o recomanzi colegului @Christnacht, ansamblul rezultat geam + folie nu mai respectă sigur valoarea de transparenţă prevăzută de lege pentru geamurile faţă, procent care este tot de..., 70%.

              Comment


              • Ampt multumesc frumos! Si tu sa te bucuri de masinuta ta multi ani!
                Retro ce sa fac si eu, oamenii mai la batranete o iau arandaua ))
                Pai pe fata o sa pun folia cea mai deschisa cat sa nu am probleme cu politia.
                Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                Comment


                • Originally posted by Christnacht View Post
                  Buna ziua la toata lumea!

                  De curand mi-am montat folii pe geamurile spate + luneta Suntek , transparenta 20%. Nu am vrut mai inchise, nu am nimic de ascuns. Vroiam sa pun pe un albastru deschis dar erau prea scumpe dar si asa aceasta folie bate putin spre albastru
                  mie aia mi se pare ca are 70-80% transparenta. 20% opacitate, poate.
                  la 20% transparenta nu vezi in masina. eu am 50% de vreo 3 ani si s-a mai decolorat, dar tot nu prea vezi in masina.
                  iar pe fata legal e o transparenta de 80%, nu 70, cum zice Ampt. iar masina vine din fabrica cu 82% transparenta pe fata. nu exista folie legala pe fata. toar cea anti-efractie carea are 100 tranparenta. se vede clar in pozele 10 si 14 ca transparenta e f mare. si in celelalte, dar mai ales in cele doua. mie imi place mult cum a iesit. mi se pare cam de prost gust folia aia neagra ca tuciul.,.
                  Last edited by B997NDL; 5 July 2014, 23:03.

                  Comment


                  • Originally posted by B997NDL View Post
                    ...iar pe fata legal e o transparenta de 80%, nu 70, cum zice Ampt. iar masina vine din fabrica cu 82% transparenta pe fata. nu exista folie legala pe fata.
                    De ce nu vrei tu să te informezi înainte de a face o afirmaţie?

                    "autovehiculele trebuie echipate cu geamuri ce sunt omologate conform Regulamentului nr.43 CEE-ONU sau în conformitate cu Directiva 92/22 CEE cu modificările ulterioare, având transparenţă de min.75% pentru parbriz şi min.70% pentru luneta şi geamurile laterale; "

                    Comment


                    • ma rog... oricul e aiurea sa bagi in aceeasi oala lateralele de pe fata cu cele de pe spate. nu au nici pe departe aceeasi importanta in condus. cel putin luneta ar putea nici sa nu existe. ce fac mcv-urile gen duba (carosate). ar insemna sa ramana toti fara talon, dar politia se ia numai de lateralele de pe fata.

                      Comment


                      • Păi nici nu le bagă în aceiaşi oală, condiţia fiind ca autoturismul să fie echipat cu oglinzi exterioare pe ambele părţi.

                        "geamurile laterale din spate şi luneta nu sunt esenţiale pentru vizibilitatea din interior, când autoturismul este echipat cu oglinzi retrovizoare exterioare pe ambele părţi, însă în cazul în care acestea au o transparenţă modificată faţă de cea stabilită prin marcajul de omologare se urmăreşte că stratul aplicat ulterior să fie uniform şi să nu creeze distorsiuni;"

                        Comment


                        • Originally posted by Ampt View Post
                          La această valoare de 70% pe care i-o recomanzi colegului @Christnacht, ansamblul rezultat geam + folie nu mai respectă sigur valoarea de transparenţă prevăzută de lege pentru geamurile faţă, procent care este tot de..., 70%.
                          Daca ne-am ghida toate actiunile doar dupa niste legi aberante facute de unii care stau toata ziua in birou si doar dorm, ar insemna sa nu mai facem nimic!
                          Eu as zice sa fim mai realisti...
                          Si cu folia aia cea mai deschisa iti garantez ca nu exista nici cea mai mica problema dpdv al vizibilitatii. Cat despre talon...e in pericol doar daca te opreste RAR-ul, rutiera nu are ce sa-ti faca atata timp cat prezinti certificatele de omologare
                          Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                          Comment


                          • Originally posted by retro 590 View Post
                            Cat despre talon...e in pericol doar daca te opreste RAR-ul, rutiera nu are ce sa-ti faca atata timp cat prezinti certificatele de omologare
                            Asa am spus si eu pana m-a oprit rutiera.

                            Daca vor sa te faca, te face si rutiera nu-i problema...

                            Imi place mult masina, cere cox .
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • Am citit pe aici
                              Cu foliile cu astea nu sunt prea mult in tema de asta nu ma bag cu voi in discutii ), am vrut ceva nu tare inchis
                              NDL-ule acolo in ultimele poze facute la tara nu aveam folii
                              Alexspeed multumesc de aprecieri! ;)
                              Last edited by Christnacht; 6 July 2014, 09:45.
                              Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                              Comment


                              • Buna ziua dragilor!

                                De la folie deschisa am trecut la folia cea mai inchisa . Am zis eu ca nu imi plac astea inchise dar cand e soare chiar e super inauntru, nu mai intra nicio raza nimic. Cu celelalte parca nici nu aveam folii, multi pun pe fata acele folii

                                Acum poze
                                Attached Files
                                Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google