B 48 C U P Logan by DaciaShop[Castigator Campionat Cel Mai Tare Interior Editia 2011]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Designule la Vss 3 sau 4 vii cu dusterul sa-i faci un mic rodaj in regim de drum lung si apoi in regim de rally.

    Comment


    • Super Duster-ul. Am urcat si eu in unul la reprezentanta,sincer,am ramas placut impresionat de cele 10 minute cat am stat in el si am privit ! Cati mai multi km fara "evenimente rutiere"asa cum spunea un coleg "mai la deal" !

      Comment


      • @marx, se pare ca traiesti inca in era comunista

        Nu mai exista asa ceva gen "masina pentru export"

        Daca platesti un avans, ti se aloca o serie de sasiu, practic un CNP al masinii. In baza acestei serii (alocata in functie de preferintele tale, exprimate in fata dealerului) se face montajul masinii.

        Daca te duci si cumperi masina din stoc, aceasta este fabricata conform standardelor si cerintelor tarii noastre.

        Eu am precizat doar ca am descoperit niste etichete datate cu o anumita zi si o anumita ora. Nu am cum sa stiu ca intr-adevar s-a efectuat montajul in schimbul de noapte si in spirit de gluma l-am introdus pe Gigel in fraza.

        Aparitia troncanelilor "pe la treijdemii" tine de foarte multe variabile, in nici un caz nu este vina exclusiv a montajului.

        Asa ca inainte sa acuzi pe cineva de ceva, studiaza un pic. Daca ai fost la fabrica in vizita standard, cu siguranta ai invatat lucrurile astea, daca nu ai fost, iti recomand sa mergi. Ai ce vedea si invata. Cu siguranta iti vei schimba parerea!

        O sa intru sub masina sa fac o poza.


        Nu cred ca voi avea resurse sa merg la VSS, mai ales ca Loganul inca nu a intrat la vopsea.
        Last edited by dsign; 2 August 2010, 12:51.
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • Felicitari pt achizitie. Sa o stapaniti sanatosi si multi km fara probleme.
          sigpic

          Comment


          • Sa o stapanesti sanatos si sa o plimbi cu placere si sa o modifici asa cum sti tu mai bine.
            sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

            Comment


            • Salut, imi place 48 cup-ul e un exemplu bun pt cei care vor sa modifice Loganu, cat despre Duster chiar sunt curios pe ce idee mergi, ceva offroad cabestan ,bullbar, proiectoare sus si toate cele? toate cu negru mat...Spor la modificat !

              Comment


              • Originally posted by dsign View Post
                @marx, se pare ca traiesti inca in era comunista

                Nu mai exista asa ceva gen "masina pentru export"

                Daca platesti un avans, ti se aloca o serie de sasiu, practic un CNP al masinii. In baza acestei serii (alocata in functie de preferintele tale, exprimate in fata dealerului) se face montajul masinii.

                Daca te duci si cumperi masina din stoc, aceasta este fabricata conform standardelor si cerintelor tarii noastre.

                Eu am precizat doar ca am descoperit niste etichete datate cu o anumita zi si o anumita ora. Nu am cum sa stiu ca intr-adevar s-a efectuat montajul in schimbul de noapte si in spirit de gluma l-am introdus pe Gigel in fraza.

                Aparitia troncanelilor "pe la treijdemii" tine de foarte multe variabile, in nici un caz nu este vina exclusiv a montajului.

                Asa ca inainte sa acuzi pe cineva de ceva, studiaza un pic. Daca ai fost la fabrica in vizita standard, cu siguranta ai invatat lucrurile astea, daca nu ai fost, iti recomand sa mergi. Ai ce vedea si invata. Cu siguranta iti vei schimba parerea!

                O sa intru sub masina sa fac o poza.


                Nu cred ca voi avea resurse sa merg la VSS, mai ales ca Loganul inca nu a intrat la vopsea.
                eu am facut comanda la masina si mi a zis ca vine intr o luna. dupa 5 zile m au sunat si mi au zis ca au una care a fost refuzata exact cum am cerut eu. cica era refuzara la germania si ca mi o aduce intr o zi de la mioveni. (am dat si o atentie la dealer) asa am intrat in posesia ei. ca e vrajeala sau nu putin ma intereseaza.

                cand vii odata la intalnire te iau la o tura sa vezi cum face pe piatra cubica. si daca nici eu nu o protejez la gropi nimeni nu o face. sunt bolnav cu gropile.
                din fabrica imi tragea dreapta rau. s a remediat abia la a 2 a vizita in service. usa de la sofer se inchidea cu troncanit. portbagajul se inchidea numai trantit zdravan, scaunele nici acum nu culiseaza frumos si multe multe altele.
                deja m am resemnat.

                mai am un ph1 prestige 16v care la 30.000 merge tzipla si impecabil. nu troncane nu nimic. de ce oare ?

                p.s. cand m am dus in service ca tragea dreapta stii ce mi a zis ala ? aaa pai e facuta in tura de noapte. e normal. stati linistit. pe un ton foarte serios. m am abtinut din toate puterile sa nu ii *** una in gura. dau 10500 pe o dacie si isi bat joc de mine si de banii munciti de mine. numai eu stiu cum mananc apa cu paine sa platesc 200 eur pe luna si toate m******* care le fac astia in reprezentante si la leasing.
                acum am probleme cu masina si la 4 reprezentante ( meridian amg dacoserv x 2 ) ridica din umeri ca nu stiu ce are. ma simt jefuit in bataie de joc si f**** pe banii si pe munca mea

                p.s.2 poate ma ajuti si pe mine cu un sfat sa imi fac masina ca deja am renuntat ca nu mai stiu ce sa ii fac.

                scuze daca ti am poluat topicul
                Last edited by alessandro; 2 August 2010, 22:27.

                Comment


                • sa stapanesti sanatos dusteru
                  vopsitorie preturi bune

                  Comment


                  • @marx, iertare iti cer, insa e numai vina ta. De ce ai acceptat o masina refuzata? Stii cum se vand masinile refuzate in reteaua Dacia cu adevarat? Se vand cu titlu de VO, adica vehicul de ocazie. De obicei se dau asa de repede la angajati, ca nu apuca sa iasa la vanzare la dealeri. Am aut ocazia sa vad prin 2007 la AMG o masina de Franta, cu dotari minime (ABS si servodirectie doar) si motor 16v. se vindea pe vreo 4500e atunci.

                    Treaba cu Germania se poate verifica imediat cu seria de sasiu. Dupa cum spuneam, CNP-ul masinii.


                    Asa iti trebuie tie si celor ca tine daca le dati spaga handicapatilor. Mai bine dai comanda si astepti cuminte pana vine aia a ta.

                    Scuza cu "tura de noapte" este penibila. In tura de noapte trebuie sa fie masini la fel de bune.

                    La intalniri sa imi zici ce si cum sau la telefon. Vedem cum facem
                    _
                    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                    sigpic

                    Comment


                    • Sa revii cu pareri despre Duster, sunt multi curiosi pe aici. scuze dar nu am somn !

                      Comment


                      • Dani, in ce stadiu e Loganul? A intrat la vopsit?
                        sigpic
                        Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                        Comment


                        • Pana la vopsit am lucrat una alta la sora mai mare!
                          Attached Files
                          Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                          Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                          Comment


                          • Ati gresit masina ce trebuia reparata, asta era functional, vai ce i-ati facut , presupun ca detalii in curand pe www.clubduster.ro?
                            Logan PH2 1.4 MPI ABS+AFU+GPL ProiectoareEchilibru perfect.

                            Comment


                            • Folie Llumar pt Duster, www.folieautorizatarar.ro


                              Pot sa spun c este foarte rece acum in masina, multumit pe deplin. Nu am montat folie prea inchisa iar pe fata am montat o folie care nu este colorata, insa retine 99% din radiatiile UV.
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • Nu se mai aude nimic despre 'CUP' ?
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google