B 48 C U P Logan by DaciaShop[Castigator Campionat Cel Mai Tare Interior Editia 2011]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sa arati si tu evolutia montarea volanului, adaptarile de care aminteai mai sus. ca ne tii aici in suspans...

    Comment


    • Volanul e pe masina, camele de revenire pentru maneta de semnalizare functioneaza perfect, posibil ca pe contactul rotativ de la airbag sa leg claxonul.

      Adaptarea s-a facut folosind un volan vechi, pe care l-am taiat si apoi strunjit in zona prinderii, apoi peste el am pus un adaptor confectionat la strung. Ansamblul de prindere este pozat separat, dar fara volan.

      Ca prima impresie, masina prinde viata pe curbe datorita formei volanului, ergonomica, datorita diametrului mai mic si datorita markerului galben.

      Manetele de semnalizare si stergatoare sunt un pic mai departe decat sunt degetele mele obisnuite, insa nimic deranjant, ma pot obisnui foarte repede.

      Volanul este OMP, insa i-am tiganit sigla, ca nu-mi placea.
      Attached Files
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • Urat a iesit ..l-ai anuntat pe "ala micu" ?
        sigpic
        "BRABUS" STYLE

        Comment


        • E altceva acum.

          Imi place mult cum arata sa-l invarti cu placere.

          Volan ai; pedalier ai; scaune ai dar lipseste ceva din peisaj si anume o mica cusca.
          sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

          Comment


          • ingenioasa adaptarea ... doar a gandit-o un inginer. bravo! ms pentru poze.

            Comment


            • Ideea o avem de la Vgroza, care a folosit tot volan vechi pentru adaptare. Piesa suplimentara a fost gandita de mine impreuna cu Golan91.

              Verificati si topicul lui, tocmai si-a montat si el volanul, cred ca este in extaz.
              _
              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

              sigpic

              Comment


              • frumos, frumos. mai urci si o cusca si te vedem pe coasta

                Comment


                • Originally posted by dsign View Post
                  Ideea o avem de la Vgroza, care a folosit tot volan vechi pentru adaptare. Piesa suplimentara a fost gandita de mine impreuna cu Golan91.

                  Verificati si topicul lui, tocmai si-a montat si el volanul, cred ca este in extaz.
                  deocamdata nu vrea golan sa ne arate si noua pielea lui intoarsa. mai asteptam.

                  Comment


                  • De la volan la Start mai e muuuuult !!!
                    _
                    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                    sigpic

                    Comment


                    • voi ati observat ca dupa fiecare duminica trecuta , la masina lui Dizain apare ceva nou si marfa, facut ??? hmmmm. te urasc )
                      sigpic

                      Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                      Comment


                      • Chiar nu stiu ce sa zic.....
                        E prea reusita masina asta!! Bravo dani..cred ca voi reununta si eu la airbag
                        My turbo lag, give your MPI, a chance

                        Comment


                        • Multumesc tuturor. Ii multumesc si lui Victor (Vgroza) pentru pontul cu volanele, daca e cineva doritor, pe PM ii dau coordonatele omului de unde l-am luat. Pretul este imbatabil.


                          Acum m-am intors de la Fulger, a fost prima plimbare adevarata in care am invartit volanul cu spor, prin oras e super, nici nu se simte ca ar fi un alt volan. Imediat ce iei virajele din scurt, se simte diferenta in bine...
                          Last edited by dsign; 20 December 2010, 00:49.
                          _
                          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                          sigpic

                          Comment


                          • Sa le tociti cu placere. A iesit pan la urma f bine adaptarea. Vezi daca ai pe acolo un negru mat sa dai la distantier ca se vede cam aiurea.
                            Logan PH2 1.4 MPI ABS+AFU+GPL ProiectoareEchilibru perfect.

                            Comment


                            • Sa ai noroc de viraje reusite cu noul volan. Felicitari

                              Comment


                              • dsign va asteptam cu bratele deschise
                                sunt bucuros ca sunt in logan club targoviste

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google