B 48 C U P Logan by DaciaShop[Castigator Campionat Cel Mai Tare Interior Editia 2011]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poi ce o radiaza?...hai ma Razvanele!!!!!
    sigpic
    "BRABUS" STYLE

    Comment


    • O masina de competitie are voie in anumite conditii pe drumurile publice. Vezi Andreea Necula, vedeta Playboy si pilotesa in CNVC, se plimba peste tot cu Loganul de curse. Mi-a spus personal ca masina este inscrisa ca auto de competitie si n-o intreaba nimeni de sanatate pt tobe si dimensiunile pneurilor.
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • Nu te poti lipi de un club sportiv ce are ca obiect participarea la diverse competitii sportive?
        Ca atunci ii mai poti lua ochii domnului cu chipiu.

        PS: sau pui reclama pe masina cu: "politia romana: siguranta si incredere"

        Comment


        • Nu, trebuie sa fac omologarea respectiva si pentru asta imi trebuie sa montez un roll-cage, heblu de interior si exterior, stingator de incendiu si cam atat, ca restul le am (scaune, centuri, roti, volan, etc.)
          _
          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

          sigpic

          Comment


          • asa poti scapa si de taxa de poluare ) din cate am inteles .
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • Posibil, masina a facut prima inmatriculare, deci oricum nu e nevoie
              _
              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

              sigpic

              Comment


              • nu se mai achita taxa de inamtriculare daca pregatesc si inscriu masina ca fiind de competitie? hmm... tocmai ce`mi tuna o caruta de idei )

                Comment


                • Sau daca o inmatriculezi ca fiind autoutilitara.

                  Comment


                  • La utilitara platesti asigurare cat nu face...
                    _
                    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by dsign View Post
                      Conform cerintelor mele, baietii de la VT au facut niste incercari.
                      Salut, te-ai gandit cumva sa le pui in locul proiectoarelor de ceata din bara si sa mai decupezi bara de fata ca sa le integrezi acolo (ceva lucratura cu fibra de sticla, ca sa arate frumos integrate in bara)

                      Comment


                      • Da, m-am gandit, nu prea imi surade ideea...
                        _
                        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                        sigpic

                        Comment


                        • Ai si tu dreptate - montate aparent pe bara fata, da un aspect mai "racing"

                          Integrate in bara nu mai e la fel de spectaculos, dar ma gandesc ca sare mai putin in ochii militienilor

                          Comment


                          • Cu melitia nu-mi fac probleme
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • Salut Dani

                              Am intrat in posesia unui bord de Renault Megane 2.2 si vreau sa-mi pun acele de pe el, pe bordul de la Logan. Ce trebuie facut la ace? Cum le pot monta?

                              Citeam pe aici mai demult si ai scris ca tu ai reusit sa le modifici folosind o tija de la un alt ac, de Logan, lipita pe acul de Megane. Am si 4 ace de Logan, deci am ce materiale sa folosesc, dar cum trebuie facut?

                              Merci
                              Cumpar volan de Duster

                              Comment


                              • Pai, in primul rand, trebuie sa te uiti la cele 2 ace si sa vezi care-i diferenta dintre ele. Zic eu ca asa vezi cel mai bine ce e de facut.

                                Apoi exersezi pe acele mici din bordul de megane, Daca iti iese, aplici metoda si la acele mari.

                                In principiu trebuie sa tai prinderea acelor de megane de la jumatate, bagi un ax metalic in el, apoi vii cu prinderea acului de logan peste ax, le lipesti impreuna bine, apoi infigi acul pe axul bordului de Logan

                                Stiu ca nu se intelege nimic, dar daca te pricepi nitel la surubareala, iti dai seama ce si cum.

                                ATENTIE! NU se foloseste cutterul, iar la lipituri recomand un epoxi A+B bun sau Poxipol. Pentru taiere, foloseste mini freza cu disc grafitat
                                _
                                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google