B 48 C U P Logan by DaciaShop[Castigator Campionat Cel Mai Tare Interior Editia 2011]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Numai daca mi-o dai pe mana s-o incerc personal te cred
    sigpic

    Comment


    • Am izolat si astupat gaura de la aripa interioara, din zona gurii de umplere a rezervorului. Dupa ce m-am chinuit jumatate de zi sa curat pana am ajuns la metal curat, am aplicat 3 straturi de fibra de sticla tip stratimat, care s-a asezat foarte bine pe gaura.

      Dupa uscare, am aplicat cateva straturi de antifon cauciucat pe toata contraaripa spate, iar luni voi merge sa imi dea cu ceara in interiorul aripii, mai ales in zona unde era gaura.

      Poze cu gaura respectiva astupata si cu noul suport de bara, facut din fibra de sticla (partea pe care se sprijina clema filetata), o alta pompa de frana, de data aceasta luata de pe un VAN


      Intrebare: cum pot astupa shtutsul care trimite lichid de frana catre ambreiaj?

      EDIT: hai cu voturile la Best Logan Club Car
      Attached Files
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • Poate merge sa bagi Poxilina in gaura aia, sa fie astupata definitiv, zic si eu.
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • E astupata acum ma nebun care esti
          _
          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

          sigpic

          Comment


          • Gaura de la shtutzul de la pompa aia ma refeream incapatanosule care esti tu incapatanos)).
            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

            Comment


            • dsign, din ce an iti e "ligheanul" de are "atata" rugina? nu ca ar fii multa..... ma gandesc si eu sa imi iau un logan sh si sa stiu la ce sa ma astept.... Eu vreau negru, dar daca din 2008 necesita deja tinichigerie si vopsea nu imi mai caut negru

              Comment


              • E din 2004 "scula", primele modele
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • sa ai noroc de ea in continuare. chiar imi place cum ai facut-o . iti apreciez munca

                  Comment


                  • daca era solenza deja punea frane ca flinstone este chiar putina rugina la o masina de 7 ani, folosita intens, si stiuta ca avand mici probleme cu rugina, datorita tablei slabute. abia dupa 2007 cica le-au mai schimbat tabla, dar e cam tot pe-acolo.

                    Comment


                    • Vazand si ingrozindu-ma de ceea ce am vazut la Dani ieri am spalata si terosonat toate punctele slabe din aripile spate inclusiv unde ai avut tu probleme .

                      Si o intrebare , la final dupa ce termini de tot cu aripile nu ar merge o terosonare completa a lor ?
                      sigpic

                      Comment


                      • Si eu zic ca e putina rugina. La celebrele doape de la portbagaj nu aveam rugina nici la tratament acum 2 ani si nici acum.

                        @felix, degeaba dai cu teroson daca nu verifici de rugina cum trebuie. Datul cu teroson peste o zona unde deja a inceput sa rugineasca pe sub vopsea va fi fatal.

                        Eu mai am de rezolvat o treaba cu aripile de fata, au si alea rugina de suprafata, unde au fost sablate de roti. Datorita faptului ca nu s-a circulat mult timp cu masina asta, zonele respective s-au inrosit. Le dau eu de cap zilele astea.
                        _
                        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                        sigpic

                        Comment


                        • Pe a mea inca nu a luat-o rugina , nu avea nici macar punct de rugina nimic am dat preventiv.

                          La aripile fata am dat mai demult cu teroson in zona unde se imbina aripa cu pragu , si acolo se strange pamant de flori .
                          sigpic

                          Comment


                          • Am rezolvat si cu vasul de lichid de frana, il voi folosi pe al meu.

                            Astazi spal pompa de frana de VAN si ii fac cunostinta cu lichidul Motul RBF Sa stie pompa la ce sa se astepte, nu?
                            Attached Files
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • ai rezolvat cu gaura din pompa ?

                              Comment


                              • Lichidul pentru ambreiaj pleaca din vas, nu din pompa. Asadar, folosind vasul de pe masina mea, am eliminat problema astuparii acelei iesiri din vas
                                _
                                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google