B 48 C U P Logan by DaciaShop[Castigator Campionat Cel Mai Tare Interior Editia 2011]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am inteles. sper sa rezolvi si cu franele. dupa ce montezi asta ar trebui sa se intareasca pedala un pic.

    Comment


    • Pai vor veni si etrierii de spate cu discurile.

      Oare pistonasele din tamburi inghit mai mult lichid decat etrierii mici de Renault?
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • da. tamburii inghit mai mult lichid decat etrierii aia

        ideal pentru tine erau frane complete de VAN cu tot cu punte si arcuri sport de VAN taiate. nu iti mai bateai capul cu echilibrarea franelor

        Comment


        • Merg bine si discurile, o sa vezi

          Daca nu, o punte de VAN nu e mare lucru de gasit
          _
          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

          sigpic

          Comment


          • eu de cand ma rog de alessandro si se face ca ploua cred ca mult mai mult nu mai poti imbunatati franarea, trebuie discuri de 283.

            Comment


            • da niste discuri de Renault Espace ? or merge ? sunt tot 4x100 poate se potrivesc chiar si etrierii si discurile fata

              @ amza ti am mai zis si nu prea ai vrut. ori vrei ori nu vrei ? ai rabdare

              Comment


              • prinderea la Espace nu e 4 x100 asta e sigur
                sigpic
                Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                Comment


                • of of mai mai. Espasurili mai vechi vin cu discuri de 280 4x100. daca placuta de frana FDB845 merge la Espas este foarte posibil sa intre si etrierul pe fuzeta de Logan

                  Comment


                  • @toti , in banca de organe Renault exista discuri de frana cu prindere 4x100 si 61mm diametru la centru, cu diametre totale de pana la 300mm (vorbim de discuri pt masini de strada)

                    Asdara, nu importa de la ce masina vin cu exactitate, importa ca se gasesc si se potrivesc la fix pe Logan. Ramane problema etrierilor, care la Renault au prinderi diferite.

                    Etrierii pentru discuri mai mari de 260mm au alta prindere, vezi Duster, Megane 1, Clio, Kangoo, etc
                    _
                    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                    sigpic

                    Comment


                    • dar ietriele de fiate au prindere la 8cm. la fel si alea de pejoaie, citroene...

                      Comment


                      • Studiem...
                        _
                        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                        sigpic

                        Comment


                        • ma uitam ieri lung la un scenic 2003, care pare sa aiba discuri de 280, cu niste etriere cam ciudate, dar mari. poate cineva sa verifice prinderea etrierului cat este? ca 4 prezone are sigur.

                          PS: felicitari de concurs. ma asteptam oricum sa fii primu' sau egal cu low-u...

                          Comment


                          • Scenicul are etrieri cu prindere "mare", aprox 10cm intre gauri. Am si zis mai sus, ce depaseste 260mm in diametrul discului, la Renault au prinderi cu distante mai mari intre gauri pentru etriere

                            Astazi am montat pompa de frana de VAN. Ieri am montat discurile de spate cu etrierii. Mai am de facut o aerisire cum scrie la carti si gata treaba. Ne apucam de teste dupa aia.

                            Se lucreaza incet si bine, zic eu, si beneficiez de ajutorul a doi mari artisti: Golanul si tatal sau.

                            O mica problema a constituit-o lipsa curentului electric, cauzata de un soarec care a intrat intre firele de faza de la tabloul electric. Am innoptat pe intuneric, ca sa zic asa, o noapte

                            Inca o lucrare in desfasurare, priza de aer. Inca nu e definitivata treaba.
                            Attached Files
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • nu i-ai facut si tu o resuscitare mica soarecelui ???? spor la teste
                              sigpic

                              Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                              Comment


                              • soarecele ala se opunea progresului oricum. revenind la etrierele noastre, discurile se scenic merg totusi pe golan?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google